חסיד ברסלב התמוטט אחר שסורב כניסה לאוקראינה: סמוטריץ' פונה לדרעי

יום לפני הבחירות מתגלה מי עוזר יותר לציבור החרדי: חסיד ברסלב התמוטט אחר שסורב בכניסה לאוקראינה • סמוטריץ דורש את עזרת דרעי לחסיד המאושפז

חסיד ברסלב התמוטט אחר שסורב כניסה לאוקראינה: סמוטריץ' פונה לדרעי ציון רבי נחמן באומן

ההשלכות של הזנחת הציבור בראש השנה ממשיך גם כעת: חסיד ברסלב שעלה לפקוד את ציונו של רבי נחמן מברסלב בראש השנה בצורה חוקית וכעת הגיע שוב עם משפחתו לפסח לציונו של רבי נחמן אולם להפתעתו סורב בכניסה לאוקראינה ומגודל הזעזוע התמוטט על המקום.

כעת החסיד מאושפז במרפאה שבנמל התעופה כאשר משפחתו מנותקת ממנו והוא חסר עשתונות. למרות ששר הפנים הינו יו''ר ש'ס, אריה דרעי, דווקא סמוטריץ' פנה לשר הפנים בבקשה לעזור לחסיד האומלל.

סמוטריץ' פנה לדרעי ושר החוץ הישראלי: “בשעות אלה מועמד לגירוש מאוקראינה, יואל פוקס חסיד ברסלב אזרח ישראל שהגיע לקייב לחגוג את חג הפסח עם משפחתו. מר פוקס מקבל צו גירוש על אף שנכנס לאוקראינה בראש השנה תשפ”א באופן חוקי".

עוד הוסיף: “המעמד הקשה בו נמצא פוקס גרם לו להתמוטט והוא מטופל כבר שעות ארוכות במרפאה בשדה התעופה בעוד אשתו וילדיו נמצאים לבד אובדי עצות. אבקשכם לפעול בהקדם על מנת לסייע למר פוקס ולפתור באופן דחוף את הבעיה”.

עוד הוסיף: “כפי שבוודאי ידוע לכם היטב, לקראת ראש השנה תשפ״א מצאו עצמם חסידי ברסלב רבים כאשר הם אינם יודעים אם ואיך יוכלו לטוס לאומן לפקוד את קברו של רבי נחמן מברסלב בראש השנה כמנהג חסידי ברסלב”,

עוד אמר: “חסידים רבים מצאו את עצמם בגבול בלארוס עוברים את הגבול בצורות שונות ומשונות ולעיתים לא באופן מסודר ורשמי. אי לכך, מי שהצליח בדרך לא דרך להיכנס לגבולות אוקראינה ״זכה״ ביציאתו מאוקראינה ל״חותמת שחורה״ בדרכון, כלומר שהוא מנוע מלהיכנס לגבולות אוקראינה למשך חמש שנים”.

לסיום סמוטריץ’ ביקש לדון לכף זכות את חסידי ברסלב ולעזור במצבם הדחוק: “חסידי ברסלב שנכנסו לגבולות אוקראינה ללא אישור רשמי עשו זאת בתנאים ייחודים של מגיפה בינלאומית ובתנאי אי וודאות קשים”.

בן גביר: לעצור את יו''ר בל"ד על איומים והסתה חמורה לאלימות
ח''כ ממרצ: להדיח את בן גביר מועדת חוץ וביטחון באופן מיידי
מפלגת עוצמה יהודית למפכ"ל המשטרה: "נכשלת. הביתה!"
נתניהו: נותנים גיבוי למשטרה לכל האמצעים והסמכויות • צפו
לאחר הדרמה הפוליטית: לפיד מסר הצהרה מיוחדת
בנט מוריד מהפרק את ממשלת השינוי; חודש המו״מ בין הליכוד לימינה
מיקי זוהר: "מאסר ל-10 שנים על התפרעות בזמן אירוע ביטחוני"
שגריר ישראל ל-CNN: "האם אין לפלסטינים זכות להגן על עצמם?" • צפו
סמוטריץ': "יש לנו משטרה חולה אנוש"
לאחר הכאוס, נתניהו יוזם: "ישיבת חירום כדי לתת עוד סמכויות למשטרה"