בן גביר דורש: השב"כ יסייע למשטרה להיאבק בפשיעה במגזר הערבי

המטרה: לשנות את חוק השב"כ כך שיצטרף למשטרה במאבק נגד ראשי משפחות הפשע בכלל • גורמים בליכוד: סבירות רבה שהדרישה תתקבל

בן גביר דורש: השב"כ יסייע למשטרה להיאבק בפשיעה במגזר הערבי יו

ממשיך לדרוש: יו"ר עוצמה יהודית והשר המיועד לביטחון הפנים, איתמר בן גביר, דורש במו"מ הקואליציוני לעגן בחקיקה שהשב"כ יפעל לצד המשטרה ומשרד הבט"פ במאבק בפשיעה ובאלימות הפלילית בחברה הערבית בפרט ובמשפחות וארגוני פשיעה פליליים בחברה בכלל. גורמים בליכוד שמעורבים במו"מ: סבירות לא מבוטלת שהדרישה תתקבל. כך דווח ב'ישראל היום'.

כיום לפי החוק, שירות הביטחון הכללי לא עוסק בסיכול פשיעה פלילית שאינה נוגעת בביטחון המדינה ובסודותיה והסמכות למאבק בפשיעה פלילית היא של המשטרה בלבד.

חוק השב"כ קובע כי הייעוד של שירות הביטחון הכללי הוא "סיכול ומניעה של פעילות בלתי חוקית שמטרתה לפגוע בביטחון המדינה, בסדרי המשטר הדמוקרטי או במוסדותיו". בן גביר מבקש לשנות את חוק השב"כ ולתקן את סעיף 7ב לנוסח הבא: "סיכול ומניעה של פעילות בלתי חוקית שמטרתה לפגוע בביטחון המדינה, בסדרי המשטר הדמוקרטי או במוסדותיו, בארגוני פשיעה ובפשיעה על רקע לאומני".

המטרה של בן גביר היא לעגן באופן ברור בחוק כי תהיה לשב"כ סמכות לעסוק בפשיעה פלילית בכדי שהשב"כ יוכל לפעול נגד משפחות הפשע בכלל ישראל וכדי לסייע למגר את תופעת הפשיעה והאלימות בחברה הערבית.

בתוך כך, בן גביר גם דרש לשנות את פקודת המשטרה כך שמשרד הבט"פ יהיה עם סמכות להתוות מדיניות של השר למשטרה ולמפכ"ל.

נוסח הדרישה של בן גביר להסכמים הקואליציוניים כפי שהגיע לידי "ישראל היום": "תוך 90 ימים מיום הקמתה, יובא לאישור תיקון לחוק לשירות הביטחון הכללי, שמטרתו לקבוע כי בין יתר יעודי השב"כ ותפקידיו, השב"כ יסייע למשטרת ישראל להיאבק בפשיעה לאומנית שנחקרת על ידי המשטרה, בארגוני הפשע ומשפחות הפשע. הפעלת השב"כ בתחום הפשיעה הלאומנית וארגוני הפשע תתקיים בשיתוף פעולה בין רה"מ והשר לביטחון הפנים".

כידוע, ארגוני הפשיעה בישראל עוסקים בתחומי עבריינות מגוונים לרבות רצח, ומטרתם העיקרית היא להשיג רווח כספי גדול - ובקלות. הם מעסיקים רבות את גורמי אכיפת החוק והמשטרה ובן גביר רוצה להוסיף את השב"כ לסל הכלים בהתמודדות איתם.

לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח
נחתם נספח תפקידים להסכם קואליציוני בין הליכוד לעוצמה יהודית
'אור לאחים' קורא להביא לחקיקת חוק נגד המיסיון
דוד ביטן נגד נתניהו: "חושב שהוא עבר את הגבול"
גולדקנופף: "באתי לייצג את ציבור שולחיי ולעמוד על זכויותיהם"
נתניהו על גולדקנופף: "מה שאמרת כאן לא יישאר כמילים ריקות"
אולמרט יפצה את משפחת נתניהו ב-62 אלף שקלים
סמוטריץ' תוקף את נתניהו: "מתחשב יותר מדי בארה"ב"