בתמיכת בן גביר: יוקם בית חולים בסח'נין

בתום דיון סוער מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הקמת בית חולים בעיר סח'נין של חבר הכנסת איימן עודה דווקא בתמיכת בן גביר. למרות התנגדות הקואלי...

בתמיכת בן גביר: יוקם בית חולים בסח'נין

בתום דיון סוער מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הקמת בית חולים בעיר סח'נין של חבר הכנסת איימן עודה דווקא בתמיכת בן גביר. למרות התנגדות הקואליציה, ח"כ מאזן גנאים מרע"מ, שכיהן בעבר כראש עריית סח'נין, הצביע בעד וההצעה אושרה על חודו של קול כאשר 51 חברי כנסת תמכו לעומת 50 שהתנגדו. ההצעה תועבר לוועדת הכנסת.

מוצע כי המנהל הכללי של משרד הבריאות יורה על הקמת בית חולים בעיר סח'נין. כמו כן, מוצעים תיקוני חקיקה לחוק התכנון והבניה ולחוק רשות מקרקעי ישראל על מנת לזרז את הליך ההקמה.

בדברי ההסבר נכתב: "העיר סח'נין והיישובים שבקרבתה מאופיינים בשנים האחרונות בגידול ניכר באוכלוסייתם, גידול שיצר פער בין האוכלוסייה הגדלה ובין שירותי הרפואה הניתנים בעיר ובסביבתה. המרחק מיישובים אלה לבית חולים הוא גדול, מה שגורם לקיפוח חיי אדם בשל זמן ההגעה לבית החולים ובשל הפגיעה באיכות הטיפול הרפואי. כיום, אין ולו בית חולים ממשלתי אחד באף יישוב ערבי".

העיר סח'נין היא עיר מרכזית שממוקמת באזור הסובל מהיעדר רפואה ציבורית ובתי חולים ממשלתיים, בין היתר משום שהיא מרוחקת כארבעים ק"מ מבית החולים הציבורי הקרוב ביותר המשרת את האזור. אזור הגליל מחולק בצורה שאמורה לתת מענה רפואי לאוכלוסייה שגרה בו, למעט אזור זה. הקמת בית חולים ציבורי בעיר סח'נין כאמור תשרת את תושבי האזור, יהודים כערבים כאחד, ותהיה לה תרומה מכרעת להנגשת הבריאות הציבורית לאזרחי המדינה הערבים באזור זה במיוחד."

ניצחון האופוזיציהניצחון האופוזיציה
"יש למצוא פתרון למנוע הלנת המת ללא יהודים בלי לגרום לחילולי שבת"
קארה לכסיף: "צריך להעיף אותך מפה, אני מגייס חתימות לשם כך"
"מכרו את נשמתם לשטן": קרעי על הנהגת המדינה
פרוש בפנייה דחופה לבנט: "ישנה תחושה שאין בעל הבית"
ליברמן: "להחרים פגישות עם אבו מאזן, אסור להפוך אותו ללגיטימי"
"שוב באת להבטיח הבטחות?": ראש מועצת בית אל על ביקור בנט באלקנה
כהנא על הילולת רשב''י: "לא כל אחד יוכל לחגוג בדיוק כפי שהיה חולם"
הוגשה עתירה לבג״ץ על הפיכת ביתו הפרטי של בנט למעון רשמי
סגן השר קארה מחתים ח"כים על מנת להדיח את ח"כ כסיף
האזהרה של גנץ: "מדינה יהודית - בין גדרה לחדרה"