משפחת סנדק: אהוביה נקבר חי תחת הרכב

משפחת סנדק ממשיכה במאבק: "ממדי הטיוח של המשטרה והפרקליטות צריכים להדיר שינה מעיני כולנו"

משפחת סנדק: אהוביה נקבר חי תחת הרכב הניידת הסמויה אשר פגעה ברכבו של אהוביה סנדק

הוריו של אהוביה סנדק ז"ל, אשר נהרג בעת ששוטרים ניגחו את רכבו, הגיבו היום (ה') לדיון שהתקיים אמש בכנסת בעניין הרג בנם. ההורים ברכו על ההסכמות של כל חברי הכנסת על הצורך בחקירת ההרג של אהוביה, והודיעו כי ימשיכו במאבק עד שהצדק ייצא לאור. ההורים ציינו כי הוועדה שהוקמה היא פשרה, והיא רק "תחנה בדרך הארוכה והמייגעת לצדק", לדבריהם.

"שמחנו לראות אתמול בכנסת, גם ח"כים מהאופוזיציה וח"כים מהקואליציה מסכימים - שאת הרג הבן שלנו, נער צעיר כבן 16, שנהרג בידי שוטרים - חייבים לבדוק ולחקור", כתבו ההורים, "אהוביה שלנו, נהרג בידי שוטרים שניגחו את הרכב שלו בניגוד לכל חוק, ולכל נוהל והרגו אותו בדם קר! היום זה הבן שלנו, מחר ח"ו זה יכול להיות כל נער או ילד אחר במדינה.

לצערנו, מתחקירים שפורסמו בתקשורת ראינו שמח"ש מהרגע הראשון עשה הכל, כדי שהאמת מהאירוע הזה לא תצא לאור, גורמי החקירה עסקו בלטייח ובלהסתיר, ולא בלחקור ולהביא את האמת - כיצד נער צעיר נהרג בידי שוטרים", התייחסו ההורים לפרסומים על התנהלות מח"ש בתיק.

באשר לדיון אמש בכנסת, מסבירים אברהם ואיילת כי הוועדה שקמה בכנסת, אינה מספיקה "לאחר שח"כ איתמר בן גביר, הסביר מעל בימת הכנסת, מדוע וועדת חקירה פרלמנטרית לחקר נסיבות מותו של אהוביה ז"ל - כה נחוצה וצודקת, התקבלה בכנסת הצעת פשרה של חברי הכנסת עידית סילמן וניר אורבך (ימינה), לפיה תוקם "ועדת משנה" משותפת לוועדת חוץ ובטחון ובט"פ - שתדון באופן כללי בנושא התמודדות המשטרה והצבא בכל התופעות שקשורות במה שמכנים "נוער הגבעות".

"אל לנו להתבלבל זהו אינו ניצחון, אלא תחנה בדרך הארוכה והמייגעת לצדק. אל לנו להרפות ולתת לסיפור של אהוביה לרדת מסדר היום! אל לנו להסתפק בדין כללי על "יחסי המשטרה והצבא עם "נערי הגבעות", הסבירו.

ההורים הצהירו כי לא ישקטו וכי הם ממשיכים במאבק "הבן שלנו נהרג כתוצאה מניגוח, הוא נקבר חי תחת הרכב! ממדי הטיוח של המשטרה והפרקליטות צריכים להדיר שינה מעיני כולנו! לא נשקוט, לא ננוח ולא נרפה, יחד אתכם, עד שתקום כאן בדיקה אמיתית, יסודית וחיצונית - למה אהוביה לא איתנו היום בבית. תיקון כתם הטיוח והשקר, מגיע לנו כמשפחה, זה מגיע לנו כחברה, וזה מגיע לדורות הבאים שידעו שהם חיים במדינה מתוקנת, ששוטרים בה הם לא השופטים והתליינים", ציינו ההורים.

לסיום הזמינו את הציבור להפגנה נוספת הערב בירושלים "אנו מודים לח"כ בן גביר על העלאת הנושא לסדר היום ומודים לכל חברי הכנסת שמותו של אהוביה שלנו נגע בהם, ושהתגייסו מתוך הבנה שאסור להרפות מהמסע להשגת הצדק לאהוביה. אנחנו ממשיכים! עד שהצדק ייצא לאור!

הפגנה לחקר פרשת אהוביה
לאחר 4 ימים: רק ח''כ אחד ביקר את נפגע הפיגוע החרדי
ראש העיר משה ליאון חנך תלמוד תורה מפואר לילדי קטמון והסביבה
אות הוקרה הוענק לארגון החרדי
הרב הראשי רקד ושימח את הילדים המיוחדים • צפו
בני ברק: אלפי נערים התחזקו בערב ייחודי
בני ברק: 3 אחיות נפגעו מרכב
ביקר את הקשישה ומצא אותה רגע לפני המוות
היוזמה המפתיעה בזק"א: הדלקת נר חנוכה בביתו של השכן הבודד
בדרך לחיידר: שני ילדים נפגעו מרכב שדרס וברח
בני ברק: 8 ימים, עשרות מופעים בכרטיס אחד