אושר סופית: מעסיקי עובדים בחל"ת יקבלו פטור מתשלום ביטוח לאומי

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הביטוח הלאומי. מוצע להעניק פטור למעסיקים מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי בריאות, עבור עובדים ששהו בחופשה ...

אושר סופית: מעסיקי עובדים בחל"ת יקבלו פטור מתשלום ביטוח לאומי אילוסטרציה

הכנסת אישרה היום (ב׳) בקריאה שניה ושלישית את הצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ על פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ללמעלה מ-145,000 מעסיקים שעובדיהם יצאו לחופשה ללא תשלום במהלך תקופת הקורונה.


הפטור מתשלום יינתן למעסיקים עבור עובד שהוצא לחל״ת בתקופת הקורונה, עד לפרק זמן של חודשיים וזאת בתקופה שבין אפריל 2020 לאפריל 2021, כאשר שר האוצר יוסמך להאריך את הפטור מהתשלום עד סוף יוני 2021.


כיום, ללא תיקון החוק, חלה על המעסיק חובת תשלום דמי ביטוח לאומי של 348 ש״ח (6.57% משכר המינימום) עבור כל אחד משני החודשים הראשונים המלאים של העובד בחל״ת. זאת ועוד המעסיק אף רשאי לדרוש מהעובד את התשלום בגין החודשיים האמורים.


בנוסף, נקבע כי זכויותיהם של עובדים ששהו בחל״ת ושלא שולם בעדם דמי ביטוח לאומי בשל הפטור, לא ייפגעו.


היקף הפטור המוצע מוערך בכ-500 מיליון ש״ח, הפטור יסייע הן למעסיקים והן לעובדים שהוצאו לחל"ת להתמודד טוב יותר עם משבר הקורונה.


שר האוצר, ישראל כ"ץ: "משבר הקורונה הביא עמו אתגרים, לעובדים ולמעסיקים כאחד. ההצעה שאושרה היום תאפשר להקל על המעסיקים בתקופה זו, וזאת מבלי להביא לפגיעה בציבור העובדים, תוך שמירה על ערכי אחריות חברתית וערבות הדדית, עד אשר מדינת ישראל תצא מהמשבר ותשוב לאיתנות כלכלית".

טיפים עסקיים לתקופת החגים‎‎
אל תהיו שליליים: על דירוג אשראי והדרך לשפר אותו
הפיקוח על הבנקים: עמלה תפעולית אחת בעת פירעון מוקדם של משכנתא
לקראת סוכות: חלוקת סכך בחינם
לקראת חג סוכות: מומחי מכון התקנים בטיפים לבטיחות בסוכה
שופרסל מזהירה מניסיון הונאה של לקוחות
אופניים לילדים? דעו את הסיכונים
בעקבות חשמול הרכבות: שאטלים בחינם
נוסעים לראש השנה? בדרכים הללו עלולים להיות פקקים
קניתם מוצר חשמלי? אתם זכאים לפינוי המוצר הישן מביתכם בחינם!