מחר יועבר מענק לימודים לכ-238,500 ילדים

לרגל פתיחת שנת הלימודים תשפ"ב בעוד כשלושה שבועות, הביטוח הלאומי משלם כבכול שנה את מענק הלימודים למשפחות שבראשן הורה עצמאי (חד הוריות), ולמשפחות עם ארבעה...

מחר יועבר מענק לימודים לכ-238,500 ילדים אילוסטרציה

לרגל פתיחת שנת הלימודים תשפ"ב בעוד כשלושה שבועות, הביטוח הלאומי משלם כבכול שנה את מענק הלימודים למשפחות שבראשן הורה עצמאי (חד הוריות), ולמשפחות עם ארבעה ילדים ויותר המקבלות קצבאות הבטחת הכנסה, מזונות, נכות, אזרח ותיק (זקנה), או שאירים.

המענק בא לסייע למשפחות ברכישת ציוד לבתי הספר לקראת שנת הלימודים החדשה.

סכום המענק הוא 1,021 ₪ עבור כל ילד בגיל 6 עד 18, והוא משולם עבור ילדים שנולדו מ-1.1.2004 עד 31.12.2015 המענק ישולם לחשבון הבנק של הזכאים מחר, יום שלישי 10.8.2021.

השנה יקבלו את המענק כ- 104,000 משפחות שבראשן הורה עצמאי עבור 170,000 ילדים, וכ- 18,200 משפחות ברוכות ילדים המקבלות קצבאות קיום, עבור 68,500 ילדים. העלות הכוללת של תשלומי המענק היא כ-243 מיליון ש"ח.

מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר: "הביטוח הלאומי משלם באופן אוטומטי מענק לימודים מדי שנה ישירות לחשבון הבנק של מרבית המשפחות הזכאיות, מבלי שיצטרכו להגיש בקשה וללא בירוקרטיה מיותרת. באלה הימים נשלחים לטלפונים הסלולריים של המשפחות מסרונים מפורטים לגבי המענק, שנועד להקל עליהן לרכוש לילדיהן את הציוד והכלים הנדרשים לקראת פתיחת שנת הלימודים".

לסיום אמר: "בנסיבות הקיימות, מענק הלימודים מצטרף לכלל השירותים הניתנים לתושבי המדינה ע"י הביטוח הלאומי. ערב חגי תשרי אבקש לאחל חג שמח לבית ישראל, ולכול התלמידים שנת לימודים פורייה ומוצלח".

הישג תקדימי לנהגי אגד: שכר הבסיס בחברה יעלה מיידית ל-50 שקל לשעה
מעל 1,000 ש''ח: מענק לימודים לקראת שנת הלימודים
סוחרים בעזה חוששים: "אם המצב ימשיך, נגיע לפשיטת רגל"
זינוק עצום בחודש האחרון במספר המשפחות שפנו להדרכה בהתנהלות כלכלית
נתניהו: "רק בשנה האחרונה המחירים עלו פי 9"
יו"ר ההסתדרות: "חברת ליימן שליסל הוכנסה לרשימת חרם הצרכנים"
לפיד: "הדלק יורד היום בחצות"
יו"ר ההסתדרות קורא לחרם צרכנים על חברות הענק
מחר: הריבית על הדולר צפויה לזנק
לפיד: מחיר הדלק ירד בעוד שבוע