"המחיר לא הגיוני": צפת הכריזה מלחמה על תאגיד המים

המאבק בצפת כנגד פעילות תאגידי המים נמשך. לאחר שבשבוע החולף פנה ראש העיר לראש הממשלה בדרישה לפרק את תאגידי המים • מועצת העירייה הצביעה בעד ביצוע שינויים בפעילות מול תאגיד פלג הגליל

"המחיר לא הגיוני": צפת הכריזה מלחמה על תאגיד המים

המאבק שהכריז ראש עיריית צפת שוקי אוחנה כנגד פעילות תאגידי המים נמשך. לאחר שבשבוע החולף פנה אוחנה לראש הממשלה בדרישה לפרק את תאגידי המים במטרה לשפר את השירות לתושב, להפחית את הוצאות התפעול, לשפר את המענה לבעיות ולהוריד באופן משמעותי את מחירי המים. השבוע במסגרת ישיבת מועצת העיר העלה ראש העיר את הצעתה של חברת מועצת העיר ויקי אלקבץ בקריאה לבצע שינוי בפעילות תאגידי המים.

חברת מועצת העיר ויקי אלקבץ ציינה בישיבה:
"אני מבקשת מכל חברי מועצת העיר להצביע בעד יציאה מפלג הגליל ולהחזיר את הפעילות של המים לעירייה. אין יחס לתושב, השירות לא טוב ואנשים נאלצים לשלם מחירים מאוד מאוד גבוהים, הם (פלג הגליל) קונים מים ב 30 אגורות לקוב ומוכרים ב 8-11 שקלים לקוב!"

ראש העיר שוקי אוחנה עדכן את חברי המועצה בפעילותו בנושא ואמר: "פניתי לראש הממשלה בנושא, אנחנו חייבים לבצע שינויי בנושא ושתצא מכאן אמירה של מועצת העיר שאנחנו דורשים לבצע שינוי כאשר יש שלוש אופציות מרכזיות על השולחן: מעבר לניהול אחר של השלטון המקומי באמצעות משכ"ל וכו', אופציה שניה- להעביר את הפעילות חזרה לרשויות ואופציה שלישית לאחד תאגידים כך שיהיה צמצום של משרות ובעלי תפקידים שיאפשרו הורדה משמעותית במחיר המים. המחיר היום לא הגיוני וזה פשוט לא ייתכן. אלחם בכך עד הסוף, אשמח מאוד שנצליח להביא בשורה לתושבי צפת בסוגיה הזו". בתום דבריו הצביעו חברי מועצת העיר בעד ההצעה ובכך מועצת העיר הביע את דעתה על הפעילות של התאגידים וחיזקה את ידיו של ראש העיר במאבק נגד פעילותם.

כזכור, בשבוע החולף פנה ראש עיריית צפת שוקי אוחנה לראש הממשלה וכתב: "אדוני ראש הממשלה, מעבר לפגיעה בשירות לתושב, התאגידים מובילים לייקור משמעותי של תעריפי המים. יש לפרק את תאגידי המים ולהחזיר את הפעילות לרשויות במטרה להוריד את התעריפים ולשפר את השירות. אני מבין כי למהלך שכזה היבטים רבים ועל כן יש לכל הפחות כשלב ביניים לקבוע תעריפים נמוכים ובפיקוח. מים הינו המוצר הבסיסי והנחוץ ביותר עבור כל אדם, יותר אפילו מלחם וחלב, הגיע הזמן לעצור את עושק התושבים. מדובר בעול כלכלי קשה על גבה של מדינת ישראל וגם על האזרח הפשוט. בימים אלו, ימי משבר הקורונה עלינו למצוא את הדרכים להטיב עם התושב ולהוריד את יוקר המחייה- ניתן לעשות זאת באמצעות פירוק תאגידי המים, דבר שיחסוך למדינת ישראל סכומים כבירים מידי שנה".

ברז מים, אילוסטרציה
אילו שרשראות אשת חיל תוכלו להעניק לאישה שלכם?
מבוכים לדרכונים: אין תורים להנפקה
אושר בוועדה: מספר הטלפון של 'מרכז הרעלים' יונגש על גבי אריזות
רפורמה בחקלאות? מחיר האבטיח זינק ל-14 שקלים לק"ג
אלו הגבינות שימכרו במחיר נמוך ב-22% עד 36%
שר התקשורת קבע: תתאפשר ניידות מספרים מלאה בקווים הכשרים
משרד הבריאות השהה את תו התקן של מפעל שטראוס
נדל"ן על הירח? בקרוב מאוד
חשש: בעקבות סימני הסלמונלה במוצרים - הריקול בשטראוס יורחב
איפה הכי משתלם לקנות? נתוני "סל המוצרים הבסיסי" לפסח נחשפים