למרות הקנסות יהדות התורה תחדש את התיאום עם הממשלה

סיעת יהדות התורה התכנסה היום בכדי לגבש את עמדתה אל מול הממשלה בסוגיות הבוערות על הפרק • כל הפרטים

למרות הקנסות יהדות התורה תחדש את  התיאום עם הממשלה

בפתח ישיבת סיעת יהדות התורה, נאמרו דברי זיכרון על הגאון הגדול רבי דוד פיינשטיין זצ''ל, חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בארה''ב.

ראשי דגל התורה ואגודת ישראל, חברי הכנסת הרב משה גפני והרב יעקב ליצמן, דיווחו בהרחבה על פגישתם עם ראש הממשלה. בהתאם לכך, סוכם על חידוש התיאום בין סיעת יהדות התורה לממשלה.

יו''ר ועדת חוקה, חוק ומשפט ח''כ הרב יעקב אשר הציג בפני הסיעה את חוק איי התיירות שנועד עבור אילת, והסביר על הצורך להתאים את החוק עבור יתר ערי התיירות. כמו כן, העלה את דרישתו הנחרצת ממשרד הבריאות לגבש נוהל מחלימים. סוכם, כי הסיעה תומכת בעמדתו ודורשת את הסרת הסתייגויות משרד הבריאות.

בנוגע לחוק הקנסות, סוכם כי ראשי הסיעה ויו''ר ועדת חוקה ייפגשו עם יו''ר הכנסת, ח''כ יריב לוין ולאחר הפגישה תגבש הסיעה את עמדתה.

כמו כן, במהלך ישיבת הסיעה עלה ההתנהלות השערורייתית של משרד הבריאות, שתקף בחריפות את הציבור החרדי כשערים החרדיות היו אדומות, אך כיום נציגי המשרד שותקים כשהתחלואה בריכוזים החרדים ירדה לעומת האוכלוסיה הכללית.

במהלך ישיבת הסיעה השתתפו ראשי רשת 'שובו', יו''ר ההנחה הרב אברהם בידרמן ומנכ''ל הרשת הרב חיים מיכאל גוטרמן

הנהלת הרשת סקרה בפני חברי הכנסת את הפעילות הענפה של בתי הספר של הרשת ואת הצרכים השונים. חברי הסיעה חיזקו את ההנהלה.

יו''ר ועדת הכספים, חה''כ הרב משה גפני: הנהלת שובו והצוותים החינוכיים עושים עבודת קודש לתלמידים, שבלעדיהם לא היו יודעים מה זה 'שמע ישראל'. לצערנו, המדינה מפלה אותם לרעה לעומת מוסדות אחרים, כנראה בגלל שהם פועלים לקירוב תשב''ר לאביהם שבשמים. אנחנו נעשה הכל בתקצוב, בפיתוח ובהחזקת מוסדות החינוך של שובו''.

סגן שר התחבורה הרב אורי מקלב: ''כל בית ספר זהו מאבק שלם מול הרשויות, בקשיים אין סופיים. יצא לנו לבקר כמה פעמים באחרונה בבתי הספר, המסירות של ההורים ראויה להערצה. הילדים לומדים בדוחק ובמסירות של ממש - זה הרבה יותר מאבק כלכלי, זה מאבק מדי שנה והתמודדות עם הגידול והפיתוח של המוסדות, כל העת בתי הספר של רשת 'שובו' נמצאים בחסר, הם מעסיקים מאות מורים ומורות הנוסעים מרחקים אדירים בשביל ללמד את ילדי ישראל תורה, וברוך ה' רואים תוצאות בקרב בני הנוער וזו החובה שלנו לסייע ולעזור''.

חה''כ הרב ישראל אייכלר: ''במהלך ביקוריי במוסדות שובו ראיתי את מסירות הנפש של הצוות, גם ביחס לילדים וקירובם, ובעיקר מול הקשיים הכלכליים האדירים. כל מוסד אחר היה קורס במצב כזה, ואילו הם עומדים בו בגבורה''.

יו''ר הוועדה לפניות הציבור, חה''כ הרב יעקב טסלר: מחזק את ידי הנהלת הרשת, המחנכים והמורים על הפעילות הגדולה של קירוב ילדי ישראל, והצלת נפשות של ממש. אנחנו כאן נפעל לסייע למפעל הגדול שימשיך לפעול ולגרום לקידוש ה'''.

חה"כ הרב אליהו ברוכי: חה"כ אליהו ברוכי: "בימים אלו שכל תלמוד תורה מתאמץ לדאוג שהבל פיהם של ילדי ישראל לא ייפסק, מרגש לפגוש את הנהלת 'שובו' שעבורם מדובר באתגר יום-יומי. גם כשיש קורונה וגם כשאין. כל תלמיד שנכנס לרשת 'שובו' הוא אתגר בפני עצמו. הפעילות החשובה והמאתגרת הזאת מעוררת השראה עבור כולנו".

יו''ר הסיעה חה''כ הרב יצחק פינדרוס: הילדים שלנו ילמדו תורה, בין אם נוציא להם רישיון ובין אם לא, בין אם נוציא תקציב ובין אם לא. הילדים שלכם רק אם נדאג להם ילמדו. לכן מייסד דגל התורה מרן הגרא''מ שך זעק בכל הכינוסים על החובה שלנו לדאוג לילדים שלא יודעים מה זה 'שמע ישראל' ואנחנו נמשיך את דרכו''.

ישיבת סיעת יהדות התורה בצל הקורונה
הקלות בארנונה: מועצת עיריית בני ברק מאשרת את הארנונה
יוקר המחיה מכה בעזה: "המשבר הכלכלי יוביל לפיצוץ"
בשורה לעשרות אלפי סייעות: מענק של 1,500 ש''ח לשנת הלימודים
חיסכון לנוטלי המשכנתאות: עמלת פתיחת תיק הלוואה תוגבל ל-360 ש''ח
בזמן הקרוב: יוארך התוקף לפיצוי משפחות חטופי ילדי תימן והבלקן
הממשלה תאשר: 72 מיליון שקלים להקמת חברה שתעביר כספים לרש"פ
דיון דחוף במשבר המזון: האם בקרוב נראה מדפים ריקים בסופר?
נחתם צו לביטול מכסים על מוצרים וחומרי גלם לתעשייה
מחיר הדלק שוב מזנק: ליטר בנזין 95 יתייקר השבוע ב-66 אגורות
אושר בטרומית: הגדלת תשלום על שקיות חד-פעמיות והרחבה לחנויות קטנות