הנשיא ציטט את רבי נחמן לכבוד ירושלים

הנשיא המדינה נשא את הדברים אמש בטקס הממלכתי לציון יום איחוד ירושלים ושיבח את עניין ההליכה לירושלים

הנשיא ציטט את רבי נחמן לכבוד ירושלים

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נשא דברים אמש, יום שני, כ"ח באייר, בטקס הממלכתי לציון יום איחוד ירושלים, שהתקיים בגבעת התחמושת. עוד נשאו דברים בטקס ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש העיר ירושלים משה ליאון.

הנשיא דיבר על אזעקות ה-"צבע אדום" אשר היו בבירה וגם שבו והפרו את שגרת הדרום "שאון הצופרים שרעמו לפני שעה קלה בירושלים עודנו נוכח. גם בשעה זו בדרום, מכניסות אל המרחבים המוגנים את יקירינו תושבי עוטף עזה, הוא עוטף המדינה כולה, העוטף את כולנו".

הנשיא סיפר על הקשר המיוחד שיש לו לעיר ירושלים "כאן נולדתי, כאן נולדו לי ילדי, כאן, יחד עם נחמה זכרה לברכה, בניתי את ביתי בשתי ידי".

הנשיא ציטט את דבריו של המשורר נתן יונתן אשר כתב כי: "לכל אחד ישנו מקום בירושלים שהוא קורא לו אהבה". אמר הנשיא והוסיף "ירושלים שלי, כולה אהבה. ירושלים שלי כולה חיים, כולה צמיחה, כולה לב. ירושלים שלי, כולה יפה, כולה מיוחדת, כולה מאוחדת. למעלה מחצי מאה לאיחוד ירושלים, וכמו סבתי, סבתא בובה מינה הירושלמית, הלוקחת חוט ומחט ומאחה את קרעי מכנסי, גם אנחנו מאחים את ירושלים. לא רק במילים, במעשים. אני יודע, לעיתים דוקרת המחט את הבשר, לעיתים זוב דם נקי, אבל אנחנו לא נפסיק. לא נפסיק לחבר חיבור אמיתי בין שכונותיה, בין תושביה, ובין אוהביה הרבים של ירושלים. עיר שעושה את ישראל חברים. עיר שהיא בית תפילה לכל העמים, האמונות והמגזרים".

המחויבות שלנו לירושלים כרוכה במחויבות של כולנו להווה המיוחד שלה, לא פחות מאשר לעברה ולעתידה. וההווה של ירושלים טמון באנשיה ובתושביה כולם. בזו גאולתה, ובזו תקוותנו. אני מאחל לעירי האהובה, שתוסיף לגדול, לשגשג ולהתפתח, למען כל תושביה, ושתוסיף לבסס את יסודות החירות, הצדק והשלום עליהם מושתתות אבניה העתיקות, עוד מימי נביאי ישראל. רבי נחמן מברסלב אמר: "בכל מקום שאליו אני הולך אני הולך לירושלים". תמיד באתי מירושלים, תמיד הלכתי אליה. גם היום, יותר מתמיד. יום ירושלים שמח!"

רובי (ראובן) ריבלין ביום ירושלים
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום
ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית
הפעוט יאיר צפירה ז"ל בן 3 חודשים נמצא הבוקר ללא הכרה בביתו
רשות המסים והמשטרה סיכלו ניסיון הברחה של 20 ק"ג תכשיטי זהב בנתב"ג
מזג האוויר: מעונן חלקית ייתכן גשם מקומי בחוף בבוקר