המפכ''ל מתקפל? מסירים מחסומים בשער שכם • צפו

בן גביר: "ממשלת ישראל נכנעה לפורעים" • סמוטריץ': "מי שבורח מהטרור, הטרור רודף אחריו" • ח''כ מהמשותפת: "חשוב מכך כי רה"מ ושר הבט"פ שהובילו בכוונה לשפיכות דמים יעמדו לדין על פשעיהם"

המפכ''ל מתקפל? מסירים מחסומים בשער שכם • צפו

ערבים צוהלים בהסרת המחסומים בשער שכם

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה הגיב להסרת המחסומים: ״זוהי לא הפעם הראשונה בה המשטרה והממשלה פועלות באלימות, אחר כך מנסות לטייח - ולבסוף נתפסות בשקרים".


עוד טען כי את האלימות והשנאה הפיצו המחסומים הדוממים: "טוב שהסירו את המחסומים בשער שכם שלא עשו דבר מלבד לזרוע אלימות ושנאה. את המחיר שילמו תושבי מזרח ירושלים, שימשיכו להאבק בדיכוי ובאפליה של מדיניות הכיבוש".

מפכ''ל המשטרה קובי שבתי החליט להוריד את הגדרות בשער שכם, שאולי הוסיפו לעימות בין בני המיעוטים למשטרה.


במהלך הפירוק, הצעירים ממזרח ירושלים פירקו את הגדרות והחלו לשיר "באש ודם נפדה את אל-אקצא".

נשלח מאיתן דובר של סמוטריץ


יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' על הסרת המחסומים באזור שער שכם: "יותר מידי פעמים מדינת ישראל משדרת חולשה, נכנעת לטרור ולאלימות ולוקה כפליים. מי שבורח מהטרור, הטרור רודף אחריו. אלו חוקי המשחק במזרח התיכון".


עוד הוסיף: "יש לגדוע את ההתפרעויות הערביות בירושלים ולמצות את הדין בחומרה המירבית עם המפגעים ולא להיכנע לדרישותיהם ובכך לשחוק את ההרתעה הישראלית ולהעביר מסר של חולשה לאויבינו מסביב".


בתגובה להחלטת מפכ"ל המשטרה לאפשר לפורעים להסיר הגדרות בשער שכם מסר יו"ר עוצמה יהודית ח"כ בן גביר כי "החלטת מפכ"ל המשטרה לאפשר לפורעים בשער שכם ניצחון בהסרת הגדרות היא התקפלות מבישה ופגיעה קשה בריבונות הישראלית. ידע כל פורע חוק כי מדינת ישראל מתרפסת ונכנעת אם יבצע מעשי לינץ ביהודים. ממשלת ישראל ומשטרת ירושלים נכנעו הערב לאלימות והתקפלו - ההתקפלות הזאת עוד תעלה לנו בדם רב".


ח"כ עופר כסיף על הסרת הגדרות בשער שכם: "כמו בסאגת המגנומטרים, ההתנכלות המשטרתית לפלסטינים בשער שכם נועדה לייצר פרובוקציה ואלימות. טוב שיוסרו הגדרות, אך חשוב מכך כי רה"מ ושר הבט"פ שהובילו בכוונה לשפיכות דמים יעמדו לדין על פשעיהם".

ערבים צוהלים לרגל ה"ניצחון"

מאסר לתוקפי בחורי הישיבה בצפון
הממשלה אישרה היום את הארכת כהונתו של הרמטכ״ל, רא״ל אביב כוכבי
ראש הממשלה בנט: "הסבלנות שלנו אזלה"
גנץ: "בחירתו של ראיסי לנשיא איראן, היא עוד עדות להקצנה הצפויה"
הזוי: המשטרה החרימה את נשקיהם של השוטרים
השוטרים נדהמו: ילד בן 9 נהג ברכב
סוף סוף: תקום ועדת חקירה לאסון מירון
המתח מאיראן: הרמטכ"ל טס לארה"ב לבקש שיסייעו לישראל
בעקבות אסון מירון: באומן נערכים למניעת הדוחק
פשיטה משטרתית בכפרים הערביים באזור רכסים