מחריד: מנוע של מטוס נשרף במהלך טיסה

מטוס של חברת יונייטד נקלע למצוקה טכנית באוויר, כשעל סיפונו 240 בני אדם • תושבי קולורדו תיעדו חלקים נופלים מהשמים • צפו

מחריד: מנוע של מטוס נשרף במהלך טיסה

חלקי המטוס ברחבי העיר קולורדו

טיסת יונייטד איירליינס מקולורקדו להוואי נאלצה לבצע נחיתת חירום לאחר שהמנוע הימני של המטוס עלה באש לאחר ההמראה. המטוס ביצע נחיתת חירום דקות לאחר ההמראה וזאת לאחר שחלקים ממנו התפרקו בעקבות השריפה.

על פי הפרסום בישראל היום, החלקים שהתפרקו מהמטוס, כפי שניתן לראות בתיעוד, נפלו על שכונת מגורים בקולורדו ולמרבה המזל לא היו נפגעים באירוע. חלק מהתושבים הספיקו לצלם את נפילת חלקי המטוס לאזור המגורים.

נוסעים שהיו על המטוס הספיקו לצלם גם את המנוע הימני כשהוא עולה באש ומפורק כמעט לחלוטין. המטוס היה באוויר קצת יותר מעשרים דקות מרגע ההמראה ועד נחיתת החירום שהסתיימה בשלום וללא נפגעים.

על המטוס היו כ-240 נוסעים. מדובר במטוס מדגם בואינג 777, מהמטוסים הבטוחים והנפוצים ביותר בעולם. חשוב להדגיש כי היו בעבר כמה מקרים בהם היו כשלים של אחד המנועים, אך מטוסים יכולים להמשיך לטוס למרחק לא מבוטל גם עם מנוע אחד, אם כי מדובר במשימה מורכבת.

חברת יונייטד היא אחת מחברות התעופה הגדולות בארה"ב ומפעילה טיסות גם לישראל. חשוב להדגיש כי מקרים מסוג זה אמנם נדירים מאוד, אך ברובם האירוע מסתיים בשלום. טייסים מנוסים אמורים לדעת להתמודד עם מצבים כאלה ומתאמנים על כך כחלק מההכשרה שלהם.

סין ורוסיה לצד טהרן: איראן הצטרפה לארגון שנגחאי
גרמניה: המשטרה סיכלה פיגוע נגד בתי כנסת ביום כיפור
בשליחות איראן: שיירת משאיות דלק ראשונה הגיעה ללבנון
דיווח: נשיא סין סירב להיפגש עם ביידן
הטליבאן ביקש מארה"ב לתרום לו כספים
בלב הים: שחף נוחת על גב הלווייתן • צפו
ארה"ב: 7 מיליון דולר בעבור מידע שיוביל למעצרו של בכיר
שני ישראלים נהרגו בהתרסקות מטוס ביוון
ביידן יוצא למתקפה: עובדים פדראליים יאבדו משרתם אם לא יתחסנו
צפו: תיעוד ייחודי מהזוהר הצפוני והדרומי