צפון קוריאה לביידן: נרחיב את ארסנל הגרעין שלנו

קים ג'ונג און הצהיר שמדינתו תפתח עוד טילים מתקדמים עם טווחים של כ-15,000 ק"מ • הטילים יכולים להגיע עד לארה"ב

צפון קוריאה לביידן: נרחיב את ארסנל הגרעין שלנו קים ג'ונג און, מנהיג צפון קוריאה

צפון קוריאה כבר מתחילה לבחון את נחישותו של הנשיא האמריקני הנכנס ג'ו ביידן לקראת השבעתו בעוד כעשרה ימים. כך מדווח ארז לווין בישראל היום.

בסוף השבוע הצהיר הרודן בפיונגיאנג, קים ג'ונג און, כי ארה"ב היא "האויב הכי גדול" של ארצו, ואף התבטא באופן מתריס בכל הנוגע למאמצים לצמצם את המתיחות הגרעינית מול שאר העולם במסגרת שיחות הפירוז שהחל לקיים עם הנשיא טראמפ בשנים האחרונות.

קים אמר כי צפון קוריאה תרחיב את ארסנל הגרעין שלה, ואף הדגיש כי יפותחו עוד טילים מתקדמים עם טווחים של כ-15,000 ק"מ, כלומר, גם כאלו שיכולים להגיע לארה"ב. כמו כן, קרא לפיתוח טילים שניתן לשגרם הן מהים והן מהקרקע וציין כי הורה על בניית טילים גרעיניים מיניאטוריים וטקטיים, לווייני ריגול צבאיים, כלי טיס על-קוליים וצוללת גרעינית.

לצד זאת, הבטיח כי אין כוונה להשתמש בנשק גרעיני, אלא אם כן תותקף המדינה. "המציאות מחייבת אותנו לחזק את יכולות ההגנה שלנו בלי רגע אחד של היסוס, על מנת להרתיע את האיומים הגרעיניים של ארה"ב כלפינו ולהביא שלום ושגשוג לחצי האי הקוריאני", אמר קים בכינוס של מפלגת השלטון. הוא הביע פסימיות לגבי האפשרות כי היחסים עם ארה"ב ישתנו לטובה ללא קשר למי שמצוי בשלטון, שכן, לדבריו, בשתי המפלגות בוושינגטון יש "יחס עוין" כלפי מדינתו.

יצוין כי הוא והנשיא האמריקני היוצא דונלד טראמפ היו ביחסים טובים ברמה האישית, והשניים אף ערכו כמה מפגשי פסגה היסטוריים, אך המגעים בין ארה"ב לצפון קוריאה עלו על שרטון בעקבות חילוקי דעות קשים בנוגע לפירוקה של פיונגיאנג מנשקה הגרעיני והיקף הפיקוח שתאפשר.

ביידן כבר אמר כי לא ילך בנתיב של טראמפ, אלא יציב תנאים מוקדמים לפגישה עם קים, והבטיח כי יקדם "מדיניות של עקרונות" מול פיונגיאנג. הוא אף כינה את קים "בריון ודיקטטור".

הבית הלבן: התנצלות ראשונה לביידן
מה שהתרחש בשבת: הדברים שלא כדאי שתפספסו
שוב הר הגעש אטנה פרץ ב-2 סילונות
לאן הולך השלג? טונות שלג מובלים ביפן וברוסיה?
רוצים להיכנס לארה''ב? תבודדו שבועיים!
עם כניסתו לתפקיד: ביידן חתם על שורה של צווים נשיאותיים
הנשיא ה-46: החל טקס ההשבעה של ג'ו ביידן
טראמפ נפרד מהבית הלבן: "אלה היו ארבע שנים נפלאות"
מדריד: פיצוץ ענק במרכז העיר
נבלני חשף את ארמון הפאר של פוטין