בנט ולפיד תוקפים את לברוב: "דבריו שקריים, הגבול נחצה"

ראש הממשלה הוציא הודעה בה הוא מבקר את דבריו של שר החוץ הרוסי • בנט: "שקרים מעין אלו מטרתם להאשים את היהודים עצמם בפשעים הנוראים ביותר בהיסטוריה שנעשו כנ...

בנט ולפיד תוקפים את לברוב: "דבריו שקריים, הגבול נחצה" יאיר לפיד / נפתלי בנט

ראש הממשלה הוציא הודעה בה הוא מבקר את דבריו של שר החוץ הרוסי • בנט: "שקרים מעין אלו מטרתם להאשים את היהודים עצמם בפשעים הנוראים ביותר בהיסטוריה שנעשו כנגדם" • לפיד: "ממשלת רוסיה צריכה להתנצל בפנינו ובפני העם היהודי"

על פי הפרסום ב'ישראל היום', ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד התייחסו היום (שני) לראשונה לדבריו של שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב לפיהם "להיטלר היה דם יהודי", וגינו בחריפות את האמירה.

"אני רואה בחומרה את התבטאותו של לברוב, דבריו אינם אמת ותכליתם פסולה". אמר בנט והוסיף כי "שקרים מעין אלו מטרתם להאשים את היהודים עצמם בפשעים הנוראים ביותר בהיסטוריה שנעשו כנגדם, ובכך לשחרר את האחריות מצוררי ישראל". ראש הממשלה חזר על קביעתו כי "שום מלחמה בימינו אינה השואה ואינה דומה לשואה", שנאמרה לאחר שבכירים אוקראינים ובהם הנשיא זלנסקי ניסו ליצור השוואה בין המלחמה הנוכחית לפשעי הנאצים במלחמת העולם השנייה.

החזרה המרומזת על הנזיפה באוקראינים נועדה ככל הנראה לרכך מעט את הרושם של דבריו החריפים של בנט בתגובה להתבטאותו של לברוב. "יש להפסיק לאלתר להשתמש בשואת העם היהודי ככלי לניגוח פוליטי", סיים ראש הממשלה את הודעתו.

שר החוץ, יאיר לפיד המשיך במתקפה והוסיף כי "אנחנו עושים כל מאמץ לשמור על יחסים טובים עם רוסיה, אבל יש גבול והגבול הזה הפעם נחצה. ממשלת רוסיה צריכה להתנצל בפנינו ובפני העם היהודי". שר האוצר אביגדור ליברמן, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "נדהמתי לשמוע את דברי שר החוץ של רוסיה סרגיי לברוב. מדובר בדברים מופרכים וקשים וחבל שנאמרו. מצפה להבהרה והתנצלות".

כזכור, שר החוץ של רוסיה, סרגיי לברוב, אמר אמש בראיון לטלוויזיה האיטלקית כי העובדה שנשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי, יהודי לא אומרת שאין גורמים נאציים באוקראינה.

לפי ציטוט של דבריו בסוכנות הידיעות רויטרס, לברוב אמר כי הוא מאמין "שגם להיטלר היה דם יהודי". לברוב ציין כי זלנסקי יכול לקדם את השלום בין רוסיה לאוקראינה אם הוא יפסיק לתת הוראות "פליליות" לחיילים הנאצים שלו.

זהו גינוי ראשון של ראש הממשלה לרוסיה מאז פרוץ המלחמה. עד היום הגורם הישראלי הרשמי הבכיר ביותר שגינה את הרוסים היה שר החוץ יאיר לפיד. בדברים שאמר בשבועות האחרונים גינה לפיד מספר פעמים את עצם הפלישה הרוסית לאוקראינה, ואף כינה את טבח האזרחים בעיירה בוצ'ה "פשע מלחמה".

הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט
גפני בתגובה להגשת ההסתייגויות של ליברמן על חוק התפזרות הכנסת
סקר הבחירות: הגוש החרדי עם 15 מנדטים
"איך הגלגל מסתובב לו": מקלב על ליברמן בעניין חוק המטרו
"הניתוח הצליח אבל החולה מת": פרוש על המסקנות בנושא מירון
סמוטריץ׳ בהישג ענק לרוכשי הדירות
"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה