קים ג'ונג און מאיים: "נחזק ונפתח את ארסנל הנשק הגרעיני שלנו"

שליט צפון קוריאה יצא בנאום מתריס והזהיר כי ארצו מעוניינת להגדיל את כוחה בתחום הגרעין • "פצצות האטום שלנו חייבות להיות מוכנות לשימוש בכל רגע נתון"

קים ג'ונג און מאיים: "נחזק ונפתח את ארסנל הנשק הגרעיני שלנו" קים ג'ונג און, מנהיג צפון קוריאה

שליט צפון קוריאה, קים ג'ונג און, הודיע היום (שלישי) כי ארצו תמשיך לפתח ולחזק את ארסנל הנשק הגרעיני שברשותה, בהתרסה אל מול ארצות הברית והאו''ם, המתנגדים לתוכנית הגרעין של פיונגיאנג,כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

בנאום שפורסם בסוכנות הידיעות הממלכתית המזוהה עם המשטר, KNCA, אמר קים: "נמשיך לפתח ולקדם את תוכנית הנשק הגרעיני שלנו בקצב המהיר ביותר שיתאפשר לנו. פצצות האטום שלנו חייבות להיות מוכנות לשימוש בכל רגע נתון. נמשיך לחזק ולטפח את מאגרי הנשק על מנת להגן על ארצנו".

לפני כשבוע, קים פיקח באופן אישי על שיגורו של טיל בליסטי טקטי מדגם חדש, בניסוי שמטרתו המוצהרת היא שיפור יכולתה הגרעינית של פיונגיאנג, כך דיווחה סוכנות הידיעות הממלכתית והיחידה במדינה.

הניסוי הגיע על רקע חשש במערב מפני חזרה של צפון קוריאה לביצוע ניסויים גרעיניים, לאחר שתמונות לוויין הראו כי הצפון-קוריאנים מכינים את אתרי הניסוי לפיצוץ מבוקר של כלי נשק גרעיניים.

תוכנית הטילים הבליסטיים של צפון קוריאה היוותה בעבר נקודת מחלוקת קשה בינה ובין המערב, לצד המשך התחמשותה של המדינה המסוגרת בשלל כלי נשק גרעיניים. בתחילת החודש התייחסה אחותו של השליט וחברת הוועדה לענייני המדינה, קים יו ג'ונג, להתחמשות של ארצה בנשק גרעיני ואמרה: "אנחנו מתנגדים למלחמה אך נשתמש בנשק גרעיני נגד הדרום אם נותקף".

ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת
תנועת ה-BDS פרסמה "מפה של הקשרים היהודיים" ועוררה סערה