דאע"ש בישראל? שב"כ חשף וסיכל התארגנויות של דאע"ש בתוך ישראל

שב"כ חשף וסיכל התארגנויות של דאע"ש בתוך ישראל. נעצרו 2 תושבי אום אל פאחם ותושב פזורת רפאיעה מהנגב

דאע"ש בישראל? שב"כ חשף וסיכל התארגנויות של דאע"ש בתוך ישראל

בפעילות משולבת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל / היחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב כרמל, בתאריך ה-14 ביולי 2022 נעצרו לחקירת שב"כ שני תושבי אום אלפחם בחשד כי בכוונתם לממש פעילות טרור מטעם ארגון הטרור "המדינה האסלאמית", בתוך שטחי ישראל או מחוצה לה. בין היתר, עלה חשד כי בכוונת השניים להצטרף ללחימה באפריקה במסגרת הארגון.

השניים, מחמד פארוק יוסף אגבאריה, בן 21, ועבד אלמהדי מסעוד מחמד ג'בארין, בן 21 אשר מוכר לכוחות הביטחון בגין פעילות קודמת מטעם ארגון המדינה האיסלאמית במסגרתה תכנן פיגוע בישראל.

השניים היו במעקב ובפיקוח הדוק של גורמי הביטחון, נוכח היותם מזוהים עם אידיאולוגיה סלפית-ג'יהאדית קיצונית.

בחקירתם של השניים בשירות הביטחון הכללי נחשפה תוכניתם לצאת לזירת לחימה של "המדינה האיסלאמית" בחו"ל במטרה להצטרף לשורות ארגון הטרור ולהילחם עבורו. במסגרת זו, פעלו השניים להוציא דרכונים והתייעצו עם אזרח ישראלי, תושב אום אלפחם, אשר חזר לאחרונה מזירת לחימה של ארגון "אלקעידה" באפריקה.

עוד עלה בחקירה כי עבד אלמהדי פנה לגורם מקומי בניגריה על מנת לקבל הוראות הגעה למחוז שמתבצעת בו לחימה אינטנסיבית של ארגון "המדינה האיסלאמית". כן עלה, כי כחלק מההכנות ליציאתם ללחימה בשורות הארגון, צרכו השניים תכנים קיצוניים של "המדינה האיסלאמית", בין היתר, תכנים של אמצעי לחימה ותמונות של הרוגים בלחימה ועריפת ראשים, ואף עלה כי קיימו אימונים גופניים ומטווחי ירי כחלק מהכשרתם והכנתם ללחימה בשורות ארגון הטרור.

בתאריך 15/8/22 הוגש כנגד השניים כתב אישום חמור המייחס להם ביצוע עבירות ביטחוניות.

חקירה זו מתווספת לחקירות נוספות מהתקופה האחרונה, במסגרתן שירות הביטחון הכללי סיכל פעילות מטעם פעילי ארגון הטרור "המדינה האסלאמית" בישראל, האוחזים באידיאולוגיה הסלפית-ג'האדית הקיצונית.

במהלך יולי 22 עצרו שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל / מחלק פח״ע ימ״ר נגב את מחמד אלרפאיעה, אזרח ישראלי כבן 30, תושב פזורת רפאיעה שבנגב, בחשד לביצוע עבירות ביטחון בהשראת ארגון הטרור המדינה האסלאמית (דאע"ש).

בחקירתו הודה כי הזדהה עם ארגון דאע"ש ותמך ברעיונות הארגון ומטרותיו, ואף ביצע אימוני ירי יחד עם נוספים במטרה להצטרף לארגון ולהילחם בשורותיו בישראל בבוא העת. יובהר כי פרט לעבירות ביטחון אלרפאיעה ביצע עבירות שונות בנשק, לצד עבירות פליליות.

עם תום חקירתו בשב"כ, הוגש כנגד אלרפאיעה כתב אישום, על ידי פרקליטות מחוז דרום.

שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול בהתאם לסמכות הנתונה לו בחוק וינקוט את כל האמצעים העומדים לרשותו על מנת לטפל בתופעות הקשורות באידיאולוגיות איסלאמיות קיצוניות, ולסכל מבעוד מועד כוונות לפגיעה בביטחון מדינת ישראל על רקע זה וכן, ימצה את הדין בחומרה עם כלל המעורבים בפעילות טרור.

תקשורת שב״כ

העצורים המשוכיים לדאע
גנץ: מי שמבקש לבצע פיגוע ירי ולהרוג אזרחים ישראלים על הכוונת שלנו
אמש: מחבל ניסה לדרוס חיילים
ראשוני: חשש לפיגוע ירי בשומרון
גנץ על נתניהו: "נותן דלק לתעמולה של נסראללה"
6 עצורים בהתארגנות טרור של דאע"ש בצפון
סמוך למודיעין עילית: פלסטיני גנב רכב וניסה לסחוט את בעליו
מי לחיים ומי למוות: פיגוע ירי לעבר רכז השטח של תנועת רגבים
ברשות הפלשתינית מזהירים: "אנחנו לא עובדים אצל ישראל"
מועצת בנימין לבג"ץ: "כשלי משרד הבטחון גורמים לסבל לתושבים"
הבוקר: נהרגו שני המחבלים מבצעי הפיגוע בתל אביב