ח"כ ווליד טאהא מונה ליו"ר ועדת הפנים

בן גביר: "אדם שאמר על מחבלים שרצחו ילדים שהם אסירי חופש ומצפון. איך יכול להיות שמינו אותך?"

ח"כ ווליד טאהא מונה ליו"ר ועדת הפנים

ועדת הפנים והגנת הסביבה בחרה היום בח"כ ווליד טאהא ליו"ר הוועדה. בכך קיבלה את המלצת ועדת הכנסת. רק ח"כ איתמר בן גביר הצביע נגד.

"אנהל את הוועדה במקסימום ממלכתיות ונשרת את כל האזרחים. אין אזרחים סוג א' ואזרחים סוג ב'", אמר יו"ר הוועדה הנבחר, ח"כ ווליד טאהא, "כולם יקבלו יחס הוגן ממני. נמשיך את דרכו של חברנו סעיד אלחרומי, שאני תמכתי במינויו ליו"ר, ובכברת הדרך הקצרה שעשה, הספיק להעביר את חוק הותמ"ל החשוב. הוא עזב אותנו במפתיע, ואני לקחתי זאת מאד קשה. כמו סעיד המנוח, אני מצדד בחיים, ואנו ממשיכים בדרך".

יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי בירך את היו"ר החדש: "אתה נבחר בנסיבות טרגיות לאחר לכתו בטרם עת של חברנו היקר סעיד אלחרומי. סעיד העביר חוק שחודש ושוכלל על ידו בצורה הכי נבונה, בתקופת לחץ. אנו נכונים לשרת את הוועדה ונעשה הכל כדי שהוועדה החשובה הזו תצליח למלא את ייעודה. אני לימינך".

ח"כ איתמר בן גביר: "אני מתבייש ביום הזה ומצטער לקלקל את החגיגה. אדם שאמר על מחבלים שרצחו ילדים שהם אסירי חופש ומצפון. איך יכול להיות שמינו אותך? ב-2010 היית במשלחת באום אל פאחם. ביקרת משפחת מחבלים מליל הקלשונים שרצחו חיילים. איך חברי כנסת לא מתביישים לברך מי שהזדהה עם טרור ומי שאמר 'תרים את הדגל הסורי עד כיבוש הגולן'. מה זו הבדיחה הזו על חשבוננו?"

ח"כ רם שפע: "אנו מבלים הרבה שעות יחד בוועדות. אין לי ספק שתהיה מצויין. זהו שיעור מצויין לאזרחי ישראל שיראו שערבים הם חלק מהחברה הישראלית".

ח"כ יוראי להב הרצנו: "אני מצטרף לתנחומים על ח"כ אלחרומי. אותך, וליד גילית בוועדת החינוך ואני מצפה לעבודה המשותפת איתך בוועדת הפנים. הצעד שעשיתם ברע"מעוד יילמד בבתי ספר לממשל. זו שותפות ונכונות לקחת חלק. הגיע הזמן שידעו שערבים יכולים לדון בנושאים שנוגעים לא רק לחברה הערבית. אני מצפה לעבודה בנושאי איכות הסביבה ועתיד הדורות הבאים".

ח"כ אימאן ח'טיב-יאסין: "אני בטוחה שתמלא את התפקיד בצורה הכי נכונה וצודקת ותשיב על לכל הסוגיות הבוערות בחברה הישראלית בכלל ובפרט אלה של אחינו בנגב.אנשים שמאמינים בזכויות אדם רוצים לתת כתף ולצעוד לעתיד יותר טוב".

יו"ר סיעת רע"מ, ח"כ מנסור עבאס: "ברכות לחברי ואחי ווליד, האיש הראוי במקום הנכון. איבדנו את אחינו סעיד ואני ממשיכים את דרכו. כולנו נירתם לסוגיית הנגב, ליישובים המוכרים והלא מוכרים. נחוש את התחושות שסעיד הרגיש. אין לי ספק שמצבו הבריאותי הושפע מההתמודדות והקשיים שהתושבים בנגב חווים כל יום".

יו''ר וועדת הפנים, ח''כ וליד אלחרומיח''כ בן גבירווליד טאהא ויו''ר הכנסת, ח''כ מיקי לוי
נתניהו: "בנט לפיד וגנץ דוהרים להסכם הגרעין המסוכן"
צפו: בנט סיים ביקור במצרים
בן גביר: "עודה הסית והביע תמיכה בטרור"
ועדת החוץ והביטחון הקימה תשע ועדות משנה חדשות
חמור ביותר: בנט חילל שבת בשביל יח''צ?
בדיקות הטיסות באומן: משרד הבריאות מנסה לתרץ
בנט: תוקם ועדת בדיקה ממשלתית לבריחה מכלא "גלבוע"
מקומם: ה"הסבר" של השרה להדרת החרדים מאתרי הטבע הציבוריים
לפיד: "ההתקדמות של איראן ליכולת גרעינית היא לא רק בעיה ישראלית"
ח"כ ווליד טאהא מהרשימה המשותפת נבחר כיו"ר וועדת הפנים