גנץ: "נביא את החוק שיאסור על נאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה"

שר הביטחון בני גנץ ושר המשפטים גדעון סער, נאמו בפתח ישיבת הסיעה שנערכת היום (ד') במרכז "שלווה" בירושלים. שר הביטחון ויו"ר רשימת כחול לבן - התקווה החדשה,...

גנץ: "נביא את החוק שיאסור על נאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה"

שר הביטחון בני גנץ ושר המשפטים גדעון סער, נאמו בפתח ישיבת הסיעה שנערכת היום (ד') במרכז "שלווה" בירושלים.

שר הביטחון ויו"ר רשימת כחול לבן - התקווה החדשה, בני גנץ אמר בנושא המצב הביטחוני: "נמשיך בפעילות המבצעית היכן שנידרש, ומתי שנידרש. שום איום – לא יסיט אותנו. אנחנו נפעל בנחישות גם להחזרת השגרה לעוטף עזה – ואם לא ניתן יהיה לחזור לשגרה, גם בתוך עזה לא תהיה שגרה. אם השגרה תחזור - כל התושבים באזור ירוויחו. אני מבקש מכאן גם לחזק את תושבי העוטף שנותנים לנו עוצמה ויכולת לנהל מדיניות ביטחונית נכונה ואחראית".

בנושא הבחירות: "ככל שהמדיניות של ממשלת ישראל תלך למרכז – כך נוכל לבנות יציבות למדינת ישראל. אם היינו מסתכלים כולם למרכז, במקום כמה אנשים שהסתכלו על עצמם או לצדדים והחוצה – היינו יושבים כאן בממשלה מתפקדת. מגיע לנו, מגיע לאזרחי ישראל, עוד צ'אנס לאחדות.

עוד אמר: "יש לנו אתגרים חוקתיים, בין השאר הצורך לטפל בשיטת הממשל שלנו שזקוקה להתאים את עצמה למציאות בישראל 2022 באופן שיבטיח יציבות ממשלית. בנוסף, בכנסת הבאה, עלינו להשלים את המהלכים הקריטיים של חקיקת חוק הגבלת כהונה, ולהביא להכרעה כפי שהיה צריך לעשות כבר בממשלה האחרונה, את החוק האוסר על נאשם בפלילים להרכיב ממשלה. זה לא ישפיע על הרכב הממשלה הבאה, אך יש לכך חשיבות ערכית ראשונה במעלה כנושא עקרוני. כס ראש הממשלה לא יכול לשמש, לשיבוש הליכי משפט – היינו שם, ואסור שנחזור לשם.

כדי שנוכל להגשים את המטרות הרבות שבפנינו, אנחנו חייבים להבטיח שני היבטים: הראשון – שלנתניהו לא יהיה גוש של 61, והשני – שנוכל לאחד קבוצה רחבה ככל הניתן, שלא מסכימה על הכל, אבל רואה את צורכי המדינה לפני שהיא רואה את צורכיה שלה. קבוצה שמורכבת מכל השבטים ודואגת לכל חלקי החברה. קבוצה שבהינתן שלנתניהו אין 61, יכולה להגיע ל- 70 חברי כנסת, ממלכתיים ואחראים".

דברי שר המשפטים גדעון סער: "מה שמייחד את הבחירות הקרובות הוא הסכנה שמה שיקרה בהם זה חילופי משטר. שינוי מוחלט של המשטר במדינת ישראל כפי שהכרנו אותו ופירוק מוחלט של האיזונים והבלמים בשיטה שלנו. הדברים כבר גלויים ונמצאים על השולחן. לא מזמן הביאה סיעת הליכוד הצעת חוק להפוך את שיטת בחירת השופטים לעליון לבחירה ע"י הממשלה באישור מליאת הכנסת. זו דוגמא אחת לניסיון של השתלטות של הרשות המבצעת על הרשויות האחרות".

עוד אמר: "בעבר כל הזרמים הציוניים, הסכימו על עקרונות היסוד של השיטה שלנו. ויכוחים היו על תחומי מדיניות. פה מדובר על עצם קיום המשטר, עצם קיום מדינת ישראל כפי שהכרנו אותה ואנו מכירים מאז הקמתה. אנחנו שומעים את זה גם בהקשרים אחרים באיומים להדיח את היועמ״שית. הכל סביב אותו ציר של פירוק האיזונים והבלמים במשטר שלנו״.

עוד אמר סער: "בבחירות הללו יש שלושה מועמדים לרה"מ. גנץ הוא הכשיר ביותר לכהן בתפקיד רה"מ באופן משמעותי יותר משני המועמדים האחרים. מתוקף תכונות האישיות שלו, מתוקף הנסיון והמחויבות לממלכתיות ומתוקף העבודה שהוא היחיד שיכול לאחד את ישראל ואת החברה ישראלית."

שר הביטחון גנץגנץ וסער
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח