הכתבת רינה - 'לא מצליח' חוטפת מהרשות השנייה: "פוגעת אנושות בחברה החרדית"

העיתונאית רינה מצליח דיברה בהכללה בוטה כנגד המגזר החרדי ואלפים פנו לנציב תלונות הציבור בבקשה להדיחה - מה אירע עם זה - על כך בכתבה:

הכתבת רינה - 'לא מצליח' חוטפת מהרשות השנייה: "פוגעת אנושות בחברה החרדית" בימה - המעודכנים מעדכנים

הרשות השנייה על דבריה של מצליח: "התבטאות פוגענית ולא ראויה".

"התבטאות אומללה, פוגענית ולא ראויה", כך מגדיר נציב תלונות הציבור ברשות השנייה את דבריה של רינה מצליח באולפן שישי לפני כחודשיים.

בדבריה, טענה אז מצליח בהקשר משבר הקורונה כי:
"החרדים צריכים ללמוד; הם חייבים לקבל את המדינה לטוב ולרע. אנחנו רוצים לסייע להם ואני מקווה שהיום יסייעו לכל תושבי בני ברק לעבור גם את השבת, גם את החג וגם לצאת מהתחלואה הקשה.

אבל מערכת היחסים הזו חייבת להשתנות. זה לא יכול להיות שהחרדים מרגישים בלתי מחויבים לצווי המדינה".

דבריה קוממו את דנה ויס שישבה לצידה וקטעה אותה כשאמרה כי מצליח לא יכולה להתבטא באופן זה. על כך השיבה מצליח כי "אני רוצה להגיד את מה שאני רוצה ואחר כך את תגידי את מה שאת רוצה. אני רוצה להגיד שזה רוב החרדים", ואילו ויס ענתה לה כי "זה לא רוב החרדים".

את דבריה סיימה מצליח בכך שאמרה: "כל מי שיגיד לי שמדובר בשנאת חרדים – לא. מדובר באהבה ובדאגה למדינה".

דבריה גרמו לסערה בקרב גופי התקשורת החרדים כמו התגייסות עצומה ועוד, כמו כן גם הקימו עליה מגוון קולות ברשת, בהם זה של בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, שהתייצב להגנת החרדים ותקף את ערוץ 12.

בתגובתו למכתבה של יו"ר המועצה יוליה שמואלוב ברקוביץ כתב מנכ"ל חברת החדשות, אבי וייס, כי חברת החדשות הבהירה את הדברים למחרת במהלך התוכנית "שש עם עודד בן עמי".

עוד הוסיף כי גם בקרב הנהגת החברה החרדית נשמעה ביקורת על התנהלותם של חלקים מציבור זה בעת התפרצות מגפת הקורונה, כדוגמת השר אריה דרעי שהכה על חטא על התנהלות החברה החרדית במהלך משבר הקורונה.

עם זאת, הוסיף מנכ"ל חברת החדשות, כי לא הייתה כל מטרה לפגוע במגזר זה או אחר וכי אם מי מהצופים נפגע מהדברים, חברת החדשות מצרה על כך.

כעת מגיעה גם תגובת רשות השנייה. במכתב ששלח נציב תלונות הציבור ברשות השנייה, בתגובה לפניית ארגון בצלמו, הוא כותב "התבטאות זו של רינה מצליח, שיש בה משום סימון אשמים במצב, גורמת לקיטוב ופוגעת באופן אנוש בחברה החרדית.

אם לא די בכך שמדובר בהתבטאות אומללה, הרי שאין באולפן נציג חרדי שיגיב להתבטאות זו ויגן על החברה החרדית".

עוד הוא מוסיף "אני סבור כי תיוג זה של רוב רובה של החברה החרדית תוך הטחת האשמות אלה, דווקא בתקופה קשה זו שבה נמצאים כלל אזרחי ישראל ובהם החברה החרדית, הייתה פוגענית ולא ראויה"."אנחנו מברכים על החלטת הנציב", נמסר מארגון בצלמו.

"הנציב קבע חד משמעית כי דבריה של רינה מצליח אינם חוסים תחת חופש הביטוי ומהווים דברים פוגעניים. צר לנו שחדשות 12 לא נקנסו, אולם ברור שלהבא רינה מצליח וחבריה לתקשורת יזהרו שבעתיים". כך דווח אילן שניג בחדשות ice.

התחזית: מעונן חלקית • בשבת גשם
לקראת הכרעה סופית - סגר מלא למשך שבועיים!
עדה המצבה הזאת: מצבת זיכרון לזכר קדושי השואה נמצאה מוזנחת בפאתי רחוב בת"א
"ופרצת": מעל 10,000 חולים אומתו ב36 שעות האחרונות
נוסעי התחבורה ציבורית- שימו לב: שינויים בקווי אגד בערב יום כיפור
נתניהו: המפגינים מתקהלים? היום נפטרו 31 איש מהקורונה!
החסיד המונשם: "קחו אחריות יותר ויותר; תיזהרו מאד מאד, אל תזלזלו!"
מרן הראשל"ץ: שבתי הכנסת ישארו פתוחים!
האם הסגר הנוכחי יתהדק?
יום כיפור: הרב דוד יוסף מכריז לסגור את כל בתי הכנסת • צפו