חשיפה תקדימית: הקורונה מדבקת מהאויר!!!

פרופ' רן בליצר, טוען כי לפי מחקר חדש נתגלה כי נגיף הקורונה נשאר באויר בפרט בחללים סגורים ועלול להדביק כל מי ששוהה במקום

חשיפה תקדימית: הקורונה מדבקת מהאויר!!! קורונה. אילוסטרציה

פרופ' רן בליצר, המשמש כחבר הצוות לטיפולי מגפות במשרד הבריאות, טוען כי לפי מחקר חדש שנערך נתגלה כי נגיף הקורונה נשאר באויר בפרט בחללים סגורים ועלול להדביק כל מי ששוהה במקום.

כן טוען הפרופסור כי בניגוד לטענה שהופצה שהמתים מקורונה עקב מחלות רקע היו אמורים למות בין כה – המחקר החדש מראה כי מבלי הקורונה היו יכולים להמשיך לחיות ל6 חודשים יותר לפחות.

בראיון לחדשות 12 אמר פרופ' רן בליצר: “אנשים ייחסו את מספר הנפטרים למספר הבדיקות יוצא הדופן שנעשה פה בישראל, אבל בהסתכלות על הנתון הקשיח ביותר, שזה מספר הנפטרים, מראה שאנחנו גם שם מהגבוהים בעולם”.

כן ציין: “בהצטבר של גל ראשון ושני, במהלך של משהו כמו חודש וחצי, צמצמנו בערך שליש מהפער בינינו לבין האיחוד האירופי שספג את המחלה הקשה ביותר בגל הראשון”.

כשהוא ממשיך לפרט, אמר בליצר “זה התחיל מתשעה באב, חזרו החתונות, גם במגזר היהודי, היו הרבה התקהלויות, חוקיות וגם לא חוקיות, גם חזרה ללימודים. בסופו של דבר צריך לזכור שלמחלה הזו יש דינמיקה, כשמספר החולים הפעילים עולה – הם גורמים ליותר חולים”.

כן סיפר פרופ’ בליצר אודות מחקרים שנעשו בעולם, מהם נראה שישנה השפעה גדולה במיוחד של מיעוט האוכלוסייה על הרוב: “המחקרים מראים שיש מעין חוק פארטו שקורה בהדבקה בקורונה. 20% מהנדבקים אחראים ל-80% מההדבקות. כלומר, אם כולם יקפידו על ההנחיות, אם כל אחד יפגוש רק 2-3 – אנשים מעבר למשפחה הגרעינית, המספרים ירדו מהר. מנגד, אם מיעוט יתנהג באופן מסכן, כל ההישגים יכולים להיעלם”.

לפי דבריו, “הדבר השני שלמדנו זה ששהייה בחלל סגור מסוכנת יותר ממה שחשבנו. כלומר, ידענו על הדבקה טיפתית, אבל מה שלמדנו זה שיש גם העברה ‘אירוסולית’ (חלקיקים באוויר). מדובר בחלקיקים קטנים באוויר בגודל של פחות ממיקרון, והחלקיקים הללו בסופו של דבר עפים ומצטברים בחללים הסגורים, כך שגם אם אתה עם מסכה ושומר על ריחוק – זו בעיה גדולה”.

לפי המלצתו של פרופ’ בליצר חשוב להימנע משהייה בחללים סגורים כמה שפחות. ואם בכל זאת ישנו הכרח לכך להשתדל ככל האפשר להשאיר חלון פתוח, או להשתמש במאורר וכדומה, כן יועיל לכך מסכה אשר אדוקה על כנדרש, בנוסף לריחוק פיזי של שני מטרים מהנוכחים.

פרופ' בליצר מציג מחקר: "החולים מתים בשל הקורונה ולא עם הקורונה"

מחקר של כללית: שיעורי התמותה בישראל מהגבוהים בעולם, 20% מהנדבקים מייצרים 80% מההדבקות, חללים סגורים מסוכנים יותר משחשבנו. "אני תוהה כמה אנשים צריכים למות פה מדי יום, כדי שיפסק המינהג השערורייתי של הקריינות בסגנון ׳מתו עם קורונה או בגלל קורונה׳"
הפוסט פרופ' בליצר מציג מחקר: "החולים מתים בשל הקורונה ולא עם הקורונה" הופיע ראשון בJDN - חדשות

מייסד ומנהל מכון המחקר של שירותי בריאות כללית פרופ' רן בליצר מציג מחקר חדש לפיו שיעורי התמותה בישראל מהגבוהים בעולם והתמותה המצטברת מטפסת בחדות, 20% מהנדבקים מייצרים 80% מההדבקות – אם כולם יצמצמו מגעים והתחלואה תרד מהר, חללים סגורים מסוכנים יותר משחשבנו – בשל הדבקה אוירוסולית, החולים מתים בשל הקורונה ולא עם הקורונה – רק 12% היו מתים תוך 6 חודשים לולא הקורונה.

בליצר מסביר כי "כל שהייה ממושכת בחדר סגור ולא מאוורר (מזגן אינו אוורור) היא מגע, וסיכון להדבקה. גם במרחק 2 מטר. אל תיכנסו לחדר סגור עם מישהו שאינו משפחה גרעינית לשבועות הקרובים. ככל שהמקום יותר גדול, הסיכון יותר קטן. תחשבו על דימוי של עשן סיגריה שנשאר מרחף באוויר. ככל שהחלל קטן יותר, ומאוורר פחות, כך הוא ׳מתמלא׳ יותר מהר וסיכוי גבוה יותר שתשאף אותו. ככל שתישאר יותר זמן בחדר, וככל שהמסכה לא הדוקה על הפנים – הסיכון גדל גם כן".

בשל העובדה אשר שיעורי התמותה בישראל הינה כבר מבין הגבוהים בעולם הוא טוען: "אם ניקח מדינות עם מעל למיליון נפש (מתחת לזה המספרים אינם יציבים), ישראל, מולדובה וחלק ממדינות דרום אמריקה הם השיאנים העולמיים".

בליצר, אשר מתוקף תפקידו משמש אף כראש צוות המומחים והמייעצים לפרויקטור הקורונה פרופ' גמזו, תוקף: "לטעמי, לספקני / מכחישי / מקטיני קורונה יש חלק מרכזי באחריות לכך שהגענו לנקודה קשה זו. ומפתיע אותי שגם כעת ממשיכים להתווכח, ולהוכיח באותות ובמופתים ש-׳אין בעית קורונה׳".

"אני תוהה כמה אנשים צריכים למות פה מדי יום, כדי שיפסק המינהג השערורייתי (לעניות דעתי) של הקריינות בסגנון ׳מתו עם קורונה או בגלל קורונה׳. אז ביצענו מחקר עומק במכון כללית למחקר שחלקים ממנו הצגתי הערב, ונשחרר עוד תוצאות מפורטות השבוע. אני מקווה שכעת הנושא הזה סגור".

"ואבהיר כדי שלא יהיה בלבול", הוא מוסיף, "88% היו צפויים לחיות מעל ל-6 חודשים לולא הקורונה, באופן מובהק סטטיסטית. ו-80% מעל לשנה. למרות גילם המבוגר של הנפטרים (שלצערנו הולך ויורד בשבועות האחרונים, כך שנצטרך לעדכן את הנתונים, והמספר הזה עוד יעלה)".

תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל