השר גנץ: אני שומע מלבנון קולות של שלום • צפו

השר גנץ בביקור בתרגיל בצפון: "שומע בלבנון קולות אחרים שמדברים אפילו על שלום. אזרחי לבנון צריכים לדעת שחיזבאללה הוא הבעיה שלהם והם ישלמו את המחיר על כל תוקפנות • גנץ בירך את פרופ' נחמן אש על בחירתו כפרויקטור הקורונה

השר גנץ: אני שומע מלבנון קולות של שלום • צפו

קרדיט טל עוז, משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ סייר היום (ג') בתרגיל "חץ קטלני" בצפון הארץ ביחד עם סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר, מפקד ההכשרות אלוף מוטי ברוך ומאו"ג 162 סהר צור.

גנץ אמר בסיום הסיור: "מערכת הביטחון צריכה להבטיח ביטחון 365 ימים בשנה בכל אחת מהזירות. נדבך מהותי בביטחון של מדינת ישראל הוא כשירותו של צה"ל. אני מברך על התרגיל רחב ההיקף שמתקיים כמעט בכל מקום בארץ כרגע. אויבנו לא נחים- לא בצפון, לא בדרום, לא קרוב ולא רחוק- ואנחנו נמשיך להגן על אזרחי מדינת ישראל, נמשיך להרתיע את אויבנו, נמשיך לפגוע בתהליכי ההתעצמות שלהם ונהיה מוכנים לכל מערכה".

גנץ הוסיף: "אני שומע גם קולות חיוביים בלבנון שמדברים אפילו על שלום עם ישראל, שמקיימים איתנו תהליכים כמו עיצוב הגבול הימי. אזרחי לבנון צריכים לדעת שחיזבאללה הוא הבעיה שלהם - ולא מדינת ישראל. אם חיזבאללה יפעל כנגד מדינת ישראל- לבנון בסופו של דבר תשלם את המחיר ואנחנו כאן בשביל להיות מוכנים לרגע אני מקווה, שלא יגיע."

גנץ בירך את פרופ' אש על מינויו לפרויקטור הקורונה ואמר: במקביל לפעולות הביטחון אנחנו רתומים במשרד הביטחון ובצה"ל גם למאבק בקורונה. ביקרתי הבוקר בבועיינה נוג'ידאת, אחד היישובים האדומים שאנחנו פועלים בו במסגרת תוכנית אנשי חיל ויחד עם פיקוד העורף. זו הזדמנות גם לברך את פרופסור נחמן אש על מינויו לפרוייקטור הקורונה. אני ונחמן מכירים שנים רבות והוא יקבל ממערכת הביטחון את כל הסיוע האפשרי בכדי שיצליח בתפקידו. נמשיך לטפל בקורונה, נמשיך להגן על הגבולות, ונמשיך לבנות את הכוח זו משימתנו".

אתמול סייר גנץ ביחד עם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי ומפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין במפקדות הראשיות של התרגיל בקריה בתל אביב.

בימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכנים
גנץ קורא לפלסטינים לחזור למשא ומתן ישיר • צפו
המל"ל מזהיר: איראן עלולה לתכנן פיגועי טרור ביעדים ישראלים בחו''ל
בעקבות הפריצה לשירביט: התוקפים דורשים 1,000,000 דולר
אלימות חריפה בפאתי בני ברק
צפו: כנופיית המפתחות המותאמים
צפו: הכלב בסוף חשף את הנשק
דיווח ראשוני: בלון תבערה באשקלון
חכ"ל יהודה גליק תובע 300 אלף ₪ ממתפרע בן מיעוטים בגין הלינץ'
1.3 מיליון נהגים לא רואים טוב בכביש ואינם מרכיבים משקפי ראייה
2 שב"חים שדדו באכזריות אזרח בן 73