יעקב אשר על דחיקת החרדים לכסיף: "ניסיון להשתיק את מצוקת השטח"

מנכ"ל משרד השיכון, טען שיש לו שיח עם החכי"ם החרדיים על ההקמה העתידית של העיר כסיף. יעקב אשר הגיב במכתב חריף: "אין ח"כ חרדי אחד שתומך"

יעקב אשר על דחיקת החרדים לכסיף: "ניסיון להשתיק את מצוקת השטח"

ח"כ יעקב אשר פנה היום (ראשון) במכתב אל מנכ"ל משרד השיכון, אביעד פרידמן, בעקבות דבריו של פרידמן כי "העיר כסיף תהיה עם צביון חרדי כשהמטרה היא תוך 24 חודשים לצאת בשיווק של 5,000 יחידות דיור. כסיף נמצאת 6 ק״מ מערד ולא רחוק מדימונה ששם יש ריכוזים חרדים". עוד הוסיף פרידמן: "אני בשיח עם כל חברי הכנסת החרדים למעט אחד".

אשר הגיב לו במכתב תקיף: "מדובר בהטעיה חמורה, למיטב ידיעתי אין חבר כנסת חרדי אחד שתומך בהצבת העיר העתידית 'כסיף' כפתרון הדיור המרכזי היחיד למגזר החרדי", ציין.

עוד אמר: "כאשר לצערי רק לפני כמה חודשים ביטלתם את ייעודו של פרויקט הענק בקרית גת מערב (שפיר) לצביון חרדי, בניגוד לעמדת אנשי המקצוע במינהל התכנון, ובכך אתם מנסים למנוע את שיווקן של 10,000 יחידות דיור למגזר החרדי שתוכננו כשלב הראשוני בדרך להקמת עיר חרדית במקום. כמו כן, לפני שבועיים אישר הותמ"ל את השלב השני בקרית גת מערב ובו 8,000 יחידות דיור נוספות, כשלמרות בקשותיי ובקשות חבריי סירבתם לאשר אותן לצביון חרדי".

"יצוין כי בדיון שיזמתי בוועדת הכלכלה בתאריך 9 בפברואר על 'אתגרי הדיור החרדי', שאלנו אותך אני וחברי הרב מקלב שוב ושוב האם מתוך מאות אלפי הדירות הקיימות במחסניות התכנון לשנים הבאות ישנן דירות המיועדות לשיווק תחת היעוד 'צביון חרדי', ובהגינותך ענית שלא", הוסיף.

יעקב אשר טען כי לא מדובר בהחלטה מקצועית אלא בנקמה פוליטית. "התחושה לאור ההחלטות והדברים הללו כי ההתעלמות ממצוקת הדיור של אלפי הזוגות הצעירים החרדים מוכוונת מלמעלה, וככל הנראה נובעת מרצון לנקמה פוליטית של הדרג המדיני במשרד ובממשלה על גבן של המשפחות החרדיות הנאנקות במחסנים ובתת תנאים, בהעדר פתרון דיור ייעודי עבורן".

בהתייחסות לעצם העניין כתב אשר, "ייאמר ברורות, תכנון עיר עתידית לחרדים באזור הפזורה הבדואית בדמות העיר 'כסיף', ללא שום פתרון תעסוקתי או נגישות תחבורתית לאזור וללא מעטפת קהילתית תומכת בערים בסביבה, לא יכול ולא יהיה פתרון למצוקת הדיור החריפה כל כך במגזר החרדי ומי כמוך יודע זאת, ובפרט שהליכי התכנון יגעים ויימשכו עוד זמן רב מאוד".

"מנגד, שכונת הענק בקרית גת מערב, שתוכננה כפוטנציאל להקמת עיר חרדית, סומנה כפתרון דיור חרדי אמיתי וצודק, בסמיכות קרובה יותר לאזור המרכז ולערים חרדיות קיימות ועם נגישות תחבורתית מעולה. כל ניסיון לחפות על הגזילה הזו במצג שווא של תכניות לטווח הרחוק – הוא לעג לרש וזריית חול בעיני הציבור החרדי", זעם.

לסיום כתב למר פרידמן: "כמנכ"ל מקצועי מצופה ממך לתקן את ההחלטה האומללה לגבי קרית גת מערב (שפיר), כשבמקביל ניתן ורצוי בהחלט לקדם פתרונות דיור נוספים גם במקומות מרוחקים יותר, אך התחושה היא כי ההחלטה המתוכננת להתקבל מחר בממשלה על הקמת 'כסיף' נועדה כדי שיהיה לממשלה מה לנפנף בו כפתרון דיור עתידי לחרדים ובכך להשתיק כל דרישה שתעלה ממצוקת השטח".

ח''כ יעקב אשר
נחשף: הצעת החוק שתעגן את סמכויות בן גביר
הושג סיכום תפקידים בין הליכוד לש״ס
תנאים של חיבה: תמונת המצב של הקואליציה המתגבשת וארה"ב
יהדות התורה והליכוד חתמו על הסכם בנוגע לתפקידים
ראש הממשלה לשעבר בנט החליט: "לנקות את הרשת"
אביו של טירן פרו שנחטף בג'נין: "אנחנו צריכים פה משילות"
גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'
יריב לוין: "רוצה ששופטי העליון ייבחרו על ידי הכנסת"
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה