הותר לפרסום: שמות הנרצחים בפיגוע באלעד

הותר לפרסום: אחד מהנרצחים בפיגוע באלעד, יונתן חבקוק הי"ד אב לעשרה ילדים. בנוסף, הותר לפרסום שמו של הנרצח השני הנרצח השני בפיגוע הרצחני באלעד בועז גול הי...

הותר לפרסום: שמות הנרצחים בפיגוע באלעד הנרמצחים בפיגוע בועז גול הי

הותר לפרסום: אחד מהנרצחים בפיגוע באלעד, יונתן חבקוק הי"ד אב לעשרה ילדים. בנוסף, הותר לפרסום שמו של הנרצח השני הנרצח השני בפיגוע הרצחני באלעד בועז גול הי"ד והנרצח השלישי אורן בן יפתח הי''ד.

מראש עיריית לוד נמסר: "אסון כבד פקד את העיר לוד הלילה. אורן בן יפתח תושב העיר בן 37 אבא ל-6 ילדים נרצח בפיגוע הנפשע באלעד. הלב נשבר לרסיסים במשפחה שפקדו אותה בשנים האחרונות אסונות רבים. אנחנו מלווים כעת את המשפחה בשעה הקשה מנשוא. השם יקום דמו במהירה".

במקביל, ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיים הלילה (ה׳), 05 במאי 2022, ד׳ באייר תשפ"ב, התייעצות ביטחונית בהשתתפות שר הביטחון, שר החוץ, השר לביטחון פנים, מפכ"ל המשטרה, ראש השב"כ, הרמטכ"ל, ראש המוסד ובכירים נוספים.

בשיחה הוצגה השתלשלות האירועים בפיגוע שאירע הערב בעיר אלעד, וכן המאמצים הנעשים כעת בשטח לאיתור המחבלים. כמו כן, הוחלט על המשך הפעילות המבצעית של משטרת ישראל, הימ"מ והשב"כ לשעות הקרובות ולימים הקרובים.

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "אויבינו יצאו למסע רצח כנגד יהודים באשר הם. מטרתם לשבור את רוחנו, הם ייכשלו. אנחנו נשים ידינו על המחבלים ועל סביבתם התומכת, והם ישלמו את המחיר. אני מוסר את תנחומיי מעומק ליבי למשפחות הנרצחים".

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו,, הערב (ה') בשעה 20:36 החלו להתקבל קריאות רבות בקו החירום 101 של מגן דוד אדום על פצועים בפיגוע ברחוב אבן גבירול ובפארק הסמוך באלעד. למקום הוזנקו מיד כוחות רבים של מגן דוד אדום הכוללים ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים ואופנועי חירום של מד"א.

החובשים והפראמדיקים של מד"א קבעו את מותו של גבר כבן 40 ברחוב אבן גבירול סמוך לכיכר ואת מותם של 2 גברים בשנות ה-40 בפארק אלעד הסמוך, והעניקו טיפול רפואי מציל חיים ופינו לבתי החולים שיבא, בלינסון והשרון 4 פצועים, בהם: גבר בן 75 במצב קשה וגבר בן 38 במצב קשה (לבי"ח בלינסון), צעיר בן 20 במצב קשה (לבי"ח שיבא בתל השומר) וצעיר בן 23 במצב קל (לבי"ח השרון).

פראמדיק מד"א אלון ריזקאן סיפר: "מדובר בפיגוע קשה מאוד. הגענו מהר למקום והבחנו שמדובר בזירה מורכבת. סמוך לכיכר ברחוב אבן גבירול באלעד שכב גבר כבן 40 ליד רכב, כשהוא עם פציעות קשות בגופו, ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו. במקביל קיבלנו קריאות על פצועים נוספים בפארק הסמוך. ירדנו במדרגות לפארק, והבחנו ב-2 גברים בשנות ה-40 ששכבו במרחק של כ-10 מטר אחד מהשני. הם היו מחוסרי הכרה עם סימני אלימות קשים מאוד, ביצענו בדיקות רפואיות ולצערנו נאלצנו לקבוע גם את מותם במקום."

פראמדיקית מד"א ספיר אילוז סיפרה: "טיפלנו בצעיר בן 20 שהיה בהכרה מלאה וסבל מפציעות בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים מהיר בשטח ופינינו אותו תוך כדי טיפול לבי"ח שיבא כשמצבו קשה והוא הורדם והונשם."

פראמדיק מד"א יעקב אדרי סיפר: "ראינו גבר בן 38 בהכרה מעורפלת עם פציעות קשות בפלג גופו העליון. הוא דאג כל הזמן לשלום ילדיו ושאל אותנו מה קורה איתם. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו תוך המשך טיפול רפואי לבי"ח בלינסון שם הוא הורדם והונשם. בבית החולים אישתו סיפרה שהילדים שברחו מהמקום הגיעו הביתה כשהם בריאים ושלמים"

פראמדיקית מד"א עידית לוי סיפרה: "בפארק ראינו גבר בן 75 שוכב בהכרה מעורפלת עם פציעות קשות בפלג גופו העליון. הוא לא יכל לדבר והגיב בתנועות. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים, הרדמנו אותו והנשמנו אותו ופינינו אותו תוך המשך טיפול לבית החולים כשמצבו קשה."

חובש מד"א אליהו לוינשטיין סיפר: "צעיר בן 23 היה בהכרה מלאה וסיפר לנו שהוא נפצע בידו בזמן שנאבק במחבל שתקף אותו כשישב ברכבו. הוא סבל מחבלה ביד, הענקנו לו טיפול מהיר בשטח ופינינו אותו לבית החולים השרון כשמצבו קל."

במקביל, ברגעים אלו הגיעו גופות ההרוגים מהפיגוע הרצחני באלעד למכון לרפואה משפטית באבו כביר לצורך זיהוי. במקום מתנדבי ארגון זק"א תל אביב המסייעים בטיפול בגופות ודואגים לכבוד המתים.

הציבור נקרא להתפלל לרפואתו של הנער חיים בן שרה שנפצע בפיגוע מצבו קשה יצא מחדר ניתוח.

אורן בן יפתח היהנרצחים הובאו לאבו כביר
יממה לאחר החיסול: אביו של לוחם הימ"מ נפטר בביתו
בערב שבת: חרדי התמוטט וטבע במקווה במאה שערים
מפחיד: זה השם הנפוץ ביותר בישראל לתינוקות השנה
בני ברק: בת שנה נכוותה קשות ממים רותחים
הממשלה בתוכנית יוצאת דופן שתכפיל את קצבאות הזקנה
ארוחה שהיא חוויה: 4 טיפים שישדרגו את שולחן החג
הותר לפרסום שמו של החייל שנהרג אמש
לראשונה בהיסטוריה: סרבנית גט – הובאה לבית הסוהר
"שתמשיכו לעשות רק טוב": האדמו"רים בירכו והנופשון יצא לדרך
צפת: בן חצי שנה לא התעורר משנתו