הישג: תקציב הישיבות הקדושות לא יפגע

על רקע פגיעה בתקציב הישיבות בחודש זה פנה אתמול יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ' לשר האוצר בדרישה לקיים את הסיכום שאליו הגיעו השר ח"כ גפני וסמוטריץ'...

הישג: תקציב הישיבות הקדושות לא יפגע

על רקע פגיעה בתקציב הישיבות בחודש זה פנה אתמול יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ' לשר האוצר בדרישה לקיים את הסיכום שאליו הגיעו השר ח"כ גפני וסמוטריץ' בדיוני וועדת הכספים סביב אישור התאמות התקציב ההמשכי לשנת 2021 ולפיו תקציב הישיבות לא ייפגע.

מיד לאחר קבלת המכתב הבהיר שר האוצר כי הוא מחוייב לסיכום וזימן באופן דחוף דיון במשרדו בהשתתפות ח״כ סמוטריץ' וח״כ גפני ואנשי אגף התקציבים והחשב הכללי.

במהלך הדיון התקבלה בקשתו של סמוטריץ' ואנשי האוצר התחייבו על החזרת התקציב כפי שסוכם מלכתחילה.

יו״ר הציונות הדתית, ח״כ בצלאל סמוטריץ: "אני מבקש להודות לידידי שר האוצר, ח״כ ישראל כץ שנרתם באופן מיידי להביא פתרון ולמנוע את הפגיעה בישיבות ובלומדי התורה. וכן לח"כ גפני שנרתם אף הוא באופן מיידי ולאנשי אגף התקציבים והחשב הכללי שהבינו שלימוד התורה הוא ציפור הנפש שלנו ולא ניתן לפגוע בו."

"במסגרת ההסכמים הקואליציוניים של ממשלת הימין שאנחנו עמלים על הקמתה נדרוש לעגן את תקציב הישיבות בבסיס התקציב ובכך למנוע את הצורך להמשיך לעמוד כל פעם כעניים בפתח ולהתחנן על דמי הקיום של הישיבות ולומדי התורה."

גפני וסמוטריץ' בפגישה עם שר האוצר
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית
100 ימים לממשלה: מההסלמה הביטחונית עד לגזירות החדשות
נתניהו: "בנט לפיד וגנץ דוהרים להסכם הגרעין המסוכן"
צפו: בנט סיים ביקור במצרים
בן גביר: "עודה הסית והביע תמיכה בטרור"
ח"כ ווליד טאהא מונה ליו"ר ועדת הפנים
ועדת החוץ והביטחון הקימה תשע ועדות משנה חדשות
חמור ביותר: בנט חילל שבת בשביל יח''צ?