נתניהו: הכותל המערבי קדוש לא פחות מבלפור ושם אפשר להיות רק בקפסולות במרחק ק"מ

נתניהו: בתי הכנסת בכיפור יישארו פתוחים כי יש אנשים שלא יעמדו בחום. אבל אני מקוה שרוב בציבור יתפלל בחוץ ומודה לרבנים שקראו להתפלל בחוץ

נתניהו: הכותל המערבי קדוש לא פחות מבלפור ושם אפשר להיות רק בקפסולות במרחק ק"מ

"פוליטיקאים פופוליסטים":


ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים היום (חמישי):


בפתח דבריו אמר ראש הממשלה: "אני רוצה לומר תודה לרופאים שמטפלים בחולים כשהם לבושים בחליפות מגן בשעות לא שעות; תודה לאחים, לשוטרים ולשוטרות, לחייליים ולכל צוותי בתי החולים והאזרחים שפועלים באחד המשברים הגדולים ביותר שידעה האנושות".


"יש כלל אחד ברור: כשפותחים את הכלכלה עולה התחלואה. נוצרה אי עמידה בהנחיות, כי לצערי מי שהובילו את זה היו פוליטיקאים פופוליסטים כפי שקורא להם ברבש מקהלת הכל סבבה. הם אמרו שזו מלחמה של אדם אחד. אפילו הערב שמעתי את יאיר לפיד, בשעה שצריך לגבש את כולם הוא פשוט מכרסם בזה ופוגע בנו".


 ״אומרים שאני רוצה סגר כדי שלא יהיו הפגנות. זה פשוט מגוחך. אני רוצה להגיד לכם שההפגנות ההזויות האלו רק עוזרות לי פוליטית ומסייעות לי, אבל זה פוגע באימון הציבור. בגלל ההפגנות כל אחד אומר: אני מרים שלט של הפגנה ונוסע לבקר חברים בראשל״צ. ההפגנות האלו זה חתיכת מדגרת קורונה״.


עוד הוסיף ראש הממשלה לתקוף את יו"ר האופוזיציה, כשאמר: "הערב שמעתי את יאיר לפיד, בשעה שצריך לגבש את כולם הוא פשוט מכרסם בזה ופוגע בנו. אותו לפיד שזלזל בתקנות הקורונה", וכמו כן, יצא כנגד המפגינים: "דור שלם שישא צלקות לכל חיים - על זה אני רואה אנשים צוהלים ומתקהלים ועושים סעודה לשולחן ארוך בלי מסכות".


"זה לא רק המתים ולא רק החולים הקשים - קראתי עכשיו קובץ של מחקרים מארצות הברית וכולם מתרכזים לדבר שהוא לא סופי אך די מוצק שכעשרים אחוז מהמחלימים, כולל צעירים, יסבלו לכל חייהם או לשנים ארוכות תופעות לוואי כרוניות, נכות, נזקים בלב ובכליות, בעיות נוירולוגיות וקוגנטיביות".


"אני מקדם עוד שני דברים, קודם כל בדיקות מהירות לגילוי קורונה שיתנו תוצאות מהירות ומעל הכל אני עובד על קידום חיסון למדינת ישראל. אני יכול להגיד מה שלא יכולתי להגיד לפני חודשיים או שלושה אבל היום אני אומר שיש אור בקצה המנהרה וברור לי שיהיה חיסון".


נתניהו לשאלת כאן חדשות מדוע לא קיבל את מתווה הפשרה של משרד המשפטים על ההפגנות בבלפור: "ההפגנות שהביאו את הקריאה לאנוס את רעייתי - לא פגעו בי מבחינה פוליטית. לכותל המערבי אפשר להגיע ממרחק של קילומטר, אבל לבלפור מכל מקום? זאת לא פשרה וזה לא הגיוני".

נתניהו פונה לסוחרים "תחזיקו מעמד עוד כמה ימים תוכלו לפתוח"
בתי תפילה עד 10 אנשים במבנה ו20 בחוץ • כל הפרטים על החלטות הקבינט
בחור חרדי נפצע בתאונה באורח קשה
2.1 מליון שקל יועברו מיידית להנגשת מערת המכפלה
בשורות טובות: מחלקות הקורונה נסגרות בזה אחר זה
ראש העיר הנחה לצייד את מאות המניינים בסככות אטומות ממים
האדמו"ר מקרעטשניף ירושלים בפתיחת הזמן בישיבת מבצר התורה באלעד • גלריה
זעזוע: גרפיטי נגד ראש הישיבה וחבר המועצת • גינויים נמרצים
גנב האופניים הסדרתי נעצר על ידי המתנדבים
בעקבות החשיפות: הטיפול בבתי החולים ייבדק - הממצאים יוסתרו