"מי שיעביר מידע ממד"א לאיחוד הצלה יפוטר במקום"

עובדת מד"א שהופיעה כעת בעילום שם מול ועדת הבריאות של הכנסת: מי שיעביר מידע ממד"א לאיחוד הצלה יפוטר במקום

"מי שיעביר מידע ממד"א לאיחוד הצלה יפוטר במקום" אילוסטרציה

דנה, עובדת מד"א עלתה בעילום שם בזום בדיון ועדת הבריאות של הכנסת אומרת: נציג מד"א, רונן בשארי, אמר שהמערכת (ההזנקה) מזהה את כולם ולאחר מכן מוזנקים הכוננים. אבל מוזנקים רק הכוננים של מד"א. מד"א מנהלת את האפליקציה ומחליטה מי מקבל את המידע ומי לא.

עובדת מד"א הוסיפה: "אני זאת שיושבת מול הכוננים של איחוד הצלה או מנתקת להם את הטלפון או צריכה להתחיל לשאול אותה 101 שאלות. חלק מהם אלו כוננים שהיו במד"א ועברו לאיחוד הצלה. מד"א מסרב להעביר את המידע. אני יודעת שכונן נמצא ליד ילד שטבע ואני לא יכולה להעביר להם את המידע כי השיחה מוקלטת".

יו"ד וועדת הבריאות של הכנסת, ח"כ סילמן, שאלה את דנה: "האם מי שיעביר את המידע לאיחוד הצלה יינזק? דנה: חד משמעית. הוא יפוטר במקום. ח"כ סילמן: אם צריך, נבקש וועדת חקירה פרלנטרית".

דנה מסבירה: "מתקשרים כוננים של איחוד הצלה ואומרים שהם קרוב לכתובת והם יודעים רק את שם הרחוב. זה יכול להיות רחוב ארוך כמו ז'בוטינסקי ברמת גן. צריך מוקד אחד, שלא מד"א מתפעל אותו אלא משרד הבריאות. מי שמתפעל כרגע זה מד"א שמחליט מי יגיע ומי לא".

ח"כ סילמן סיכמה ואמרה כי: "העדויות ימשיכו להגיע לפה כל שבוע אם צריך, עד שהמצב ישתנה".

מאידך ממד"א נמסר ל׳בימה׳ כי "בניגוד לנטען על ידי נציגי איחוד הצלה, מד"א פועל בתיאום ועל פי נהלי משרד הבריאות. בהתאם לכך מוזנקים הכוננים הקרובים ביותר למקום האירוע באמצעות מערכת הזנקה אוטומטית. כל שמות הכוננים ופרטיהם שהועברו על ידי משרד הבריאות חוברו למערכת ההזנקה. עד ליישום נוהל זה, פרטי הפונים למוקד היו חשופים לכל ונפגע חסיונם הרפואי״.

עוד נטען בדברים כי ״גורמים שהצלת חיים כנראה לא בראש מעייניהם ממשיכים לבקש להפר את חסיונם של הפונים למוקד ואשר זקוקים לטיפול רפואי דחוף ופועלים לקבל את המידע שאסור להם. מד"א פועל כאמור אך ורק בהתאם להנחיות משרד הבריאות ולא מעביר שום מידע על חולים או על פצועים או על נפגעים ללא אישורו״.

״הופעת אנשי איחוד הצלה בכנסת הייתה הפקה מביכה, מתוזמרת ומתוכננת והיא יישום חלק מתוכנית אסטרטגית שגובשה על ידם במטרה לפגוע במד"א ובפעילותו ותוך כדי הפרה בוטה של חסיון ושמירה על פרטיות הפונים״.

״מצער שאנשי איחוד הצלה עוסקים כל העת ברפש ובנסיון להשחיר את פניו של מד"א, ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל. רק לפני מספר חודשים פסק בית המשפט המחוזי כנגד איחוד הצלה בשל טענות דומות נגד מד"א וחייב אותם בתשלום כבד בגין הוצאת דיבה ונראה כי כך יקרה גם בשנית"

ההזנחה בביה"ח העמק: בדיקות ריאה שמסכנות את חיי החולים
"אנחנו חוט השדרה של מערך הרפואה": נחתם הסכם קיבוצי חדש לרנטגנאים
כך תשמחו בבטיחות במדורת ל"ג בעומר
גם לתינוקות יש אקנה: על בעיות עור מרגע הלידה
למרות בקשותיו: לא נבדק על ידי קרדיולוג, כעבור יומיים התמוטט ונפטר
כיצד להגן על עור הפנים מנזקי השמש לאורך שנים + טיפים ועיצות לקיץ
סערת הסלמונלה: כל מה שחשוב לדעת על החיידק שעלה לכותרות
"בגלל טעות של מנתח, התינוקת נכה ב־100%"
כך עקף הציוד הרפואי את הפקקים בנמל
בני ברק: פעוט נכווה משתייה רותחת