בן גביר לבג״ץ: "השר בר-לב מונע מהמפכ"ל להיפגש איתי"

ח״כ בן גביר הגיש את העתירה לאחר בקשות חוזרות לקיים פגישה עם המפכ''ל בשל עבודתו כח"כ וחבר בוועדה לביטחון פנים ועל רקע האיומים נגדו וניסיון החיסול של החמא...

בן גביר לבג״ץ: "השר בר-לב מונע מהמפכ"ל להיפגש איתי" בן גביר והשר לביטחון פנים עמר בר לב

ח״כ בן גביר הגיש את העתירה לאחר בקשות חוזרות לקיים פגישה עם המפכ''ל בשל עבודתו כח"כ וחבר בוועדה לביטחון פנים ועל רקע האיומים נגדו וניסיון החיסול של החמאס - אך נענה בשלילה • בן גביר: "מדובר באפליה חמורה".

על פי הפרסום ב'ישראל היום', איתמר בן גביר הגיש עתירה לבג״ץ בדרישה להורות לשר לביטחון פנים עמר בר-לב להפסיק עם המדיניות הלא חוקית והפסולה, לפיה הוא אוסר על המפכ''ל להיפגש איתו במקביל לאישור שניתן למפכ"ל על ידי השר לפגוש חברי קואליציה ואת חברי הרשימה המשותפת שמהווים רשת ביטחון לממשלה.

בן גביר הגיש את העתירה לאחר בקשות חוזרות ונשנות מצידו לקיים פגישה עם המפכ''ל וזאת בשל עבודתו כח"כ וחבר בוועדה לביטחון פנים של הכנסת ועל רקע האיומים נגדו וניסיון החיסול של החמאס, אך זה נענה בשלילה.

מנגד הסתבר כי בד בבד לסירוב כלפי בן גביר אפשר השר למפכ"ל לפגוש שורה של חברי כנסת, רובם מהקואליציה או מרשת הביטחון שלה לדוגמת אחמד טיבי ואיימן עודה.

בעתירה שהוגשה, טען בן גביר באמצעות עו''ד חנמאל דורפמן כי המדובר באפליה פסולה ופגיעה קשה בעקרון השוויון.

עו"ד דורפמן טען עוד כי למעשה אין לשר לביטחון פנים סמכות להורות למפכ"ל שלא להיפגש עם חבר כנסת אך ודאי שכאשר מדובר במדיניות מפלה יש אי חוקיות בולטת ויש לבטל ההחלטה. העתירה הועברה לטיפול של השופט גרוסקופף.

בן גביר מסר כי "לא ייתכן שהשר בר-לב מונע מהמפכ"ל להיפגש איתי ומאשר לו להיפגש עם טיבי, עודה ושאר חברי כנסת מהאופוזיציה. מדובר באפליה חמורה, אין לי ספק שאם אמיר אוחנה היה מורה למפכ"ל להיפגש רק עם אנשי ימין ולא עם אנשי שמאל בית המשפט העליון היה מקיים דיון דחוף והיה מוציא צו, אני מצפה מהשופט גרוסקופף אליו הגיעה העתירה לעשות בדיוק את אותו הדבר".

כך ייראה יומו הראשון של יאיר לפיד כראש הממשלה
חיסכון של מאות אלפי חיסכון לזוגות הצעירים
פה אחד: הצעת החוק לאיסור פרסום שמות נפגעים נכנסה לספר החוקים
"״הצלחנו בסור מרע": החכי"ם על פיזור הכנסת
בן גביר במסר לדרעי: היועץ שלך גורם למלחמה בימין
לפיד הוכתר כראש ממשלה
280 אלף ש''ח ועבודת שירות: העונש לאחיו של יו''ר ש''ס
נקבע סופית: הבחירות בעוד ארבעה חודשים
הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט