הנושא סודר: התפריט שסידרה עומר ינקלביץ' למלוניות הקורונה

חברת הכנסת עומר ינקלביץ׳ מכחול לבן טיפלה לגבי איכות הארוחות במלוניות הקורונה

הנושא סודר: התפריט שסידרה עומר ינקלביץ' למלוניות הקורונה בימה - המעודכנים מעדכנים

חברת הכנסת עומר ינקלביץ׳ מכחול לבן כתבה בחשבון הטוויטר שלה: קיבלתי בימים האחרונים תלונות רבות, מבכירים במגזר החרדי ומאנשים פרטיים, לגבי איכות הארוחות במלוניות הקורונה - כינר, תבור ושניר. טיפלתי בנושא מיידית מול הגורמים הרלוונטים וחברות הקייטרינג. שמחה לבשר שהנושא סודר (מצ"ב התפריט העדכני).

זה לאחר שלושה ימים אשר בוועדת הקורונה בכנסת נשמעו תלונות על חלק מהמלוניות. הבוקר נרשמו 6,534 שוהים במלוניות הקורונה. ורק 15% מקומות נותרו פנויים, 17 מלונות החלמה ו-5 מלונות בידוד. 6 מתקני החלמה נוספים בהליכי פתיחה וועדת הקורונה בכנסת דנה היום (שלישי) ברמת השירות, האוכל והניקיון במלוניות הקורונה.

יו"ר הוועדה, יפעת שאשא-ביטון (כולנו בליכוד) הודיעה כי בעקבות הצעת ח"כ משה אבוטבול (ש"ס) הוועדה תערוך ביקורי-פתע במלוניות כדי לבדוק את התלונות, וקראה למערך-הסברה לציבור שאין מדובר במלון נופש אלא במתקן החלמה, שכל צרכי המחלים – מלבד מזון - מוטלים עליו.

שאשא-ביטון קראה למשרד הבריאות לפקח על התנאים במלוניות, ולהפעיל קו פתוח או כתובת לפניות ולתלונות השוהים. היא דרשה מהשוהים להקפיד על התנהגות הולמת ומכבדת.

ח"כ אליהו חסיד (יהדות התורה), יוזם הדיון, הדגיש כי פינוי למלונית – הוא מהלך מונע סגר, אך יש לבדוק את התנאים. כיום הנהלים כדי לפנות את כל המשפחה – מחייבים 50% מהמשפחה כחולים מאומתים, והדבר גורר הידבקות במשפחות ברוכות-ילדים. בנוסף, ילד מעל גיל 18 איננו מפונה למלונית עם המשפחה – ולדבריו מדובר בהחלטה שגויה, שתביא לסירוב המשפחה להתפנות. הוא הלין על מצב הניקיון והאסתטיקה בחלק מהמלוניות, והסירוב לאפשר לחולים לחזור מהמלונית - הביתה לבידוד, אך שיבח את שיפור הפעילות של פיקוד העורף.

גם ח"כ משה אבוטבול (ש"ס) תיאר תלונות על עכברים, חולדות ונחשים, ואימאן חטיב (הרשימה המשותפת) סיפרה אף היא על דירות עם עובש ואוכל ברמה גרועה. לדברי דורון לוין ממטה שר הביטחון, "נעשה כל מאמץ להתאים את האוכל ולהעלות את רמתו. המלוניות אינן מקום נופש אלא מתקן החלמה, אך אנחנו קשובים לתלונות. האוכל אינו מוגש ע"י מלצרים כי הם בריאים ואין מגע בינם לבין החולים.

ניתנים אמצעי ניקוי לשוהים – כדי שהם יוכלו לשמור בעצמם על ניקיון חדריהם. חוזי ההעסקה חברות ההסעדה (=קייטרינג) נבדקים כל העת בבקרה. כיום מוחזקים 11 בתי מלון לאוכלוסייה החרדית ו-4 נוספים בהליכי פתיחה ו-6 מלוניות לאוכלוסייה הכללית ושניים נוספים בהליכי פתיחה. לדבריו, מתקן נוסף ייפתח לערביי ואדי ערה – ע"פ בקשתם. הוא הדגיש כי יציאה מהמלונית חזרה לביתם- נעשית רק באישור משרד הבריאות, הליך הנמשך כשמונה ימים.

תא"ל יצחק בר, ראש מטה פיקוד העורף, סיפר על בקרה בכל מלוניות לגבי הניקיון והאוכל, וכי הפיקוד סיפק חיתולים ואוכל לתינוקות למשפחות שהגיעו ללא מוצרים אלו. לדבריו, כיום 6,534 שוהים במלוניות הקורונה, כשרק 15% מקומות נותרו פנויים, 17 מלונות הם להחלמה ו-5 לבידוד. הוא הדגיש כי אין מדובר במלון אלא במתקן החלמה, וסיפר על התנהגות ונדלית של חלק משוהי המלונית.

לדברי טליה לנקרי מהמטה לביטחון לאומי, 23% מהתחלואה היא באוכלוסייה החרדית, ו-55% מההדבקות הם בבית. "פיקוד הערוף אינו חברת מזון, או חברת החלמה, אך הוא הגורם היחיד בשטח שיכול לתפעל כוחות כאלו. הוא נותן סיוע אך לא יכול לשאת באחריות – שצריך לשאת בה הוא משרד הבריאות". ​

לכבוד שבת קודש: מתכון לחלות טעימות
יוצאים לטייל? תתארגנו! כדי שיהיה לכם אנרגיות!
צפו מה אריות עושים כשהם רעבים:
צפו ב-2 חיות רעבות שמנסות לטרוף אחת את השניה:
קרואסון צרפתי עם שוקולד - שיטה מהירה
עוגת שוקולד שוקולית מהירה וקלת הכנה
סעודה מפסקת: מתכון לשקשוקה | איך מכינים שקשוקה
בית שמש: חלוקת ממתקים ומשחקים לחולי קורונה
מתכון לעוגת שוקולד במיקרוגל
קינוח טעים: עוגת גבינה טירמיסו ללא אפייה