יאיר גולן על המתיישבים: 'תתי אדם' • בנט: "גובלים בעלילת דם"

יאיר גולן הסית בראיון לערוץ הכנס נגד המתיישבים בחושש וכינה אותם 'תתי-אדם': "אלה לא אנשים, אלה תתי-אדם, אנשים בזויים, קלקולו של העם היהודי. אסור לתת להם ...

יאיר גולן על המתיישבים: 'תתי אדם' • בנט: "גובלים בעלילת דם"

יאיר גולן הסית בראיון לערוץ הכנס נגד המתיישבים בחושש וכינה אותם 'תתי-אדם': "אלה לא אנשים, אלה תתי-אדם, אנשים בזויים, קלקולו של העם היהודי. אסור לתת להם שום גיבוי, צריך להוריד אותם בכוח מהמקום הזה, ולהחזיר את החוק והסדר למרחב. ההשתוללות הלאומנית הקיצונית הזאת תביא אותנו לאסון".

ראש הממשלה בנט הגיב: "‏דבריו של יאיר גולן על המתיישבים בחומש מזעזעים, מכלילים וגובלים בעלילת דם. ‏ההתיישבות ביהודה ושומרון היא החלוציות של ימינו. ‏״לא ארץ נוכרייה לקחנו… כי אם נחלת אבותינו.״

בתגובה לביקורת של בנט הסתייג ראש הממשלה: "התייחסתי בדברי למשחיתי קברים, תוקפי תמימים, הורסי רכוש לא להם. איך נכון להתייחס לאנשים כאלה, איך נכון לכנות אנשים שכאלה? הגיע הזמן לומר את האמת - זו לא היהדות שלנו".

ראש הממשלה לשעבר נתניהו: "המתיישבים ביהודה ושומרון אינם ״תתי אדם״ כפי שכינה אותם היום סגן השר יאיר גולן, חבר ממשלת בנט. המתיישבים הם ציונים חלוצים שמיישבים את נחלת אבותינו. אחרי האמירה המבישה הזו, שלקוחה היישר מהטרמינולוגיה הנאצית נגד העם היהודי, בנט חייב לפטר את יאיר גולן עוד היום.

יו״ר ש״ס הרב אריה דרעי בטוויטר: ״ההסתה הנוראית כלפי אחינו המתיישבים מגיעה לשיא חדש, מי פילל שדווקא במדינת היהודים, חבר ממשלה יכנה יהודים ׳תתי אדם׳ - אמירה קשה ומקוממת, המזכירה תקופות קשות בהיסטוריה. ‏חברי הממשלה הלא לגיטימית הזאת, שוברים מידי יום שיאי שפל חדשים. בושה וחרפה״.

חה"כ ינון אזולאי בתגובה לדברים המבישים של יאיר גולן: "השימוש בביטוי תת אדם הוא שימוש גזעני ואנטישמי עתיק, שכוון כלפי העם היהודי לאורך השנים על ידי שונאיו הגדולים ביותר. העובדה שגולן מאמץ את הביטוי נגד חלקים מהעם היהודי, מקנה לו מקום של חוסר כבוד ברשימה 'מפוארת' של שונאי ישראל. עצוב שהאיש הזה חבר של כבוד בממשלת ישראל וזוכה להסכמה שבשתיקה מחבריו בממשלה. בנט, אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה. תתעורר!".

חה״כ משה ארבל: ״יאיר גולן זה שזיהה תהליכים מכנה הבוקר אזרחים ישראלים יהודים המתיישבים בצפון השומרון תתי אדם. אבל ליועז הנדל שותפו לממשלה מפריע תנועות הידיים של דודי אמסלם. צביעות קווים לדמותה״.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': "אם חשבנו ששיא הבושה הוא שהשר לבטחון פנים קורא לחצי מיליון אזרחים שומרי חוק ״אלימים״ ומוציא את דיבתם רעה. היום יאיר גולן מכנה את מתיישבי חומש הגיבורים ״תתי אדם״. כינוי שניתן ליהודים על ידי הנאצים. לאנשי המחנה הלאומי בנט ושקד אומרים: ״עופו לנו מהעיניים״, ואת אנשי השמאל הקיצוני האוטו-אנטישמי הם מחבקים. מדינת ישראל בסכנה".

ראש מועצת בית אל שי אלון התייחס לדבריו של סגן השר יאיר גולן, שכינה את מתיישבי חומש - 'תתי אדם: "סגן השר יאיר גולן איבד את זה ממזמן. הוא מנותק לחלוטין. הטרלול שמשתולל בקואליציה של בנט חוצה כל גבול. האנשים הללו המשמשים גם כשרים וסגני שרים מבזים את זכר השואה, הופכים קורבנות יהודים לפושעים בדה לגיטימציה בזויה ומדרדרים את מדינת ישראל לשפל מוסרי וערכי שייזכר לדיראון עולם".

שרת הפנים, איילת שקד: ״דבריו של יאיר גולן מחפירים ומביישים את עברו. מתיישבי חומש הם חלוצים, מיישבי הארץ ואוהביה. הישיבה בחומש מפיצה תורה ואור, שמגרש מעט מן החושך הזה. יאיר גולן ימשיך לברבר עצמו לדעת והחלוצים הנפלאים האלה ימשיכו ליישב את הארץ״.

ראש הממשלה לשעבר נתניהו הגיב: "המתיישבים ביהודה ושומרון אינם ״תתי אדם״ כפי שכינה אותם היום סגן השר יאיר גולן, חבר ממשלת בנט. המתיישבים הם ציונים חלוצים שמיישבים את נחלת אבותינו. אחרי האמירה המבישה הזו, שלקוחה היישר מהטרמינולוגיה הנאצית נגד העם היהודי, בנט חייב לפטר את יאיר גולן עוד היום".

חה״כ שירלי פינטו, ימינה: "‏ההתבטאות הבוקר של ח״כ יאיר גולן היא מעבר למביישת - היא הזויה ואנטי ציונית. בתור מי שכיהן כסגן רמטכ"ל, כנראה שכח שמתיישבי ההר הם השכפץ הבטחוני של תושבי גוש דן וישראל כולה. לא אהדהד את ביטויו האומללים. יאיר, חזור בך על כלל דבריך, אל תסביר, אל תתרץ, והפעם, כדאי מוקדם מאשר מאוחר מידי"

ח״כ ניר ברקת, הליכוד: ״הדברים של סגן השר יאיר גולן נגד המתיישבים גובלים באנטישמיות. עצוב שכך בוחר להתבטא נציג רשמי של ממשלת ישראל, נגד המתיישבים ביהודה ושומרון, שהם החלוצים של ימינו. זכותו של יהודי לגור בכל מקום בו יחפוץ לגור בעולם, ובמיוחד בכל חבלי ארץ ישראל שהיא נחלת אבותינו. הדבר היחיד שצריך להוריד זה את הממשלה הרעה הזאת״.

יאיר גולן משתלח באחיו המתיישבים

ערוץ הכנסת

לפיד: מבצע "עלות השחר" החזיר את ההרתעה הישראלית
סמוטריץ': "הצלנו את מדינת ישראל פשוטו כמשמעו"
בן גביר מגיע לעוטף עזה: "לא אפקיר את האחים שלי בדרום"
"לפיד, תושבי הדרום נצורים בבתיהם ואתה יוצא לנופש בצפון?"
הציונות הדתית: 16 מתמודדים לרשימת הציונות הדתית לכנסת
מצחיק: נשיא המדינה נפגש עם נשיא בחצאית
גנץ: "נביא את החוק שיאסור על נאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה"
כך נתניהו מנסה לשמור את החרדים קרוב אליו
'ישראל חופשית': מפלגתו החדשה של ח"כ אבידר
אדלשטיין בכנס קטיף: "אפשר לשלוט בלי להשפיל, אחרת זה חוזר כבומרנג"