עליהום על האוצר: גפני אזולאי וטייב - "לא נקדם חקיקה שלכם"

יו"ר ועדת הכספים: עד שלא יקודמו מאה מיליון השקלים שהוקצו לעמותות לפני 3 חודשים, לא נקדם חקיקה של משרד האוצר

עליהום על האוצר: גפני אזולאי וטייב - "לא נקדם חקיקה שלכם" גפני, אזולאי

במהלך דיון בהצעה לסדר היום, בנושא 'עמותות הצדקה והחסד כוללת חלוקות מזון וציוד רפואי המסייעים למאות אלפי "שקופים" - בסכנת קריסה' של ח"כ יוסף טייב, עלה כי 100 מיליון השקלים שהוקצו לדרישת ועדת הכספים לפני כשלושה חודשים, לטובת העמותות הסובלות מקשיים גדולים נוכח משבר הקורונה ומנגד מעלייה גדולה בבקשות הסיוע, טרם הועברו להן, וכי לאוצר אין מועד נקוב להעברת הכספים.

נציג אגף החשב הכללי ציין כי "הקריטריונים גובשו במשרד האוצר, ולאחר היוועצות עם מספר חברי כנסת לבקשת שר האוצר, אנחנו מקווים שבימים הקרובים זה יפורסם להערות הציבור".

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני ביקר בחריפות את הדברים: "אנחנו מדברים על עניין שהובטח לפני מספר חודשים, אתה מבין על מה אתה מדבר?! אתם רק תביאו לפה חוק ענק ושר האוצר ישב פה ויבקש להעביר אותו ביום, תשכחו מזה".

ח"כ ינון אזולאי: "אני יושב עם האוצר, כל פעם מנסים להגיע למשהו וכל פעם עושים מאתנו צחוק ומחזירים אותנו לנקודת ההתחלה גם אתמול היינו צריכים לקבל תשובה וזה שוב נתקע".

ח"כ יוסף טייב: "אנחנו מקבלים עשרות פניות של עמותות שעוסקות בחלוקת מזון וציוד רפואי, אם זה יד שרה, אם זה חסדי נעמי. ההיקפים הולכים וגדלים, הובטח 100 מיליון ₪ והם לא חולקו, אלה עמותות שעושות את מה שהמדינה הייתה אמורה לעשות".

יו"ר הוועדה סיכם את הדיון: "עד שהנושא יוסדר אל תביאו לפה חוקים. למה אתם לא נותנים תאריך?! כל פעם שתגיעו לכאן, השאלה הזו תשאל, לא משנה מה תביאו".

ח"כ קלנר בנתון מדהים: 24 שנים של חקירות ראשי ממשלה • צפו
הצעות החוק לפיזור הכנסת עברו בקריאה טרומית ברוב של 61 תומכים מול 54 מתנגדים
פינדרוס מפרגן לגפני: "הישגים"
הרשימה המשותפת הודיעו: נתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת
סגן השר בן צור בראיון: ניסנקורן גורר את גנץ לבחירות
סקר 103FM: הליכוד 29 מנדטים • ימינה 23 מנדטים
הליכוד: צריך אחדות ולא בחירות
לאחר הצהרתו של גנץ - במערכת הפוליטית מגיבים
גנץ בהצהרה: נתניהו לא הוליך שולל אותי - אלא את אזרחי ישראל כולם
דקות להצהרתו של גנץ: נתניהו לגנץ; תעשה פרסה