הורוביץ: אמירה חצופה, שוביניסטית ודוחה

יו״ר מפלגת מרצ בישיבת הסיעה: "האמירה של מיקי זוהר ליו"ר הקואליציה עידית סילמן היתה חצופה, שוביניסטית ודוחה"

הורוביץ: אמירה חצופה, שוביניסטית ודוחה יו''ר מרץ, ניצן הורוביץ

יו״ר מפלגת מרצ ושר הבריאות ניצן הורוביץ כינס את סיעת מרצ. במהלך הדברים התייחס למטווח התקיפות בין ח''כ מיקי זוהר ליו''ר הוועדה המסדרת עידית סלמן.

במהלך התקרית ח''כ זוהר נכנס באמצעו של הדיון ושאל לתומו את סלמן באיזה סעיף נמצאים. סילמן הגיבה בשפה קשה: "איחרת אז תשאל את אחד החברים שלך". זוהר מיד השיב לה: "את תעני לי כמו ילדה טובה". לאחר מכן, התנצל ח''כ זוהר בפני סילמן על הדברים.

יו״ר מפלגת מרצ, ניצן הורוביץ התייחס לתקרית בישיבת הסיעה: "האמירה של מיקי זוהר ליו"ר הקואליציה עידית סילמן היתה חצופה, שוביניסטית ודוחה".

עוד הוסיף: "היום קיבלנו תזכורת נוספת- כמה חשוב היה להחליף את הממשלה. לא רק בגלל השחיתות, לא רק בגלל האינטרסים האישיים שניהלו אותה - גם כדי לסלק את שיח הביבים מהשלטון".

בנוגע לאביתר טען כי מדובר במאחז: "בלתי חוקי ועליו להתפנות. זו לא רק עמדת מרצ, אנחנו חיים במדינת חוק, וזו הוראת החוק".

לדבריו: "‏סגרנו את הפרצה בנתב"ג. הממשלה הקודמת אסרה על יציאה למדינות מסוכנות, אבל אף אחד לא אכף את זה. מי שרצה, פשוט קנה כרטיס וטס".

עוד הוסיף: "אתמול אישרנו תקנות לאכיפה מחמירה שיחלו הלילה: פיקוח בצ׳ק אין, הצהרות אישיות של כל נוסע וקנס של 5,000 שקל על מי שיצפצף על החוק, יסכן את בריאות הציבור ואת שגרת החיים בישראל".

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג הוסיפה: "אנחנו כבר מתחילים לראות שאת הדברים הטובים שעשתה הממשלה הקודמת אנחנו לוקחים, ואת הפחות טובים אנחנו משנים. אבל לצערי אני לא יכולה לומר הפוך. היינו אופוזיציה לוחמת, אך עניינית ומכבדת".

עוד אמרה כי: "ראש הממשלה, שכידוע הוא לא מהגוש שלנו, הוא ראש הממשלה של כל אזרחי המדינה. הממשלה היא של כל אזרחי המדינה, ואנחנו רוצים להעביר חוקים שמשרתים את כלל אזרחי המדינה. אנחנו רואים את גוש נתניהו שעדיין מכנה את עצמו ראש הממשלה בהודעות לעיתונות ולציבור. זה בין מגוחך לפתטי, אבל זה גם מסוכן. מעולם לא הייתה כזו חתרנות תחת ממשלה דמוקרטית ולגיטימית".

מיכל רוזין יו״ר סיעת מרצ: "דעתנו לא נוחה מההסדר שמתכוון גנץ להגיע עם הפורעים באביתר. אנחנו מקווים שמה שדווח ישתנה ואנחנו עם היד על הדופק בענין. אנחנו רוצים בהצלחת הקואליציה ועושים כל שביכולתינו כדי לשמור עליה אבל גם מי שבקואליציה חייב להתייחס לעמדתנו הנחרצת בנושא".

ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית