חרדי שהתלונן על מיגרנה קשה נמצא עם גידול בגודל אשכולית

רגע לפני אסון אברך צעיר מביתר עילית אשר נמצא עם גידול בראשו כאשר אישתו עומדת לפני לידה

חרדי שהתלונן על מיגרנה קשה נמצא עם גידול בגודל אשכולית

אברך כבן 20 תושב ביתר עילית הגיע למיון כללי בשערי צדק בליווי הוריו ואשתו העומדת לפני לידה. התלונה: מגרנה חזקה מאוד עד כדי ערפול הכרה ובחילות קשות. בני המשפחה הסבירו לרופאים כי הצעיר סובל כבר מספר שנים ממגרות וכי במשפחה ידועה רגישות תורשתית וכמה בני משפחה סובלים ממיגרנות.

צוות הרופאים הבכירים של היחידה הנוירולוגית והנוירוכירורגית בראשותו של ד"ר נבו מרגלית והרופא התורן שהיה כונן במשמרת ד"ר ליאור גונן הוזעקו למיון ובבדיקה ראשות נראה היה כי לא מדובר במקרה רגיל של מגרה. במהלך ההמתנה במיון איבד הצעיר את הכרתו ואולם מאוחר יותר התאושש והובהל לצילום סיטי דחוף.

הצילום לא הותיר כל ספק, הצעיר סובל מגידול ענק מימדים בראשו וזה מה שיוצר את הלחץ הבלתי נסבל עד כדי איבוד הכרה. "לרגעים אחדים היה נראה לנו שאנו מאבדים אותו חלילה ונערכנו לכל תרחיש שיתפתח", אומר ד"ר נבו מרגלית.

הרופאים נערכו לניתוח חרום להצלת חייו של הצעיר ובינתיים ייצבו את מצבו כדי שניתן יהיה להכניסו לניתוח ראש בדחיפות. בני המשפחה עסקו במקביל בהתייעצויות על בני משפחה ויועצים רפואיים ואולם הרופאים הסבירו להם שהמצב אינו מאפשר להשתהות וכי נדרש להריץ את הצעיר לניתוח בהול.

הצעיר הובהל אכן לניתוח דחוף במהלכו הוצא מראשו גידול ענק "בגודל של אשכולית" וכעבור מספר שעות בחדר התאוששות התעורר והחל לתקשר עם סובביו. הצוות הרפואי כמו גם בני המשפחה התרשמו מההתקדמות המהירה ואף מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק פרופ' עופר מרין הגיע לבקר את הצעיר ולחזות בפלא.

הוריו של הצעיר סיפרו כי "מזה כמה שנים שהוא מתלונן על כאבי ראש ונאמר לנו שזה מגרנה. לפני כשנה וחצי בוצע לו סיטי ראש שיצא תקין ונקי לחלוטין ועל כן ההסבר היחיד היה מגרנה. מסתבר שבחודשים האחרונים בנוסף למיגרנה ממנה סבל, התפתח גידול בראש שהוסיף כאב ולחץ כבד ביותר".

כחלוף 3 ימים השתחרר הצעיר לביתו כשהוא מתאושש והולך על 2 רגליו כאחד האדם והמשפחה נערכת בקרוב לשמחה מושלמת לאחר שהצעיר ואשתו יהפכו להורים במזל טוב.

הגידול והרופא המנתח
80 נדבקים ב-12 מדינות: נגיף אבעבועות הקוף ממשיך להתפשט
ההזנחה בביה"ח העמק: בדיקות ריאה שמסכנות את חיי החולים
"אנחנו חוט השדרה של מערך הרפואה": נחתם הסכם קיבוצי חדש לרנטגנאים
כך תשמחו בבטיחות במדורת ל"ג בעומר
גם לתינוקות יש אקנה: על בעיות עור מרגע הלידה
למרות בקשותיו: לא נבדק על ידי קרדיולוג, כעבור יומיים התמוטט ונפטר
כיצד להגן על עור הפנים מנזקי השמש לאורך שנים + טיפים ועיצות לקיץ
סערת הסלמונלה: כל מה שחשוב לדעת על החיידק שעלה לכותרות
"בגלל טעות של מנתח, התינוקת נכה ב־100%"
כך עקף הציוד הרפואי את הפקקים בנמל