בני ברק: העירייה נתבעת על מאות אלפי ש''ח

בת 14 שנפלה במדרכה ושברה הקרסול תובעת מאות אלפי שקלים מעיריית בני ברק • עו''ד: "העירייה התרשלה"

בני ברק: העירייה נתבעת על מאות אלפי ש''ח רוני נומה בסיור בבני ברק

נערה בת 14 שנפלה לפני כשנה וחצי במדרכה בבני ברק ושברה את הקרסול, תובעת מאות אלפי ₪ מעיריית בני ברק. כך עולה מתביעה שהגישה לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עו"ד דותן לינדנברג.

מהתביעה עולה כי בחודש ספטמבר בשעת בוקר עת פסעה על המדרכה ברחוב אהבת שלום 12 בבני ברק, נתקלה רגלה בשקע שהיה במדרכה המשולבת וכתוצאה מכך נפלה על המדרכה ונפצעה.

היא פנתה לקופת החולים "מאוחדת" בעיר לצורך קבלת טיפול רפואי ראשוני כשהיא סובלת מכאבים עזים והגבלות ברגל ובקרסול ימין. בקופת החולים הפנו אותה לבית החולים מעיני הישועה, שם אובחן שבר בקרסול ונותחה תחת הרדמה כללית לצורך קיבוע הקרסול באמצעות בורג.

מומחה לכירורגיה ואורתופדיה אשר בדק את הנערה מטעם התביעה, קבע בחוות דעתו כי לאחר הניתוח נותרו דלדול שרירים, הגבלה קלה בתנועות ושלוש צלקות רגישות ומכערות. המומחה הוסיף כי קיים סיכוי סביר לצורך עתידי בניתוח נוסף להרחקת בורג הקיבוע הפנימי במקרה של זיהום, הפרעה מכאנית או התרופפות, על כל הסיכונים הכרוכים בכך.

בחוות דעתו נקבע כי הנערה סובלת מנכות לצמיתות בשיעור של 23 אחוזים בגין השבר והצלקות המכוערות ברגלה ובמרפק ימין.

בא כוחה עו"ד דותן לינדנברג שעוסק בתביעות בגין נזקי גוף, טוען בתביעה שעיריית בני ברק האחראית על תחזוקת הדרכים והמדרכות בשטחה התרשלה בכך שלא מנעה מפגעים ברחובותיה ובאזורים הציבוריים, עליהם פוסעים מדי יום מספר רב של אנשים.

בתביעה נטען כי הנערה נפלה בקטע מדרכה בה האבנים המשתלבות היו שקועות וחלקן בולטות תוך יצירת סיכון ממשי להולכי הרגל. לטענתו העירייה התרשלה גם כשנמנעה מלזהות את גורמי הסיכון, לתקן הליקויים, או לפחות למנוע את הגישה או השימוש במקום, כל עוד לא תוקן הליקוי המסוכן. לכן לא פעלה כרשות סבירה ואחראית.

לפני התאונה הנערה תפקדה כשורה, הייתה חיונית וספורטיבית וכתוצאה מהתאונה היא נזקקת ותזדקק לעזרה רבה, לשם ביצוע פעולות פשוטות ויומיומיות. בעקבות התאונה נגרם לה כאב וסבל רב בשל האשפוז, הניתוח, הטיפול הרפואי והשיקומי הממושך, הכאבים העזים, הגבלות התנועה, הצורך בטיפולים, במעקב רפואי ובמשככי כאבים וכל זאת ללא הטבה במצבה.

כתוצאה מנכותה הרפואית והתפקודית היא נאלצה לשנות את אורח חייה, כאשר היא נמנעת מביצוע פעילות גופנית ומעיסוק בתחביביה, מרבה בנטילת משככי כאבים.

היא תובעת מבית המשפט לפסוק לה פיצוים עבור עזרת צד ג', הוצאות רפואיות, הפסדי שכר בעתיד, כאב וסבל .

טרם הוגש כתב הגנה.

הסדק שגרם לפציעה
ח"כ אזולאי: עשרות אלפי עצמאים נמצאים בסיכון כלכלי
ניצחון לסמוטריץ': ביעור השחיתות בכשרות
טלגרם בדרך החוצה מחנות האפליקציות?
לראשונה: קווים מהירים מבת ים לבני ברק ותל אביב
רכסים תהיה חלק ממיזם התחבורה הגדול של הצפון-פרויקט נופית
220 במקום 60 חניות: קבלו את החניון הרובוטי
לקראת הסערה: כך תוכלו למנוע אסון
לומדים מהבית – איך עושים זאת בצורה הכי יעילה!
הנכנסים לנתב"ג ייבדקו אם עומדים בהגבלות הסגר
פתח תקווה: 700 עמדות הטענה לרכבים חשמליים