יש עתיד וימינה משיבים: "ההסכמים יפורסמו לאחר חתימתם"

יש עתיד וימינה עונים לפנייתו של יו"ר הכנסת לחשוף לציבור את ההסכמים הקואלציוניים של המפלגות. מטעם יש עתיד וימינה נמסר כי: "ההסכמים הקואליציוניים וקווי הי...

יש עתיד וימינה משיבים: "ההסכמים יפורסמו לאחר חתימתם"

יש עתיד וימינה עונים לפנייתו של יו"ר הכנסת לחשוף לציבור את ההסכמים הקואלציוניים של המפלגות. מטעם יש עתיד וימינה נמסר כי: "ההסכמים הקואליציוניים וקווי היסוד של הממשלה יפורסמו כמובן באופן שקוף וברור לציבור לאחר חתימתם".

עוד נמסר כי: "אנחנו קוראים ליו״ר הכנסת יריב לוין להודיע לכנסת בהקדם על כך שעלה בידם של חברי הכנסת לפיד ובנט להקים ממשלה, ולכנס את המליאה במיידי כדי להשביע ממשלה זו. מדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות מתפקדת שתחלץ אותנו מהכאוס".

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין פנה לח״כ לפיד ובנט בדרישה להציג לכנסת ולציבור את ההסכמים הקואליציוניים.

יו''ר הכנסת, ח''כ יריב לוין טען: ״ח״כ יאיר לפיד וח״כ בנט הודיעו כי עלה בידם להקים ממשלה, אולם עד עכשיו לא מסרו למזכירות הכנסת ולו הסכם קואליציוני אחד".

עוד אמר כי: "אין לקבל מצב בו ההסכמים הקואליציוניים מוסתרים מעיני חברי הכנסת ומעיני הציבור. ראוי שההסכמים יוגשו למזכירות הכנסת באופן מיידי עם חתימתם, כדי לאפשר את הדיון הציבורי בהם וכדי שחברי הכנסת יידעו על איזו ממשלה הם נדרשים להצביע".

"אי הגשת ההסכמים וההימנעות מפרסום כל ההסדרים הנלווים להם מעוררים יותר מחשש, שהסתדרתם נעשית במכוון כדי למנוע את התגובה הציבורית ואת תגובת חברי הכנסת כאשר פרטיהם ייחשפו", הוסיף יו''ר הכנסת.

לסיום דרש יו''ר הכנסת: "אני קורא לח״כ לפיד ולח״כ בנט למסור לאלתר למזכירות הכנסת את ההסכמים ואת פרטי כל ההסדרים האחרים הקשורים עם הקמת הממשלה".

בנט ולפיד
ח''כ אייכלר: "לעשות שיימינג לראשי הערים שלא רוצים חרדים"
"מתחנן בפני נפתלי בנט - תתיר לי את הנדר ותפתח מה היה בפגישה"
צפו: ח''כ ארבל בפיוט על הממשלה
ח''כ מקלב דורש: דיון עם בנט על תקציב המדינה
ממשלה מיותרת: הקואליציה הקימה 5 וועדות נוספות
דרעי: "הממשלה הזאת מחריבה את ההישגים הגדולים שהבאנו לפריפריה"
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש״ח למנסור עבאס"
"שם על הכוונת את משפחות ברוכות הילדים, הציבור החרדי ועולם התורה"
אייכלר על ימינה: התרחקו מהרבנים שלהם ונלחמים נגד אותה יהדות נאמנה
בנט לליברמן: מוביל בבטחה את התקציב