איך תשמרו על הסלון שלכם ב'בין הזמנים?

המאמר באדיבות צוות המומחים של רשת רהיטי קיבוץ השלושה אם בימים רגילים השימוש בסלון מוגבל לשעות אחר הצהריים והערב לאחר שכולם חזרו מן העיסוקים שלהם, בתקופת...

איך תשמרו על הסלון שלכם ב'בין הזמנים?

המאמר באדיבות צוות המומחים של רשת רהיטי קיבוץ השלושה

אם בימים רגילים השימוש בסלון מוגבל לשעות אחר הצהריים והערב לאחר שכולם חזרו מן העיסוקים שלהם, בתקופת החופש הגדול וביחוד בעידן שלנו בו קשה להזיז את הילדים מן המסך, הסלון הביתי חשוף למפגעים רבים יותר. מילד שחשב שהריפוד של הספה הוא הקנבס המתאים ליצירת המופת שלו ועד לנער המתבגר ששפך את המשקה שלו על הכורסא היקרה שלכם.

מה חשוב לשים לב בבחירת סלון?

מאחר ולא ניתן למנוע לחלוטין מילדים ובני נוער מלעשות טעיות חשוב להצטייד מראש בספה או במערכת ישיבה התואמת את הצרכים שלכם, שכן אלו הם לרוב הרכיבים הפגיעים ביותר בסלון הביתי. לא פעם אנחנו שמים דגש נרחב על הגודל של הספה ועל הנוחות שלה אבל פרט לא פחות חשוב הוא העמידות שלה ויכולת שלה להתמודד עם כל בני המשפחה.

אלו בדים מומלצים לסלון ?

באופן מסורתי מומלץ למשפחות לבחור בבדים כהים יחסית אשר כתמים קטנים לא יבלטו בהם למרחוק, בניגוד לבדים בהירים אשר יכולים להיראות נהדר בחדר התצוגה אבל עשויים להבליט כל כתם קטן על הספה. אם זאת, זה לא אומר שמשפחות מוגבלות לסט מסוים של גוונים, לשמחתנו כיום קיימים בדים ייעודים דוחי כתמים אשר עברו הליך תעשייתי מיוחד אשר גורם להם לדחות נוזלים ולחות ובכך למעשה למנוע כל אפשרות של הכתמה. עובדה זו הופכת אותם לאידאליים עבור משפחות עם ילדים ומאפשרת שימוש בגוונים בהירים יותר ללא חשש מאינספור כתמים קטנים.

בנוסף מומלץ לבחור בסוג בד בעל עמידות גבוהה, לדוגמא עור או מיקרופייבר, אשר יוכלו לעמוד בשימוש הממושך והאינטנסיבי בהן (ולא רק בחודשי הקיץ). במידה והחלטתם ללכת על בד אחר דוגמת פשתן חשוב להקפיד על איכות הבד שכן בתוך כל קטגוריה של ריפוד ובדים ישנו מגוון של סוגי בדים אשר יכולים להתאים לשימושים שונים.

תחזוקת הסלון

חשוב כמו כן לשמור על תחזוקה טובה של הספה לאורך זמן, לדוגמא בכל הנוגע לספות מבד מומלץ אחת לשבועיים לנקות אותן מאבק נוכח העובדה שאבק בשכבת הריפוד הופך את הכתמים בספה לכהים יותר. במידה והגרוע מכול אכן קרה חשוב להימנע משימוש במטליות לחות או בסקוצ' אשר יכולים להגדיל את הכתם ובמקום זאת לנסות לנקות את האזור בנגיעות קטנות באמצעות נייר סופג. כמובן שלא ניתן להימנע לחלוטין משחיקה של הספה הקיימת והצטברות שיטתית של כתמים לאורך זמן (אלא אם כן אתם מתכננים לאחסן את הספה עטופה בניילון במחסן) ולכן מדי כמה שנים (וחופשים גדולים) מומלץ להתחדש בספה חדשה.

סלון
מפחיד: זה השם הנפוץ ביותר בישראל לתינוקות השנה
בני ברק: בת שנה נכוותה קשות ממים רותחים
הממשלה בתוכנית יוצאת דופן שתכפיל את קצבאות הזקנה
ארוחה שהיא חוויה: 4 טיפים שישדרגו את שולחן החג
הותר לפרסום שמו של החייל שנהרג אמש
לראשונה בהיסטוריה: סרבנית גט – הובאה לבית הסוהר
"שתמשיכו לעשות רק טוב": האדמו"רים בירכו והנופשון יצא לדרך
צפת: בן חצי שנה לא התעורר משנתו
עוול נורא: נדחה ערעורו של בן אוליאל
מחר: שביתה במשפחתונים המפוקחים