סופית: אושרה הנגשת מערת המכפלה

לאחר שנים של מאבק עיקש אישר היום שר הביטחון גנץ לצאת לביצוע של פרויקט הנגשת מערת המכפלה. כיום, הגישה היחידה אל אולמות התפילה היא באמצעות מדרגות

סופית: אושרה הנגשת מערת המכפלה הדמית המעלון

שר הביטחון בני גנץ אישר היום (חמישי), לצאת לביצוע של פרויקט הנגשת מערכת המכפלה. זאת לאחר עבודת מטה, עליה הורה עם כניסתו לתפקיד, והשלמת כלל התהליכים התשתיתיים, המשפטיים והביטחוניים. גנץ הנחה את מתאם פעולות הממשלה בשטחים, להוציא היתר בנייה לפרויקט, וכן את משרד הביטחון להתחיל בהתקשרות עם קבלן מבצע.


שר הביטחון גנץ אמר: "מערת המכפלה היא אתר קדוש והיסטורי, ובמאה ה-21, לא יתכן שאתר כה חשוב ליהודים ולמוסלמים, אינו מונגש לכלל האוכלוסיות ללא הבדלי דת, גזע ומין. הפרויקט שעוכב על ידי גורמים שונים במשך שנים ארוכות, ושאותו הוריתי לקדם עם כניסתי למשרד הביטחון, יאפשר לכלל האזרחים- ישראלים ופלסטינים כאחד, נגישות בסיסית שהיא כמעט דבר מובן מאליו. אני מברך על האפשרות להוציא את הפרויקט לדרך לאחר ביצוע כלל התהליכים הנדרשים. מימוש הפרויקט הכרחי, ועיכובו וגרירתו במשך שנים היא כשל שטוב שבא על סיומו".


שי גליק מנכ"ל בצלמו שהוביל את המאבק מסר: "סוף טוב הכל טוב. אנחנו מודים ומברכים את השר בני גנץ על המנהיגות שגילה ושם קץ לעוול חמור ביותר. ביום זה הוכרע סופית שלכל אדם יש את הזכות לנגישות ולחופש פולחן מלא בכל מקום בארץ ישראל. אנחנו קוראים כעת לשר לוודא שהבניה תתחיל מיידית ולא תעצור משום סיבה או הפחדה של ארגון טרור כזה או אחר".

הדמית המעלוןהדמית המעלון
פרה נגחה באדם ללא רחמים
לראשונה: משקפי הקלפיות יצביעו במעטפות הכפולות
יוסי דגן: "הצדק והאמת ניצחו את ה Bds והאנטישמיות"
נחשף בכנסת: המדינה מפקירה את האכיפה בכבישים ביהודה ושומרון
שוב: הנהגים ישביתו את התחבורה הציבורית ביום חמישי
נמשיך להיתקע בדרכים? זהו חוק המטרו שעומד בלב המחלוקת בכנסת
אושר בטרומית: אבו כביר יחלל שבת
בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה