החלטה דרמטית: רק 200 ישראלים ביום יוכלו לשוב ארצה

במשרד הבריאות התקשו למצוא חלופה לבידוד במלוניות • רה"מ ושרי התחבורה והבריאות הודיעו על צמצום של 90% באישור הנכנסים לישראל מהשבוע הבא

החלטה דרמטית: רק 200 ישראלים ביום יוכלו לשוב ארצה אילוסטרציה

ראש הממשלה, שרת התחבורה ושר הבריאות קיימו היום התייעצות לקראת תום תוקף חובת הבידוד במלוניות, בסיומה התקבלה החלטה על הגבלה נוספת לכניסת ישראלים לארץ. ההחלטה שהתקבלה מובילה לכך שהחל מהשבוע הבא, יוכלו רק להיכנס לארץ רק 200 ישראלים בכל יום.

נכון להיום, כאלפיים ישראלים יכולים לחזור לארץ בכפוף לוועדת החריגים, אך ההחלטה החדשה מצמצמת ב-90% את כמות הנכנסים לישראל, ורק מקרים המוניטריים דחופים יוכלו להיכנס לישראל. כך מתפרסם בישראל היום.

בממשלה מקווים למצוא פתרון טכנולוגי שיאפשר את אכיפת הבידוד, בין הנושאים שעלו – בידוד ביתי עם אזיקון אלקטרוני ובידוד ביתי עם מעקב סלולרי וביקורים תכופים של פקחים.

השלכות ההחלטה הן שטיסות רבות של כל חברות התעופה הישראליות והזרות יבוטלו, כולל טיסות העולים החדשים. במשרד התחבורה קוראים לישראלים ששוקלים לצאת מהארץ בימים הקרובים, לקחת את ההחלטה בחשבון ולהבין כי ייתכן מצב שבו לא יוכלו לחזור לישראל.

נכון לעכשיו יש לפי ההערכות לפחות כמה עשרות אלפי ישראלים שנמצאים בחו"ל ומנסים לחזור לארץ. אין כרגע צפי לחזרתם ולא ברור מתי ואיך השמיים ייפתחו והם יוכלו לחזור למשפחותיהם ולבתיהם בארץ.

הוחלט: עד 3000 איש בכניסה לארץ
שינוי בצ'יק: איך לשפץ בלי להכנס להוצאה כלכלית גדולה!
ירושלים: אלו השכונות שחוזרות ללמוד לא מרחוק
איך ליצור עומק בעזרת אמנות?
ירושלים: בתוך מספר שנים ירושלים כולה תרושת ברכבות קלות • צפו
גוגל מטילה פצצה: תפסיק להציג פרסומות על בסיס נתוני הגלישה
אושר: מענקים בסך 562 מיליון ש"ח לנכים
מתווה חדש בכניסה והיציאה מהארץ
אושר סופית: עיכוב הליכים לבעלי חוב עד 4 חודשים
לנד רובר דיפנדר 2022 מקבל מנוע V8