מחריד: מנוע של מטוס נשרף במהלך טיסה

מטוס של חברת יונייטד נקלע למצוקה טכנית באוויר, כשעל סיפונו 240 בני אדם • תושבי קולורדו תיעדו חלקים נופלים מהשמים • צפו

מחריד: מנוע של מטוס נשרף במהלך טיסה

חלקי המטוס ברחבי העיר קולורדו

טיסת יונייטד איירליינס מקולורקדו להוואי נאלצה לבצע נחיתת חירום לאחר שהמנוע הימני של המטוס עלה באש לאחר ההמראה. המטוס ביצע נחיתת חירום דקות לאחר ההמראה וזאת לאחר שחלקים ממנו התפרקו בעקבות השריפה.

על פי הפרסום בישראל היום, החלקים שהתפרקו מהמטוס, כפי שניתן לראות בתיעוד, נפלו על שכונת מגורים בקולורדו ולמרבה המזל לא היו נפגעים באירוע. חלק מהתושבים הספיקו לצלם את נפילת חלקי המטוס לאזור המגורים.

נוסעים שהיו על המטוס הספיקו לצלם גם את המנוע הימני כשהוא עולה באש ומפורק כמעט לחלוטין. המטוס היה באוויר קצת יותר מעשרים דקות מרגע ההמראה ועד נחיתת החירום שהסתיימה בשלום וללא נפגעים.

על המטוס היו כ-240 נוסעים. מדובר במטוס מדגם בואינג 777, מהמטוסים הבטוחים והנפוצים ביותר בעולם. חשוב להדגיש כי היו בעבר כמה מקרים בהם היו כשלים של אחד המנועים, אך מטוסים יכולים להמשיך לטוס למרחק לא מבוטל גם עם מנוע אחד, אם כי מדובר במשימה מורכבת.

חברת יונייטד היא אחת מחברות התעופה הגדולות בארה"ב ומפעילה טיסות גם לישראל. חשוב להדגיש כי מקרים מסוג זה אמנם נדירים מאוד, אך ברובם האירוע מסתיים בשלום. טייסים מנוסים אמורים לדעת להתמודד עם מצבים כאלה ומתאמנים על כך כחלק מההכשרה שלהם.

בעולם: סערות במימדים וערים שנגרפות
פלא הבריאה: סנאי גונב אוכל לציפורים • צפו
התגעגעם? האיחוד האירופי הכיר בישראל כמדינה ירוקה
שבת עולמית מיוחדת לכבודה של ירושלים בארץ ובתפוצות
מדהים: הקפות סביב כדור הארץ מהלווין • צפו
רעידת אדמה חזקה 5.4 עם אזהרת צונאמי
ראשוני: לאחר הטיל לדימונה סוריה הותקפה
חתיכות הקרח שנסחפו שברו את גדות הנהר • צפו בתיעוד
מאות מחוללי חמצן, מכונות הנשמה וציוד רפואי להודו בעקבות משבר הקורונה במדינה
רעידה משמעותית ביפן בעוצמה 6.8