גמזו: "הגענו לנתוני היעד - אפשר להקל בסגר בשבוע הבא"

בעקבות הירידה המשמעותית במספר החולים המאומתים לפחות מ2,000 חולים, גמזו מתכנן יצאה מהסגר • עוד התבטאות ביחס לחתונה אמש:

גמזו: "הגענו לנתוני היעד - אפשר להקל בסגר בשבוע הבא" בימה - המעודכנים מעדכנים

כפי שדיווחנו פה ב'בימה', בעקבות הירידה המגמתית במספר החולים המאומתים ל2,000 חולים ביממה האחרונה נראה כי בניגוד לחששות העצומות מהדבקות המוניות בשמחת תורה, מגמת הירידה נמשכת. היום יתכנס שוב קבינט הקורונה בכדי לדון בהקלות הסגר החל משבוע הבא.


הפרויקטור גמזו הציג את הנתונים בראיון לגלי צה''ל: "כרגע יש 2,000 מאומתים ביום, שיעור הבדיקות החיוביות עומד על כ-8% ומקדם ההדבקה ירד ל-0.8".


בעקבות כך, ממליץ הפרויקטור: "נמליץ ללכת בתחילת השבוע לצעד ההקלות הראשון - פתיחת המגזר הפרטי שלא מקבל קהל והלימודים בגיל הרך 0-6".


עוד פעם גינה גמזו את החתונה אמש בגיבוי המשטרה: "אני מגבה את המשטרה, תבינו שיש להם פעולת שיטור מאוד קשה. הדבר הכי נכון שצריך לקרות הוא שהאירוע לא יתקיים כדי לא לאתגר את המצב הזה. השוטרים לא באים לעשות רע, הם באים לעזור לנו. בסוף מגיע שוטר, מה הוא יעשה? צריך לעזור לו ולהבין את המצב שבו הוא נמצא ולפזר את ההתקהלות במקום לריב איתם".


לבסוף הצדיק את הסגר המתוכן על האזורים החרדיים בכדי למנוע את המשך התחלואה לפיו: "המנהיגים הפוליטיים מבינים שאת הקורונה אי אפשר לנצח בקלות. מה זה ערים אדומות? כל ישראל כרגע בסגר, כולנו עדיין בסגר. זה לא אומר שאם יוצאים מהסגר בכל עיר יש את אותה רמת תחלואה שמאפשרת לעיר לצאת מהסגר. יש ערים שאם יצאו עכשיו מהסגר – התחלואה בהן כל כך כבדה שזה פשוט יחזור מהר. לכן, צריך לעזור לאותן ערים ולתת להן את האמצעים. ארבעה שבועות זה לא מספיק לחלק מהערים במדינת ישראל. שיעור הבדיקות החיוביות בחלק מהערים האדומות הוא עדיין 15% וזה גבוה".


ח"כ מיכאל מלכיאלי בראיון ב'רדיו 103' התייחס לתגובות גמזו:"האירוע אמש בגבעת זאב פגע קשות באימון של הציבור במשטרה ובמערכת הבריאות. התגובה של פרופ' גזמו הייתה הזויה, ומראה שהאיש פשוט מנותק. הציבור מקשיב להוראות מועצת חכמי התורה ובתי הכנסת והישיבות סגורים".

לבקשת גמזו: הסגר על רכסים הוסר
נדיר: דייני ביה"ד לענייני רפואה בראשות הגרש"א שטרן שליט"א בדיון רפואי הלכתי במרכז הרפואי שמיר
ראש מ"א אפרת ל'דגלים השחורים': מה ביקשתם להשיג אתמול בבני ברק ובערים החרדיות?
"אין להם זום": נתניהו וגנץ נגד החרדים
נתניהו: החרדיות ישארו בסגר • רובינשטיין: "החרדים לא שק החבטות"
צפת יוצאת בתהלוכת ענק לכבוד מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל
מצב הקורונה בבית שמש
נתניהו: "יש ערים אדומות שמראות כרגע, לפי הנתונים של הלילה, שהן מתחילות לצאת"
נמנע ביזוי המת: כך ניצלה הגופה משריפה
ככה מחכים לנו שבילי הטיולים לאחר הסגר? נקווה שלא • צפו בתיעוד