לאחר שהברסלבים ביקרו בארצו - השגריר בא לראות את כסא רבי נחמן

שגריר מדינת בלארוס בישראל מר איבגני וורוביוב בביקור מיוחד בבית הכנסת הגדול של ברסלב "השוהל" במאה שערים ובמעונו של הגה"צ רבי משה קרמר שליט"א ממנהיגי ברסלב

לאחר שהברסלבים ביקרו בארצו - השגריר בא לראות את כסא רבי נחמן שגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקורשגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקורשגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקורשגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקורשגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקורשגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקור

לאות תודה והכרת הטוב על יחסם המיוחד של רשויות מדינת בלארוס בכל תקופת ימי ראש השנה כששהו על אדמתם אלפים מחסידי ברסלב, הגיעו היום שגריר מדינת בלארוס בישראל מר איבגני וורוביוב, יועץ השגרירות מר סטניסלב וונטסל לביקור מיוחד של "הכרת הטוב" שאורגן לכבודם.

הביקור החל בבית הכנסת הגדול של חסידי ברסלב "השול" שבשכונת מאה שערים ירושלים שם קיבלו את פניהם נציגי הרבנים ונתנו הסבר מפורט על כסאו העתיק של הרה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א שנמצא במקום, ועל ההיסטוריה של בית הכנסת שנקנה ממלון ארץ ישראל.

לאחר צעידה רגלית בין סמטאותיה של שכונת מאה שערים עלתה הפמליה הנכבדה למעונו של הגה"צ רבי משה קרמר שליט"א שקבלם בשמחה וכבוד.

שגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקורשגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקור

בביקור נוכחו: הגה"צ רבי משה קרמר שליט"א, השגריר מר איבגני וורוביוב, יועץ השגרירות מר סטניסלב וונטסל, הגאון רבי בצלאל גלינסקי שליט"א דיין בברסלב, הרב מתיתיהו חשין הקונסול החרדי, הרב משה יהודה קפלן, הרב שמחה ראובן פישר ששימש כמתורגמן, ועוד.

את הביקור המיוחד פתח הגר"מ קרמר בהרחיבו על הכנסת האורחים המיוחדת שלה זכו אותה חוו חסידי ברסלב על אדמת בלארוס, ועל הכרת הטובה המיוחדת שכלל חסידי ברסלב מרגישים מחוייבים להביע לרשויות מדינת בלארוס ועד כמה הדבר טבוע בהליכותיהם של עם ישראל.

הגאון רבי בצלאל גלינסקי שליט"א שנוכח אף הוא בבלארוס בתקופת ימי ראש השנה הביע את הערכתו אישית לממשלת בלארוס ובשם כלל חסידי ברסלב ששהו על אדמת בלארוס והוסיף להלל את פיעולותו הברוכה של הגאון רבי משה פימה שליט"א רבה של עיירת פינסק ורב קהילת קרלין הנפלאה שבנשיאות האדמו"ר מקרלין שליט"א שדאג למעלה מחודש ימים ללא לאות למאות ואלפי חסידי ברסלב ששהו במדינה.

השגריר מר וורוביוב אמר בפתח דבריו שכל אחד מוזמן למדינת בלארוס לבקר ולראות את הישיבות הנוסטלגיות שקיימים עד היום ואת בתי החיים הרבים הפזורים בערים השונות ששמורים בצורה טובה כי זו דרכו של העם הבלארוסי להכניס ולכבד את האורחים ולדאוג לצרכיהם, וגם לכבד את היהודים ואת המסורת הענפה שהתקיימה במדינה.

השגריר ציין שהר"מ קרמר שליט"א הינו תלמיד ישיבת מיר שמקורה בבלארוס והוא שמח לראות את תקומת הישיבה בארץ ישראל, ואף העניק לגר"מ קרמר שליט"א שי מיוחד תמונה מרהיבה של עיירת מיר ע"ג צלחת וספר היסטורי על הסטוריית אדמת בלארוס וישיבת מיר.

עוד הוסיף השגריר כי הוא יעביר באופן אישי את תחושות הכרת הטוב החמה לרשויות בממשלה הבלארוסית.

הגר"מ קרמר שליט"א העניק לשגריר חנוכיה קריסטלית מפוארת לקראת ימי החנוכה הקרבים וכסמל לאור המאיר את החושך אותה חשו על בשרם חסידי ברסלב הרבים בשהותם בבלארוס.

שגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקורשגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקורשגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקורשגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקורשגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקורשגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקורשגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקורשגריר בלארוס מר איבגני וורוביוב בביקור
הילולת צדיקים: ה'בבא סאלי' זצ''ל
משדר מיוחד: סיפורים חדשים הילולת סידנא בבא סאלי
מהו התיקון שובבי"ם הכי טוב ??
מוצ"ש וארא: הגר"מ מאזוז בשידור חי
שידור חי: הגר"י יוסף בשיעורו השבועי
הלכה יומית: מדוע אין אומרים קורבנות בלילה?
הדף היומי: מסכת פסחים דף נ''ו
סיפורי הבעש''ט: דוד ושאול עושים שלום אצל הבעש"ט
קריאת הפרשה: והפעם בטעמים תימניים • הצטרפו:
צפו: הגרי"ח אוהב ציון על פרשת וארא