ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"

ניצול הלינץ' בסמוך לאריאל, אשר נחקר בשב"כ נמצא תחת חקירות שב"כ קשות ביותר, כך עולה מתלונה אשר הוגשה היום לאחראי על החקירה. בין השאר עובר העצור, אשר נחקר...

ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר" ניסיון לינץ', אילוסטרציה

ניצול הלינץ' בסמוך לאריאל, אשר נחקר בשב"כ נמצא תחת חקירות שב"כ קשות ביותר, כך עולה מתלונה אשר הוגשה היום לאחראי על החקירה. בין השאר עובר העצור, אשר נחקר לא פחות מ-4 חקירות שב"כ בפחות מ-24 שעות, מניעת שינה, סרוב לקבלת טיפול רפואי, וחקירות אנטנסיביות במשך שעות ארוכות ולאורך כל הלילה.

עוד עלה מהתלונה כי העצור אף אמר בדיון כי אם המצב ימשך כך, הוא יודה אף ברצח היטלר. את המדינה ייצגו בדיון נציגי ימ"ר ש"י שימי שלגי ויוסי עובדיה.

נזכיר כי העצור, נשוי, בשנות הארבעים לחייו, ללא עבר פלילי, אב ל-3 ילדים בגילאים 3,5, ו-6, בוגר שרות צבאי בחיל הים, נעצר אתמול (ד') בשעות הצהרים, לאחר שהגיע למשטרת אריאל להגיש תלונה על הלינץ' הקשה שעבר יחד עם עוד קבוצת ילדים בסמוך לגדר העיר אריאל. לתדהמתו הוא נעצר והועבר לחקירת שב"כ תוך שנאסר עליו לפגוש בעו"ד. בימ"ש השלום באשקלון, האריך את מעצרו עד ליום רביעי.

בעקבות החקירות הקשות, קרא היום עו"ד עדי קידר, מארגון חוננו, אשר מייצג את העצור להוציא את השב"כ מהחקירה "לצערנו אנחנו נחשפים בתיק זה להפרת חוק ולחקירת שב"כ אשר גובלת באי חוקיות ואולי אפילו לפי עינויים ע"פ הדין הבינלאומי. אנחנו קוראים לבית המשפט וגם לפרקליטות להורות על הסרת מניעת המפגש, הוצאת השב"כ מחקירת התיק שלא מצדיקה מוערבות שב"כ, וחקירה משטרתית רגילה לכל דבר ועניין".

תלונה במשטרה: ארגון שמאל מסתיר את אופי השימוש בכספי ממשלות זרות
אמש: פיגוע ירי בקבר יוסף
אמש: פלסטיני גנב רכב ופצע 4 שוטרים
הלילה: נעצרו 13 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון
ירושלים: מחבל ניסה לדקור שוטר ונמלט להר הבית
תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה