הח"כית ממרצ התווכחה עם ח"כ מלכיאלי: "כפייה"

לקראת הבחירות הקרובות, הקונגרס הישראלי בשיתוף מקור ראשון, מקיים ועידה מיוחדת בהשתתפות שרים וחברי כנסת במטרה למצוא את הנקודות שעליהן נבחרי הציבור יכולים ...

הח"כית ממרצ התווכחה עם ח"כ מלכיאלי: "כפייה" מיכאל מלכיאלי

לקראת הבחירות הקרובות, הקונגרס הישראלי בשיתוף מקור ראשון, מקיים ועידה מיוחדת בהשתתפות שרים וחברי כנסת במטרה למצוא את הנקודות שעליהן נבחרי הציבור יכולים לא רק להתווכח – אלא גם להסכים; הבוקר התקיים המושב הראשון בנושאי דת ומדינה בהשתתפות שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה (כחול לבן), ח"כ תמר זנדברג (מרצ), אלוף במיל' אלעזר שטרן (יש עתיד), ח״כ יבגני סובה (ישראל ביתנו), ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס), פרופ' שחר ליפשיץ, ראש מרכז מנומדין למשפט יהודי ודמוקרטי וממייסדי הקונגרס הישראלי.

המושב השני בנושא ריבונות, ממלכתיות ומשילות יתקיים מחר (ד') בהשתתפות השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה (הליכוד), סגן יו"ר הכנסת ח"כ משה ארבל (ש"ס), עו"ד שמחה רוטמן (הציונות הדתית), גלית דיסטל אטבריאן (הליכוד), וד"ר אורי אהרונסון, סגן ראש מרכז מנומדין למשפט יהודי ודמוקרטי.

חרף החלטת בג"ץ בנושא אמרה בוועידה ח"כ תמר זנדברג ממרצ כי "תגיש שוב הצעה לביטול חוק החמץ. חוק החמץ עצמו שבמסגרתו מכסים עם יריעות הנייר המגוחכות את מדפי הסופרים לא נולד עם קום המדינה ולא ירד עם לוחות הברית. יש פרקטיקות שאין להם קשר לשמירת כשרות והיהדות. כפייה של מנהגים דתיים והלכתיים במסגרת חוק בספר החוקים היא לא דרכה של מדינה דמוקרטית ואין להם מקום במדינת ישראל."

בתגובה ח"כ משה מלכיאלי מש"ס אמר, "נמשיך בקידום הצעת החוק זכויות החולה של ח"כ ארבל אשר מבקשת לשמור על הסטטוס קוו ולהסמיך את מנהלי בתי החולים בנושא, ונקדם את ביטול פסקת ההתגברות. אלה לא חוקים דתיים, אלא חוקים שישמרו על הצביון של המדינה היהודית שרוב העם שלנו רוצה את זה. "

הרב יצחק זילברשטיין - פרשת אחרי מות קדושים (התשפ"א)
נמצא החיבור העתיק ביותר על פיוט 'בר יוחאי'
ח''כ אבוטבול מצדיע לחברות הטיסות הישראליות אשר שומרות את השבת
החל ממחר: מסע האדמו''ר מפיטסבורג לארצות הברית
האדמו"ר מקאליב בהכנסת ספר תורה בקיבוץ
מה יוצר את המחויבות לשים ארבע כנפות • הלכה יומית
שבוע וחצי להילולת הרשב"י: הפרטים האחרונים נסגרים
הדף היומי מסכת יומא דף ט
חפיפת כשרויות גורפת בעיר ירושלים
הרב מיכאל לסרי - איך לצאת מהכלא