איווט ליברמן מנסה לחזור לכותרות על גבם של החרדים

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שיגר אמש מכתב לבנט, לפיד וסער וביקש לרוץ ביחד בבחירות ולהקים גוש ימין מרכז ציוני וליברלי נגד הליכוד והחרדים

איווט ליברמן מנסה לחזור לכותרות על גבם של החרדים אביגדור ליברמן

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן שבשנים האחרונות ירד בסקרים בצורה דרמטית, מנסה כעת לחזור לכותרות ולהציג את עצמו כמי שדואג למדינה.


במכתב ששיגר הלילה לחברי הכנסת, יאיר לפיד, נפתלי בנט, וליו"ר תקווה חדשה גדעון סער, מציע ליברמן להקים גוש 'ימין מרכז ציוני וליברלי' כנגד נתניהו והחרדים.


במכתבו כותב ליברמן, "המציאות בה אנו חיים היום מחייבת את כולנו להבטיח את המשך קיומה של מדינת ישראל כמדינה ציונית וליברלית". כיום, כותב ליברמן, "בסיעות הלא ציוניות בכנסת ישראל, קרי הרשימה המשותפת ש"ס ויהדות התורה, מכהנים קצת יותר מרבע מנבחרי הציבור – 31 חכי"ם.


כאן מסית ליברמן, וציג נתונים בגזענות: "מנתונים של הלמ"ס עולה כי נכון ל- 1 בספטמבר 2019 למדו בכיתה א' 35,000 תלמידים חרדים ו-37,905 תלמידים ערבים, שביחד מהווים – 43% מכלל תלמידי כיתה א' בישראל.


עוד עולה מהנתונים, כי בעוד דור וחצי בשנת 2065, המגזר החרדי והערבי יהוו את הרוב באוכלוסייה. משמעות הדבר גם רוב נבחרי הציבור יהיו נציגי שני המגזרים אלו עם כל המשתמע מכך".


בהמשך דבריו כותב "המסקנה מכך היא שהרוב הציוני המורכב מהציבור החילוני, המסורתי והציונות הדתית, מממן את חיסולה של מדינת ישראל כמדינה ציונית וליברלית".


ליברמן מציע בסיס למצע המפלגה המאוחדת:


1. הגבלת כהונת רה"מ לשני קדנציות.


2. כינון חוקה לישראל והקמת בית משפט לחוקה.


3. חקיקת חוב שייחיב את הרשימות להציב 3 שנים בראשית הרישמה.


4. שינויים בנושא דת ומדינה ה"י שיכללו נישואים אזרחיים לימודי ליבה, גיור, ותחבורה ציבורית בשבת.


5. חקיקת חוק שרות צבאי או לאומי חובה.


6. ח"כ המוגש נגדו כתב אישום לא יוכל להתמודד לנשיאות או לממשלה.


לכן טוען ליברמן כי "הקמת קואליציה ציונית וליברלית היא צורך השעה, במיוחד נוכח שיתוף הפעולה ההולך ומתהדק בין בנימין נתניהו לבין נציגי התנועה האיסלאמית. גוש כזה, אם יקום, יהיה אלטרנטיבה שלטונית אמיתית שתוכל להחליף את שלטון נתניהו, שרבים מאזרחי ישראל כל כך מצפים לה, והוא יוכל להוביל מהפכה שתזניק את מדינת ישראל להישגים ותשים אותה בשורה אחת עם המדינות המשגשגות בעולם".


כמובן שמדובר בספין של ליברמן על מנת לחזור לכותרות ולהציג את עצמו כמי שדואג לחילונים מול גידול החרדים, כפי שכתב יניר קוזין "לאביגדור ליברמן יש טריק יפה. מערכת הבחירות מתחילה ואז הוא "פונה" לראשי המפלגות בפנייה פומבית לאיחוד או לחתימה על אמנה. על הכוונת: המפלגות החרדיות והתחזקותן. המטרה: להציג את כל השאר כחובבי חרדים ואותו כנציג החילונים הבלעדי".


בנט כמובן דחה את הצעתו של ליברמן ומסר: "איווט, צו השעה האמיתי הוא לעזור ל800 אלף המובטלים, לא ל-4 פולטיקאים. תוכנית כבר יש. אתה מוזמן לעזור. היתר לא מענין".


בצאלל סמוטריץ תקף את ליברמן וכתב: "אז ליברמן, איש מסוכן ופוליטיקאי כושל וזגזגן, מבין שהוא הופך שוב ללא רלוונטי ומנסה לחזור לשיח באמצעות גימיק טפשי וחסר משמעות, ועל הדרך מבקש להפוך את מדינת ישראל ממדינה יהודית ודמוקרטית למדינה "ציונית ליברלית". מקווה שהפוליטיקה הישראלית תדע להקיא מתוכה את האיש הרע הזה.


גם יש עתיד דחו מיד את הצעתו של ליברמן: "‏רק לפיד ואנחנו הוכחנו שאפשר לסמוך עלינו ורק אנחנו מסוגלים להחליף את נתניהו".

ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית