שוב: קריב הכניס ספר תורה ועורר פרובוקצייה חודשית בכותל

"הרב" קריב הכניס ס"ת לכותל. בן גביר: "קריב רב עם כולם, פירומן ופרובקטור"

שוב: קריב הכניס ספר תורה ועורר פרובוקצייה חודשית בכותל

חבר הכנסת גלעד קריב הכניס הבוקר לרחבת הכותל ספר תורה וגרם למהומה בזמן התפילה, כאשר למעלה מרבבת נשים חרדיות הגיעו מכל רחבי ירושלים לתפילת ראש חודש ביראת קודש ברחבת הכותל המערבי, כשלעומתן הגיעה קבוצה קטנה של כ- 40 נשים וגברים רפורמים לעורר את זעם הציבור.

הקרן למורשת הכותל המערבי עמדה בפני אתגר מורכב מאוד ועשתה מאמצים כדי לאפשר תפילת ראש חודש כסדרה. חבר הכנסת גלעד קריב הכניס מספר ספרי תורה וניצל את חסינותו בניגוד לעמדת משרד המשפטים ולנהלים ברחבת הכותל.

לנוכח הכמות האדירה של המתפללות, עם הגעת הקבוצה הרפורמית הן הוכוונו למתחם בסמוך לכניסה להר הבית. הקרן למורשת הכותל המערבי קוראת להסיר את המחלוקות וההפגנות מעל רחבת הכותל המערבי ולהשאיר את המקום קדוש ומאחד.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "הרב" הרפורמי קריב, רב עם כולם ומשתמש בחסינותו כח"כ להכניס ספר תורה לרחבת הכותל, למרות הסיכום עם בית הנשיא שלא יגיע, כדי לא לפגוע בקדושת הכותל ולגרום למהומות".

ח"כ בן גביר הוסיף: קריב הוא פירומן ופרובקטור,רומס ברגל גסה את קדושת הכותל, כמו חבריו הרפורמים כדי לחרחר ריב, למרות שהכותל הוא מקום שמאחד את כל חלקי העם, יש לשמור על קדושתו ולא לגרום לפילוג בעם. קורא לכל חברי להגיע לכותל בתפילת ראש בפעם הבאה".

בעקבות ניסיונות הפרובוקציה של הח"כ התמהוני וחבורתו הבוקר בכותל המערבי, נמסר מח"כ יצחק פינדרוס: "ברוך השם, למעלה מרבבה של בנות ישראל הגיעו להתפלל הבוקר בכותל המערבי להצלת יהדות אוקראינה, ובכך נמנעה הפרובוקציה החודשית של אותו ח"כ עבריין שמשתמש בחסינותו ובכנופיית המשועממים שהוא מייבא מחו"ל כדי לפגוע בקדושת הכותל. נצח ישראל לא ישקר ותורת ישראל לא תשתנה".

ח''כ קריב הרפורמי, עם טלית שעליו...הרחבת הכותל הבוקר
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב
כביש 90 ישודרג בסכום כולל של 410 מיליון
עוקץ כרטיסי המתנות: כך נעקצו עשרות אלפי שקלים
חריג: המפכ"ל נפגש עם מנהיג הפלג החרדי הקיצוני
יום המודעות לחטיפת ילדי תימן: לאן הלכו הילדים?
רגע לפני שנשרף כליל: חולץ ספר התורה מבית הכנסת