280 אלף ש''ח ועבודת שירות: העונש לאחיו של יו''ר ש''ס

בית המשפט השלום בירושלים גזר על עו"ד שלמה דרעי עונש של תשעה חודשי מאסר בפועל שירוצו בדרך של עבודות שירות וקנס בסך 280 אלף ש"ח. בכך, קיבל בית משפט את הסכ...

280 אלף ש''ח ועבודת שירות: העונש לאחיו של יו''ר ש''ס יו''ר ש''ס ח''כ אריה דרעי, נקי כפיים

בית המשפט השלום בירושלים גזר על עו"ד שלמה דרעי עונש של תשעה חודשי מאסר בפועל שירוצו בדרך של עבודות שירות וקנס בסך 280 אלף ש"ח.

בכך, קיבל בית משפט את הסכמות הצדדים בהסדר הטיעון בדבר העונש, וזאת לאחר ששלמה דרעי הודה והורשע לפי ההסדר בביצוע עבירות לפי פקודת מס הכנסה ולפי חוק מיסוי מקרקעין.

כזכור, כתב האישום ייחס לשלמה דרעי עבירות בגין מעשיו בשלוש פרשות –

פרשת "גבעת שאול" בה אחיו אריה דרעי מכר לו נכס בירושלים, ושלמה דרעי, שמשרדו היה זה שניהל את עסקת הנדל"ן, חתם בשמו ובשם אחיו על חוזה מכר כוזב והגיש דיווח כוזב לרשויות מיסוי מקרקעין, במזיד ובכוונה להתחמק ממס. בין הפרטים הכוזבים שהוצגו לפקיד השומה לפי אישום זה, תיאור הנכס הנמכר, התמורה ששילמה בגינו, ומועד ביצוע העסקה;

פרשת "הנכס בגרמניה", במסגרתה עו"ד דרעי לא הצהיר בשמונה דוחות שנתיים ובשתי הצהרות הון, על זכויותיו בחברות זרות שהקים ושהחזיקו בנדל"ן בגרמניה; ופרשת "גרין אושן", שבה הורשע בכך שסייע לאחיו, אריה דרעי, בביצוע עבירות דיווח לא נכון ועבירות אי קיום דרישות של פקיד השומה, על הכנסות שקיבל אריה דרעי מקרן השקעות אמריקאית.

חה"כ לשעבר אריה דרעי הודה והורשע בביצוע עבירות מס בפרשות "גבעת שאול" ו"גרין אושן" המנויות לעיל; ונגזרו עליו זה מכבר מאסר על תנאי וקנס כספי.

התייחסות פרקליטות מיסוי וכלכלה לאחר גזר הדין: "בית המשפט קיבל היום את הסדר הטיעון שנערך בין הצדדים. פרשה זו, שעניינה חשיבות השמירה על החוק וההקפדה על דיווח אמת לרשויות, בפרט בנאשם שהוא עורך דין במקצועו, מסתיימת היום לאחר שהנאשם הודה בעבירות המס שביצע, נטל אחריות למעשיו, שילם את חובו לרשויות המס. הענישה שהוטלה עליו, מאסר בעבודות שירות וקנס משמעותי של 280 אלף ש"ח, יתרמו להרתעה ויעבירו לציבור מסר בדבר חשיבות השמירה על החוק".

"הזוי": יעקב אשר על "התכנית למאבק בהדרת נשים בתח"צ"
"בבחירות נדיר אותה ממשרד התחבורה": אבוטבול על מירב מיכאלי
"נתונים מטורפים, הון שלטון": קרעי על יוקר המחיה • צפו
ביבי על המחירים ששוברים שיאים: "הכל עולה" • צפו
פרשת גלעד קריב: נאום האזהרה מהשחיתות של הרפורמים • צפו
יעקב אשר עקץ את גדעון סער: "המחנה הממלכתי הפך למחנה פליטים" • צפו
בן גביר פותח מפלגה - סמוטריץ׳ נלחץ
סופית: בנט התפלג מימינה
"גזענות ואפליה": בן גביר מסר בתגובה להרס הבתים ברמת מגרון
חברי הכנסת על מינוי מני מזוז ליו"ר הועדה למינוי בכירים