גנץ פוחד על עצמו: "אם נתניהו לא מעביר תקציב זה פשע ועדיף בחירות"

בני גנץ, יושב ראש 'כחול לבן' וראש הממשלה החליפי, מנסה לעשות הכל בכדי להאחז בכסא עליו הוא יושב, וכעת תוקף בחריפות את ראש הממשלה

גנץ פוחד על עצמו: "אם נתניהו לא מעביר תקציב זה פשע ועדיף בחירות" בימה - המעודכנים מעדכנים

בני גנץ, ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, תוקף את נתניהו בעקבות חוסר רצונו להסכים על העברת תקציב מהיר לשנת 2021. בראיון ל'ידיעות' מאשים בני גנץ את ראש הממשלה: "נתניהו מסכן את העתיד הכלכלי של ישראל".


גנץ טוען לדעתו כי: "כל כלכלני ישראל, החל מנגיד בנק ישראל, בכירי עולם הפיננסים ובכירי משרד האוצר לשעבר, כולם מאוחדים בדעתם שאין אפשרות אחרת מלבד העברת תקציב לשנת 2021".


כדרכם של הפוליטיקאים גנץ מפעיל את כל הלחצים האפשריים על נתניהו: "קשה להאמין שנתניהו לא מבין את הנזק שייגרם למדינה אם לא יועבר פה תקציב. זו תהיה שנה שלישית ללא תקציב, והכלכלה הישראלית תדמם שנים ותנסה להתאושש בגלל ההחלטה הזו. אם הם לא יתעשתו – הם ימכרו את הכלכלה בשביל פוליטיקה".


בתגובה לדבריו של גנץ, מסביר השר זאב אלקין, מדוע לא ניתן להעביר את התקציב כבקשת כחול לבן: "אי אפשר טכנית לאשר תקציב לשנת 2021 עד סוף דצמבר, על כחול לבן להתעשת ולא לגרור לבחירות שמהן הם לא ישובו לכנסת". במקביל שיגר אלקין עקיצה מרומזת לעבר 'כחול לבן' ואמר, "אני מקווה שהכנסת לא תאשר חוקים איראניים המונעים מאדם להתמודד לראשות הממשלה".


בתגובה כתבה השרה מירי רגב: "גנץ, אם יהיו בחירות לא יהיה תקציב בכלל... אז מה ההיגיון בלגרור אותנו לבחירות? במקום להעביר את התקציב בתחילת 2021, גנץ ו״כחול לבן״ ממשיכים בהתנהלות של ״ממשלה בתוך ממשלה״. זה לא הזמן לבחירות - זה הזמן להתעשת ולעבוד יחד למען אזרחי ישראל".

ח"כ קלנר בנתון מדהים: 24 שנים של חקירות ראשי ממשלה • צפו
הצעות החוק לפיזור הכנסת עברו בקריאה טרומית ברוב של 61 תומכים מול 54 מתנגדים
פינדרוס מפרגן לגפני: "הישגים"
הרשימה המשותפת הודיעו: נתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת
סגן השר בן צור בראיון: ניסנקורן גורר את גנץ לבחירות
סקר 103FM: הליכוד 29 מנדטים • ימינה 23 מנדטים
הליכוד: צריך אחדות ולא בחירות
לאחר הצהרתו של גנץ - במערכת הפוליטית מגיבים
גנץ בהצהרה: נתניהו לא הוליך שולל אותי - אלא את אזרחי ישראל כולם
דקות להצהרתו של גנץ: נתניהו לגנץ; תעשה פרסה