כחול לבן: נדרוש להטיל סגר בפורים

החלה ישיבת הקורונה: בכחול לבן יבקשו להטיל סגר בפורים "מתוך הערכת סיכון" • גנץ תקף את נתניהו: "לא אסלח לך שהאשמת אותי בסיכון מכוון של חיי אדם"

כחול לבן: נדרוש להטיל סגר בפורים גנץ וסגר על פוריםנתניהו וגנץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) בישיבת קבינט הקורונה כי יש לפתוח את המשק בהדרגה, זאת על רקע הירידה בנתוני תחלואת הקורונה. "אסור שנידחף לפתיחה מהירה ולא אחראית של המשק ממניעים פוליטיים, דבר שיסכן חיים של ישראלים רבים", אמר.


פעולה נוספת אותה מציע פרויקטור הקורונה, על פי הפרסום בישראל היום, היא לקדם חקיקה אשר תחייב חיסון או ביצוע בדיקות לגילוי הווירוס במקומות עבודות שבהם יש חשיפה גדולה פוטנציאלית לחולים, כמו בבתי חולים, בבתי ספר ובתחבורה ציבורית.


אחד מהצעדים לכך הינו בכך שמבוטח שלא יתייצב לחיסון ראשון, יקבל טלפון מחמ"ל משותף לרשות המקומות ולקופת החולים.


עם פתיחת הישיבה, תקף גנץ את נתניהו: "להזכירך, הישיבות הקודמות שלנו, שעסקו באמת בחיי אדם, הוקלטו והודלפו בצורה מופקרת. במקום לעבוד בשביל מחלקות טיפול נמרץ בקורונה, במקום לעזור לעסקים הגוססים, יש כאן אנשים שבחרו לעשות פוליטיקה זולה ובצורה מביכה".


"זה הזכיר לי, איך שכשהייתי רמטכ"ל בזמן מבצע צוק איתן, הדליפו מצגת ביטחונית מסווגת ורגישה עבור אינטרסים פוליטיים, צרים ומכוערים. כל זאת, בזמן שחיילי צה"ל נלחמים ומחרפים את נפשם", המשיך שר הביטחון. "בזמן שאנשי העוטף נמצאים ימים ולילות בממ"דים, כמו שהיום הרופאים והאחיות ממשיכים לעבוד קשה. ראש הממשלה, אני דורש ממך לדאוג שהישיבות לא יודלפו".


גנץ המשיך לתקוף בדבריו את ראש הממשלה, ואמר כי לא יסלח לו "על האמירה המבישה שבה ניסית להאשים אותי, שעשרות שנים הקדשתי להגנה על אזרחי ישראל בסיכון מכוון של חיי אדם, רק כי לא הסכמתי איתך, רק כי דרשתי שנקיים את הישיבה כפי שנקבע בחוק, באופן פריטטי".


עוד טען כי: "אני עובד עבור אזרחי ישראל ואשמור עליהם מתוך הממשלה הזאת, בין אם זה נוח לאחרים, לך או לכל אחד אחר, ובין אם לא".


נתניהו הגיב על הדברים של שר הביטחון: "מכיוון שכבר הוצאת מכתב ופרסמת אותו, אז זה לא כל כך משנה הרבה, אבל אני לא מתייחס לאמירות שלך, שלדעתי הן גם לא אמיתיות וגם לא רלוונטיות".

כחול לבן: להטיל סגר בפורים
לפני תחילת הישיבה, הודיעה מפלגת כחול לבן כי בכוונתה לדרוש מחברי קבינט הקורונה, שדנים במתן הקלות במסחר בארץ ועל החלטתו של שר התרבות והספורט, חילי טרופר, לפתוח את עולם התרבות ולהשיב את הספורט התחרותי בשבוע הבא על פי מתווה התו הירוק, להטיל סגר במהלך חג הפורים שיתקיים בשבוע הבא.

החלטת המפלגה התקבלה מתוך הערכת סיכון, שלפיה יתקיימו התכנסויות רבות כדי לחגוג את החג, דבר המצריך היערכות מראש מצד הציבור, כך לפי המפלגה.

על פי המתווה, עליו הוסכם בשבועות האחרונים בין משרדי הבריאות והתרבות והספורט, מופעי התרבות, המוזיאונים והספריות הציבוריות יחזרו לפעול בשבוע הבא, ב-23 בפברואר. על פי המתווה, מופעי תרבות בכל הארץ יחזרו לפעול תוך הקפדה על מתווה התו הירוק. הספורט התחרותי יחזור החל מהשבוע הבא, זאת בהתאם לנתוני התחלואה ובכפוף להחלטת הממשלה.

פרטי המתווה המדויק, כולל תנאי הכניסה למוזיאונים ולספריות, יפורסמו בימים הקרובים. המתווה יופעל בכפוף לרמת התחלואה ולאישור הממשלה. מדובר בפעימה ראשונה במתווה הפתיחה, ובהמשך יתרחבו הקהלים ויוגדלו המספרים במסגרת הפתיחה.

"כפי שהבטחתי, עולם התרבות יהיה מהראשונים להיפתח לאחר הסגר הממושך, זאת במתווה הדרכון הירוק שגיבשנו מול משרד הבריאות ובהנחה שנתוני התחלואה יאפשרו", אמר השר טרופר.

מוקדם יותר היום, שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה את הגורמים במשרדו לבצע חיתוך נוסף לציוני תוכנית הרמזור, כך שבנוסף לפרסום הקבוע ביום רביעי, הציונים יעודכנו גם היום. ההחלטה התקבלה על פי בקשתו של יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, וזו תביא לכך שהלימודים ייפתחו מחר ברשויות נוספות, לפי מתווה משרד הבריאות ולפי הציונים שיפורסמו היום. בכך, אלפי תלמידים נוספים יוכלו לחזור למערכת החינוך.

בישיבה, מתכוון משרד הבריאות להתעקש שלא להקדים את ההקלות המתוכננות, שיתחילו בשבוע הבא, בטענה כי הדבר ימשיך את הקרב על פתיחת המסחר. במסגרת ההגבלות, ייפתחו חנויות הרחוב ללא תו ירוק, וכיתות ה'-ו' ו-י"א-י"ב ביישובים צהובים, ירוקים וכתומים גבוליים יחזרו ללמוד.

פרופ' שלמה וינקר, ראש חטיבת הרפואה בלאומית, אמר כי למרות החיסונים: "מספרי החולים קשה ממשיכים להיות מדאיגים".

בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב
כביש 90 ישודרג בסכום כולל של 410 מיליון
עוקץ כרטיסי המתנות: כך נעקצו עשרות אלפי שקלים
חריג: המפכ"ל נפגש עם מנהיג הפלג החרדי הקיצוני
יום המודעות לחטיפת ילדי תימן: לאן הלכו הילדים?