בג''ץ פסק: החנויות החיוניות ימכרו רק מוצרים חיוניים

שוב בית המשפט ביטל את החלטות הכנסת כאשר החליט כי החנויות החיוניות לא ימכרו מוצרים שאינם חיוניים

בג''ץ פסק: החנויות החיוניות ימכרו רק מוצרים חיוניים אילוסטרציה

בית המשפט ביטל את החלטות הכנסת כאשר החליט כי החנויות החיוניות לא ימכרו מוצרים שאינם חיוניים, וכתוצאה מכך סובל השוק של העסקים הקטנים אשר נלקח לידיהם של העסקים הגדולים.


עו"ד רועי כהן, נשיא להב בתגובה על החלטת בית המשפט העליון לביטול תקנות הכנסת למכירת המוצרים חיוניים: "אני מברך את בית המשפט העליון שעשה צדק עם בעלי חנויות הרחוב אומנם מאוחר ובסופו של הסגר השלישי בית המשפט קיבל את העתירה שהוגשה לכך שמרכזי כל-בו יוכלו למכור מוצרים חיוניים בלבד ולא מוצרים שלא חיוניים".


להב הצטרפה כידידת בית משפט לעתירה שהגישו כפר השעשועים ועידן 2000 באמצעות עו"ד גדעון פישר ועו"ד מתן גוטמן. ההישג הזה הוא הישג היסטורי של ביטול תקנות שהכנסת קבעה ע"י בית המשפט העליון ובעצם זה מסמל לכנסת כי בית המשפט העליון קיבל את כל הטענות של העסקים הסגורים שרקדו להם עשרה חודשים על הדם וניצלו מצב ציני בעוד הם סגורים לקחו להם את השוק".


"כל-בו ורשתות סטוקים מכרו באין מפריע מוצרים לא חיוניים כמו צעצועים, בגדים, נעליים. לא ניתן עוד שהגדולים יהיו יותר גדולים והקטנים יופקרו לגורלם ויתקעו עם מלאים וחובות נערמים. נדרוש ממשטרת ישראל שתעשה אכיפה מוחלטת לאיסור המכירה של מוצרים לא חיוניים ולא ניתן שההחלטה הזאת תהפוך לאות מתה"


לסיום אמרו: "צדק צריך לא רק לראות אלא להיעשות עשרות אלפי עסקים קיבלו היום בשורה במלחמה שהובלתי שהם לא יהיו עוד אזרחים סוג ב' במדינת ישראל"


סגנית יו״ר הכנסת, ח״כ קרן ברק אמרה: ״החלטת בג״צ, לאסור למכור מוצרים שאינם חיוניים ברשתות המזון, מבורכת ויישומה הוא קריטי למניעת התמוטטות כלכלית של אלפי עסקים קטנים.

כל מה שצריך לדעת על עקיצות וגירודים
ירושלים: מרכז מסירה של הדואר ינוהל בידי אנשים עם מוגבלויות
לכבוד פסח: מאות זוגות נעליים חולקו לאלמנים ויתומים
גידולי בלוטת התריס: מאפיינים, סוגים ושיטות הטיפול
לראשונה בישראל: פתרון למחזור מכלי פלסטיק של חומרים להגנת הצומח
רגע... לפני שאתם יוצאים לקמפינג!
עלייה של 51% במספר בעלי החיים במשלוחים החיים
עם בוא האביב - טיפול נכון בעור הפנים בעונת המעבר!
הלילה: עוברים לשעון קיץ
חול המועד פסח: עדכון לתנועת הרכבות