אור יהודה: נפתח תלמוד תורה חדש

בפתיחת המסגרת החדשה נכחו 21 תלמידי כיתות א' כאשר תלמוד התורה צפוי להתרחב משנה לשנה ובעוד מספר חודשים יעבור למקום נוסף

אור יהודה: נפתח תלמוד תורה חדש

עיריית אור יהודה חנכה בשבוע שעבר את בית הספר היסודי ה-12 במספר: תלמוד תורה בני יוסף. במעמד חנוכת המסגרת החינוכית החדשה לקחו חלק ראש העיר, ליאת שוחט, סגנה וממלא מקומה, שלמה זלמן סיונוב, רב העיר, הרב ציון כהן, ומנהלת אגף החינוך, דלילה אשכנזי. את בית הספר ינהל הרב אהרון קטנוב.

בתלמוד התורה לומדים 21 תלמידי כיתה א' הנרגשים. באופן זמני, שוכן תלמוד התורה במועדונית הדרים ברחוב ז'בוטינסקי 14, כאשר ב-1 בספטמבר הוא יעבור למקלט עליון ברחוב ז'בוטינסקי ליד גן הבנים. בהמשך הדרך, על פי התכנית בחודש ינואר, צפוי בית הספר לעבור למבנה של השירות הפסיכולוגי חינוכי של העירייה ברחוב יחזקאל עבודי לאחר שהשירות הפסיכולוגי יעבור למבנה חדש.

ראש העיר, ליאת שוחט, ציינה במעמד פתיחת תלמוד התורה: "אור יהודה היא עיר רב תרבותית שמספקת מענה לכלל התושבים המתגוררים בה. אני מקדמת בברכה את פתיחתו של בית הספר שיאפשר לקהילה רחבה בעיר ללמוד על פי העקרונות הרצויים לה. אנו מצידנו ניתן את כל הסיוע האפשרי להצלחת המסגרת החדשה ואני מברכת על ההתגייסות של כלל הגורמים בעיר לטובת הצלחת הפרויקט".

מנהלת אגף החינוך, דלילה אשכנזי, מוסיפה: "בית הספר יעבוד בשיתוף פעולה מלא עם צוות אגף החינוך ומפקחי המחוז החרדי במטרה לקדם את יעדי בית הספר ויעדי העיר באמצעות התכנית האסטרטגית לחדשנות בחינוך. אין ספק שתלכיד מנהלי בתי הספר בעיר בכל המגזרים הוא אחד העוגנים החשובים ביותר שהעיר מקדמת וככזו מהווה מודל עירוני מצליח שמהווה דוגמה ומופת ברמה הארצית".

סגן ומ"מ ראש העיר, שלמה זלמן סיונוב, הוסיף: "מבחינתי זה חזון גדול שהתגשם. לאחר שנים של ציפייה ותקווה של הציבור החרדי בעיר, שביקשו מוסד חינוכי שיותאם לערכים ולהשקפות שלהם, זה סוף סוף קורה. במשך שנים משפחות רבות נאלצו לשלוח את ילדיהם מחוץ לעיר משום שלא הייתה מסגרת לימודית מתאימה לצביון ולערכים שלהן".

"בהתייעצות ובתמיכתו של רב העיר, הגאון הרב ציון כהן שליט"א, הוחלט על פתיחת הרישום לתלמוד תורה. כך נולד הרעיון של הקמת תלמוד תורה איכותי ללא פשרות, הנותן מענה למשפחות בני תורה החפצים להקנות לילדים לימוד ברמה גבוהה, תוך שמירה על חינוך תורני, זהו בית ספר צומח ואנו נרחיב את מספר הכיתות בכל שנה".

לסיום הודה: "אני מודה לראש העיר, ליאת שוחט שסייעה להוציא את החזון מהכוח אל הפועל, לרב העיר הרב ציון כהן שיזם ודחף למען הקמת תלמוד התורה וכן ליו"ר תנועת ש"ס, הרב אריה דרעי שמתווה לי את הדרך ונותן לי גיבוי מלא".

טקס פתיחת תלמוד התורה באור יהודה
בני ברק: 3 אחיות נפגעו מרכב
ביקר את הקשישה ומצא אותה רגע לפני המוות
היוזמה המפתיעה בזק"א: הדלקת נר חנוכה בביתו של השכן הבודד
בדרך לחיידר: שני ילדים נפגעו מרכב שדרס וברח
בני ברק: 8 ימים, עשרות מופעים בכרטיס אחד
ראיתם אותו? נחמן ירושלמי נעדר
מחשש לאסונות: להשתמש במתקן מיוחד להדלקת נרות חנוכה
גלריה משמחת הנישואין לבת זקוניו של הגר''ד יוסף
גלריה משמחת הברית בזוועהיל - ביאלה פשיסחא - קהל חסידים - שבט הלוי
הנרצח בפיגוע: אלי קיי • גלריה לזכרו