הח"כ זעק: על מה משלמים? סבל למשפחות הנזקקות!

לאחר שמחיר הפיקוח הוטרינרי עלה מ - 500 ש"ח ל 13 אלף ש"ח - ח"כ הרב משה אבוטבול זעק: על מה משלמים סכומים כ"כ גדולים? זהו סבל למשפחות הנזקקות!

הח"כ זעק: על מה משלמים? סבל למשפחות הנזקקות! בשר, ח

עלות פיקוח וטרינרי למפעל בשר עלתה מ 500 ש"ח ל 13 אלף ש"ח בחודש, ולמרות המחיר היקר - הכנסת דנה היום לעלות את עלות הפיקוח.

הח"כ הבולט בש"ס הרב משה אבוטבול זעם על הסכומים הגבוהים ואמר: "לבעלי המפעלים וחנויות הבשר לא ברור על מה הם משלמים - ולמה הסכומים כל כך גבוהים?

הח"כ הסביר בחריפות כי מי שיכול לסבול בסוף מהמחיר הגבוה - הן המשפחות הנזקקות, כי העלאת האגרות תושת עליהן".

יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ, שהבין שאי אפשר אם הסכומים הגבוהים פיזר את דיון בוועדה שכאמור, עסקה בבקשת הממשלה לחוקק חוק להעלאת מחיר אגרות הפיקוח הוטרינרי, והוועדה לא אישרה את העלאת המחירים.

במהלך הדיון סיפר בעל מפעל קטן לייצור בשר בצפון הארץ, מוטי שמאקה, שכבר היום, עוד טרם הבקשה הנוכחית לייקור האגרות, בעקבות הקמת התאגיד הוטרינרי והפקעת הפיקוח הוטרינרי מטיפול הרשויות המקומיות, הוא משלם מדי חודש על הפיקוח 13 אלף שקלים בחודש במקום 500 שקלים בחודש. "בנוסף, התאגיד החדש דורש ממני דברים לא הגיוניים שאינם כתובים בחוק, כמו להחליף ברגים ב-50 אלף שקלים".

ח"כ כץ אמר על התאגיד: "הקימו פה חלטורה. זה גוף שיכול לעשות מה שהוא רוצה. אין לו שום מגבלה. עסקים ייסגרו. מי אישר דבר כזה, להעלות את מחיר הפיקוח הוטרינרי מ 14 שקלים ביום ל 300 שקלים? בנו גוף גדול ומסואב, שיכול להביא עוד ועוד רופאים ופקחים, והלקוחות הם אלה שישלמו".

ח"כ אופיר סופר: "ולבעל העסק אין כל ברירה כי מחייבים אותו בפיקוח וטרינרי".

יו"ר מרכז המועצות האזוריות בישראל, שי חג'ג': "העלויות היו בזמנו מאוד נמוכות. התאגיד שהוקם אינו יעיל ורוצה לייקר את האגרות. זה נופל על המשחטות והחקלאים. אם לא טוב לתאגיד, שיחזיר לנו, המועצות המקומיות, את הפיקוח הוטרינרי. אנחנו עושים את זה לא פחות טוב ממנו".

מנהל היחידה הוטרינרית במשרד הבריאות, ד"ר ינון יוני, הגיב: "אנחנו ערים לפניות של העסקים, ולא אחת כשהתאפשר הורדנו את רמת הפיקוח הנדרשת". מנכ"לית תאגיד הפיקוח הוטרינרי, ד"ר תניב רופא, אמרה כי לא כל המפעלים זקוקים לפיקוח במשרה מלאה ובהתאם התשלום שנגבה מהם. עוד אמרה כי גם טרם הקמת התאגיד הושת התשלום על המפעלים המפוקחים.

טיסה ראשונה של אמריקן איירלינס בישראל
משבר הקורונה: נפתחה אפשרות להשתתפות לבעלי מחזור כספי גדול
מדהים: כך ניתן ליצור נופים בחלון • צפו
יונדאי i20 החדשה במבחן דרכים • צפו
220 אוטובוסים חשמליים חדשים מיועדים לערים • בין היתר לעיר בני ברק
קופרה לאון החדשה במבחן דרכים בישראל • צפו
חברה לקידום אורגני - איך למצוא את האיזון בין תמורה למחיר?
השלט של המזגן לא מגיב? המדריך להדלקת מזגן ללא שלט • צפו
ההגבלות נמשכות: אלו המדינות אשר ייאסרו לטיסה
החל משבוע הבא: שינויים בתנועת הרכבות