ברכות בישראל: רוצים את פולארד בארץ

ברכות במערכת הפוליטית בעקבות פרסום הסרת המגבלות מעל ג'ונתן פולארד באופן שיאפשר לו להגיע לארץ

ברכות בישראל: רוצים את פולארד בארץ שר הבריאות יולי אדלשטיין עם יונתן פולארד בזמנים ההם

ראש הממשלה בנימין נתניהו ברך הערב, מוצאי שבת, ה' בכסלו, 21 בנובמבר, על הסרת המגבלות מעל ג'ונתן פולארד באופן שיאפשר לו להגיע ארצה סוף סוף:


"אני מברך על כך שהוסרו המגבלות מעל ג'ונתן פולארד". כמו כן הודה רה"מ לשגריר בארה"ב: "תודה לשגריר ישראל בארה"ב רון דרמר שניהל את המגעים באחריות וברגישות מול הממשל האמריקני. אני מצפה שג'ונתן פולארד יגיע בקרוב לישראל ומבקש לחזק אותו ואת אסתר, יחד עם כל אזרחי ישראל".


נשיא המדינה הצטרף לדברים וברך על הסרת המגבלות מעל ג'ונתן פולארד: ״לאורך כל השנים כאבנו את כאבו וחשנו אחריות ומחויבות להביא לשחרורו וכעת ניתן לברך בפה מלא ״ברוך מתיר אסורים״, אחרי שנות מאסר ארוכות וקשות שלאחריהן שנים תחת מגבלות. אנו מחכים לו ולמשפחתו בבית, לחיים חדשים בבריאות ושלווה."


שר הפנים אריה דרעי בטוויטר: "‏ברוך מתיר אסורים. מברך על ההחלטה להסיר את המגבלות על אחינו ג׳ונתן פולארד. לאחר שנים קשות מאחל לו ולאסתר רעייתו, ביחד עם כל עם ישראל, חיים טובים ושלווים, בריאות טובה ונחת. מצפה לראות את ג׳ונתן במהרה בישראל. שהחיינו וקיימנו והגענו לזמן הזה!".


שר הביטחון ורה"מ החליפי בני גנץ: "‏הסרת המגבלות מיונתן פולארד הן חדשות טובות עבור כולנו וסגירת מעגל חשובה עבור מדינת ישראל. יונתן, אחרי כל כך הרבה שנים, אני שמח מאוד שבקרוב תהיה כאן איתנו ומקווה לפגוש אותך ואת אסתר, לה אני מאחל החלמה מהירה."


יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר אמר: "ברוך השב הביתה! מברך את הנשיא טראמפ ואת רה"מ שפעלו להסרת המגבלות על ג'ונתן פולארד והתרת עלייתו ארצה בחזרה למולדת. עם ישראל מלא בהכרת הטוב ומדינת ישראל ממלאת חובתה להשיב את בניה הביתה".


שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין, שהיה השר הישראלי הראשון שביקר את פולארד בכלא האמריקאי כבר לפני 23 שנה, כשכיהן כשר העליה והקליטה: "מדינת ישראל מחכה ליונתן. זו בשורה נהדרת ומשמחת, אחרי שהמדינה הפקירה אותו במשך שנים ארוכות, סוף סוף נוכל לראות את יונתן בישראל. אסתר - את היית הלביאה הלוחמת שלא ויתרה לרגע ובמשך 25 שנה הפעלת כל לחץ אפשרי למען חברנו יונתן. אני מבקש לחזק אתכם ומחכה לראות אתכם איתנו כאן בבית!".


המתמודד לנשיאות המדינה חכ"ל יהודה גליק סיפר: "בשנת 1997 הייתי דובר שר הקליטה יולי אדלשטיין. יולי גילה התעניינות רבה בנושאו של יונתן פולארד והחליט להיות השר הראשון בממשלת ישראל לבקר אצלו בכלא. התלויתי וצילמתי את הביקור. חשבנו לעצמנו אז -12 שנה - כמה המון זמן שהאיש הזה יושב בכלא!! מחכה לבואו. מתסכל שלקח כל כך הרבה זמן".


שרת העלייה והקליטה, ח"כ פנינה תמנו שטה, על הסרת מגבלות היציאה מיונתן פולארד: "משרד העלייה והקליטה יסייע וילווה את יונתן פולארד בכל שידרש". עוד אמרה "אני שמחה שסוף סוף פולארד חופשי לעלות לישראל ושהמגבלות הוסרו מעליו. משרד העלייה והקליטה בראשותי יקבל אותו בזרועות פתוחות, ויסייע וילווה אותו ואת משפחתו בכל שיצטרכו".


אלי כהן, שר המודיעין פתח בפסוק: "ויֵשׁ תִּקְוָה לְאַחֲרִיתֵךְ נְאֻם יְהוָה וְשָׁבוּ בָנִים לִגְבוּלָם". והוסיף "הבית של כל יהודי הוא כאן בארץ ישראל ובמיוחד לאלו שפעלו למענה".


שר האנרגיה יובל שטייניץ (הליכוד) כתב: "סוף סוף לאחר עשרות שנים, ג׳ונתן פולארד יוצא לחופשי באופן מוחלט וחוזר להיות בן חורין. אני משוכנע שברגע שיגיע לישראל יתקבל בזרועות פתוחות".


ח"כ אריאל קלנר (הליכוד) ברך: "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה!" והוסיף "כולי צמרמורת! פולארד סמל לערבות הדדית, שמסר נפשו למען אנשים בארץ רחוקה רק כי הם בני עמו ולא יכול היה לעמוד מנגד. כמה מרגש יהיה לראותו מגיע לארץ חלומותיו! השתתפתי בהפגנות לפני 20 שנה. יותר מדי זמן חיכה. יותר מדי זמן חיכינו. ולמרות הכל - שהחיינו!".


ח"כ טלי פלוסקוב (הליכוד) כתבה: "שבוע שנפתח בבשורות טובות. ברכות על החלטת ועדת השחרורים בארה"ב להסיר את המגבלות שהוטלו על ג'ונתן פולארד. מתפללת ומקווה שפולארד יגיע לישראל יחד עם רעייתו אסתר".


ח"כ מאי גולן (הליכוד) ברכה: "שֶׁהֶחֱיָנוּ וְקִיְּמָנוּ וְהִגִּיעָנוּ לַזְמַן הַזֶּה! סוף סוף הוסרו ההגבלות וג׳ונתן פולארד יכול לחזור למקום שהוא הבית האמיתי שלו - מדינת ישראל. מגיע לו ולמשפחתו שלווה ושקט ואת האפשרות לנשום אוויר הרים צלול כיין, כמו שרק בירתנו הנצחית ירושלים יכולה להציע להם".


ח"כ קטי שטרית (הליכוד) ברכה על השחרור וכתב: "ברוך מתיר אסורים! אני מברכת על החלטת ועדת השחרורים בארה"ב להסיר את המגבלות שהוטלו על ג'ונתן פולארד. כולי תקווה כי פולארד יזכה בקרוב לקבוע את ביתו בישראל יחד עם רעייתו אסתר. בהזדמנות זו אאחל לאסתר רפואה שלמה והחלמה מהירה".


ח"כ אוסנת מארק (הליכוד) פתחה בזמר: "אֶל עַם אֲשֶׁר לֹא יֶחֱשֶׁה שֶׁאֶת בָּנָיו לֹא יַפְקִיר לְזָר". והוסיפה כלשונה: "איזה בשורות טובות עם צאת השבת. מחכים לך בבית יונתן פולארד!".


ח״כ ניר ברקת (הליכוד) כתב: "יונתן היקר, כשנפגשנו בארה״ב ב-2016 נתתי לך את סיכת האריה של ירושלים שהייתה עליי ואמרתי לך שכולנו מייחלים ליום בו תוכל לבוא לארץ, והיום הזה סוף סוף הגיע. מתרגשים ומצפים לך כאן בישראל ושולחים רפואה שלמה לאסתר רעייתך". וברך: "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".


יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט כתב בטוויטר: "ושבו בנים לגבולם. מדינת ישראל חבה חוב עמוק ליונתן פולארד שנתן למעננו למעלה מ30 שנים מחייו, ואנחנו מחכים לראותו מתייצב על אדמת ישראל שהיא-היא ביתו בהקדם האפשרי. מחכים לך, יונתן".


יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' בתגובה להסרת המגבלות בתנאי שחרורו של יונתן פולארד: "שמחה עצומה! ברוך מתיר אסורים. יונתן, עם ישראל מחכה לך. מדינת ישראל מחכה לך. ברכת רפואה שלמה שלוחה לאסתר, גיבורה שנאבקת שנים למען בעלה וכעת נאבקת במחלת הסרטן. מתפללים לרפואתך ומצפים לכם כאן יחד בארץ".


אריה קינג, סגן רה"ע ירושלים כתב: "ושבו בנים לגבולם, יונתן סע הביתה".


יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל ברך אף הוא וכתב: "לאחר עשרות שנים בכלא ולאחר חמש שנים עם מוגבלות נוקשה, שמחתי לקבל את הבשורה על הסרת כלל המגבלות של אחינו יונתן פולארד". עוד הוסיף בדבריו ואמר "יונתן, עם ישראל ממתין לך בזרועות פתוחות, כאן בביתך בישראל".


יו"ר הנהלת מרצ אורי זכי כתב אף הוא: "שמח מאוד על הסרת המגבלות מפולארד - מוטב מאוחר מאשר אף פעם לא. מקווה שלמרות הנסיבות המשפחתיות יוכל להגשים חלומו ולעלות לישראל".


חכ"ל ד"ר נחמן שי כתב: "יחד עם איילת שקד שימשתי כראש שדולת הכנסת לשחרור ג׳ונתן פולארד. הוא מיצה את עונשו עד תום. אני שמח על הסרת המיגבלות עליו. הוא אדם חופשי".

התחזית: מעונן חלקית; צפוי גשם מקומי
עדכון קורונה: הגל השלישי?
צפו: השוטר על אופנוע כמעט נשרף
צפו: כך נעצרו אתרי הפסולת הפיראטית
גובה ארנונה רטרואקטיבית: תביעה ייצוגית נוספת נגד עיריית בני ברק
צפו: תייר מאיחוד האמירויות ביקר בכותל המערבי והתרגש
מידע רגיש פורסם ברשת: מתקפת סייבר על חברת הביטוח שירביט
תחזית מזג האוויר: התחממות קלה
תביעה: 90 אלף ש''ח פיצוי לנער החרדי
אין כניסה: רק לבעלי אפליקציה