דרעי: "יש כאן מגמה לחסל את זהותה היהודית-מסורתית של מדינת ישראל"

דרעי תקף את רפורמת הכשרות של שר הדתות: "לא לחינם הראשון שברך על הרפורמה הוא הח"כ הרפורמי גלעד קריב, או חובב הכשרות ליברמן"

דרעי: "יש כאן מגמה לחסל את זהותה היהודית-מסורתית של מדינת ישראל"

יו"ר ש"ס ח"כ הרב אריה דרעי תקף בחריפות בישיבת הסיעה את "רפורמת הכשרות" של השר כהנא: "יש כאן מגמה לחסל את זהותה היהודית-מסורתית של מדינת ישראל. כמו שיש רפורמים בארה"ב, יש רפורמים גם בארץ, שאולי הולכים עם כיפה אבל רוצים לכונן דת חדשה, מנותקת מהרבנים המסורתיים. לא לחינם הראשון שברך על הרפורמה הוא הח"כ הרפורמי גלעד קריב, או חובב הכשרות ליברמן שהתהדר בכך שהוא אוכל חזיר. שעושה קידוש בליל שבת וגם מעשן סיגר. זו היהדות החדשה שהם רוצים להביא לכאן".

עוד התייחס לרפורמת הכשרות: "כמו שאיש לא היה מעלה על דעתו לחולל רפורמה במערכת הבריאות בלי להתייעץ עם רופאים ומומחים, כך גם בכשרות, יש מועצת הרבנות הראשית שהיא על פי חוק מייצגת את הרבנות במדינת ישראל ושר הדתות פועל במכוון נגד מועצה זו".

דרעי התייחס לתקיפה המילולית נגד הראשון לצחיון הגר''י יוסף: "הראשל"צ הרב יצחק יוסף שזועק במר ליבו נגד הרס הכשרות, והשר בשיא החוצפה מייחס לו "אינטרסים אישיים" של בד"צ בית יוסף. זה מעיד על בורותו המוחלטת של השר כהנא שהרפורמה שלו תחזק את הבדצ"ים ותחליש את הרבנות".

עוד אמר כי גם עסק המחלל שבת יקבל תעודת כשרות: "אנחנו דואגים רק לציבור הרחב שרוצה כשרות והעריך את תעודת הכשרות של הרבנות, ומעתה גם חנות שמחללת שבת תקבל תעודה. ייפתח כאן שוק פרוע של כשרויות לשליש ורביע".

לסיום התייחס דרעי לקורס 'נתיב' הנועד לחזק את הזהות היהודית-ישראלית ולהכין את החיילים המעוניינים בגיור בצבא לחיילים אשר אינם יהודים לפי ההלכה: "לא שמים לב שליברמן מעבר לכל מה שלקח לעצמו, לקח גם את "נתיב" שהפך להיות סניף של ישראל ביתנו, כאשר 70% מהעולים מברה"מ ב-10 שנים האחרונות אינם יהודים. המטרה להביא לכאן התבוללות כחלק מאיבוד הזהות היהודית של המדינה".

דרעי: "יש כאן מגמה לחסל את זהותה היהודית-מסורתית של מדינת ישראל"

ללא

ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית